Ferizaj/ Inskenon grabitjen, arrestohet i dyshuari
Hetuesit e sektorit të hetimeve rajonale në Ferizaj, kanë arrestuar të dyshuarin V.F . (m/sh/k 28 vjeç) me dyshimin e bazuar se i njejti, me qëllim kishte inskenuar rastin e grabitjes. I dyshuari V.F. me 19.4.2019,kishte paraqitur në polici rastin e grabitjes në fshatin Gërlicë duke deklaruar se nga... Më shumë
46 aksidente për 24 orë

46 aksidente për 24 orë

Lajme 25 April, 2019, 8:39

Për 24 orë në Kosovë kanë ndodhur 46 aksidente. Prej tyre 30 pa të lënduar dhe 16 me të lënduar. Ndërsa, sa i përket mosrespektimit të rregullave në trafik, Policia ka shqiptuar gjithsej 1169 tiketa trafiku, transmeton Indeksonline. Për vepra të ndryshme penale, Policia ka arrestuar 17 persona. Prej... Më shumë
Ngjarjet e ditës në Kosovë

Ngjarjet e ditës në Kosovë

Lajme 25 April, 2019, 8:03

Bordi dhe Menaxhmenti i Telekomit raporton para Komisionit Hetimor Parlamentar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 10, ora 10:00) Lëvizja FOL organizon diskutimin në Forumin FOL Hapur, ku i ftuar do të jetë Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S.Kosnett. (Zyrat e Lëvizjes FOL, ora ora... Më shumë
Lagja “Kalabria” mbetet në terr, banorët dalin në rrugë
Që nga ora 11:00 lagjja “Kalabria” në Prishtinë ka mbetur pa energji elektrike. Në disa fotografi të publikuar shihen se disa nxënës kanë dalë në rrugë për t’i bërë detyrat. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Fatime Hetemi” në këtë lagje. E sipas qytetarëve të kësaj lagjeje ndërprerjet e energjisë... Më shumë
Shqiptari dënohet me 39 vite burg pasi përdhunoi vajzën e tij tre vjet rresht
Një emigrant shqiptar, 33-vjeç, është dënuar sot nga gjykata greke me 39 vjet burgim gjithsej, i akuzuar për përdhunimin e vajzës së tij të mitur. Vendimin e mori sot gjykata në Lasithio, e cila e gjeti përgjegjës 33-vjeçarin shqiptar me rezidencë në lokalitetin grek Guves, për akuzën e marrëdhënies... Më shumë
Rrëfimi i 24 vjeçarit nga Podujeva që u gjuajt me armë: Mos me pas qel derën, sot nuk isha gjallë
Adnan Potera arriti t’u ikte tre plumbave që goditën veturën e tij, gjatë kohës sa ajo ishte në lëvizje. Ngjarja ndodhi në fshatin Sibovc të Komunës së Podujevës. 24-vjeçari e familja e tij sot gjatë ditës kanë dhënë rrëfimin e tyre. Ata besojnë se dikush kishte dashur ta vriste... Më shumë
28 vjeçarja që u vra nga vjehrri, familja i fal gjakun
Para pak minutash në varrezat e Dragodanit i është dhënë lamtumira e fundit e 28 vjeçares Remzije Kamberi-Krasniqi e cila ndërroi jetë në ngjarjen tragjike të së hënës në lagjen “Dardania” në Prishtinë. Ajo u vra nga vjehrri i saj Hasan Krasniqi i cili vrau gjithashtu edhe gruan e... Më shumë
Dogji makinën dhe fshehu paratë e grabitësve, shpallet në kërkim ish-policja
Është shpallur në kërkim gjatë ditës së sotme ish-policja Edlira Bici, e cila dyshohet se ka marrë pjesë në grabitjen e Rinasit duke djegur njërën prej makinave të grupit për të çorientuar policinë. Krahas Rinasita ajo dyshohet se ka marrë pjesë edhe në disa grabitje të tjera të grupit... Më shumë
Dënim me burg për Ferid Aganin dhe Gani Shabanin
Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda ka shpallur aktgjykimin në çështjen penale kundër të akuzuarve Ferid Agani dhe Gani Shabani për shkak të veprës penale Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar, në bashkëkryerje nga neni 422 par.1 dhe 2 nën paragrafi 2.1, 2.2 dhe 2.4 ... Më shumë
Paraburgim për të pandehurin për sulm seksual
Gjykata Themelore në Gjakovë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjakovës, duke i caktuar masën e paraburgimit prej tridhjetë ditëve të pandehurit B.H. I pandehuri dyshohet se me datë 10 prill 2019, duke drejtuar automjetin e tij e takon të miturën D.K. me ç’rast arrin ta bind të... Më shumë