Gjenden dy shtetaset e huaja që ishin zhdukur në Bjeshkët e Nemuna
Dy shtetaset e huaja që u raportua se kishin humbur ditë më parë në Bjeshkët e Nemura, janë gjetur sot. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Parkut Nacional, Admir Lalic, Dy femrat, njëra polake dhe tjetra gjermane ishin shpallur të humbura dje pasi që nuk kishin kontaktuar... Më shumë
Aspak turist i thjeshtë! Mësoni për spanjollin që u sulmua nga pronari i lokalit në Himarë
Familja spanjolle Galdón u sulmua nga pronari i restorantit ‘Panorma’ në Porto Palermo, Mihal Kokëdhima, pasi refuzuan që të merrnin porosinë që u vonua shumë. Por kush është kryefamiljari, Eugenio Galdón? Eugenio Galdón është një biznesmen shumë i njohur në Spanjë, themelues i ONO (kompani që ofron shërbimin telefonik,... Më shumë
19 gushti, Dita Ndërkombëtare e Dembelizmit, sa dembelë janë shqiptarët?
19 gushti është Dita Ndërkombëtare e Dembelizmit. Në shtete të ndryshme të botës, njerëzit i kushtohen çlodhjes dhe shkëputjes nga stresi i përditshëm. Kohë më parë, Çajupi shkruante: “Burrat nën hije, lozin, kuvendojnë, pika që s’u bie, se nga gratë rrojnë.” Por sot si jane shqiptarët: punëtorë apo dembelë?... Më shumë
Drejtori i Administratës sulmon punëtorin e Komunës së Podujevës
Një incident ka ndodhur të martën e kaluar në objektin e Komunës së Podujevës,  ku drejtor i Administratës, Gëzim Namani ka sulmuar një zyrtar (punëtor) tjetër komunal. Ky i fundit rastin e ka paraqitur edhe në Stacionin e Policisë në Podujevë, shkruan Llapi.info. Policia e Kosovës dhe zyrtara për... Më shumë
VV -së nuk i pëlqeu takimi i Isa Mustafës me liderët e PAN -it
Lëvizjes Vetëvendosje, si duket nuk i ka pëlqyer fakti që Isa Mustafa u takua sot me Fatmir Limajn e Shpend Ahmetin, raporton Gazeta Express. Për këtë ka reaguar, zyrtari për media në këtë parti, Arlind Manxhuka, që ka shkruar përmes Facebook-ut, se për dallim nga LDK-ja, Vetëvendosja nuk i... Më shumë
Protesta e PD në Shkodër, Basha: Ja kush është qëllimi ynë
Kryetari i Partisë Demokratike ka reaguar në lidhje me protestën e zhvilluar ditën e sotme në qytetin e Shkodrës, kundër konstituimit të këshillit bashkiak të dal nga zgjedhjet e 30 qershorit. Përmes një postimi në “Facebook”, Basha shkruan se beteja e qytetarëve të Shkodrës është beteja e gjithë qytetarëve,... Më shumë
Gashi reagon pas lajmit se kaloi në NISMA
Zëvendëskryeministri i Kosovës njëherë ministër i Diasporës, Dardan Gashi, ka reaguar pas lajmit të publikuar në media për kalimin e tij në Nismën Socialdemokrate. Gashi përmes një njoftimi për media, ka sqaruar se lajmi është i pavërtetë. Më poshtë lexoni reagimin e plotë të tij. Me dijen time, Nisma... Më shumë
Hidhet poshtë aktakuza ndaj kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxherit
Gjykata Themelore në Pejë e ka hedhur poshtë aktakuzën ndaj kryetarin të Pejës, Gazmend Muhaxheri, i cili akuzohet për mosekzekutim të vendimeve gjyqësore. Një gjë të tillë e ka konfirmuar gjykatësi i rastit, Sejdi Blakaj. Ai ka thënë se është aprovuar kërkesa e të akuzuarit Muhaxheri, për hedhjen poshtë... Më shumë
U takua me Isa Mustafën, deklarohet Fatmir Limaj
Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka zhvilluar një takim me të parin e LDK-së, Isa Mustafën. Pas takimit, për media u deklarua Limaj, i cili tha se kanë biseduar rreth interesit të vendit, me theks të veçantë për temat të cilat duhet të trajtohen me seriozitet. “Do të... Më shumë
Në QKUK ka mungesë të barnave, pacientët vazhdojnë t’i blejnë vetë
Në SHSKUK kanë thënë se gjendja është duke u përmirësuar, por drejtorë të spitaleve, drejtorë të klinikave në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës e po ashtu edhe drejtorë të shëndetësisë nëpër komuna kanë treguar se edhe më tej po përballen me mungesë të barnave. Edhe gjatë këtij muaji qytetarët... Më shumë