Peja me 830mijë euro investime
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar sot tre Memorandume të Bashkëpunimit me Komunën e Pejës, lidhur me për përmirësimin e infrastrukturës në sport dhe për ndërtimin e qendrës rinore ku do të investohen 830 mijë euro në këtë qytet. Në një komunikatë për media thuhet se sipas... Më shumë
Kallëzim penal ndaj ish-ministrit Nikaj
Ish-kryeinspektori i Inspektoratit të Tregut në Ministrinë e Tregtisë dhe të Industrisë, Muharrem Pozhegu, i shkarkuar nga kjo detyrë më 2 prill të vitit 2014, ka ngritur kallëzim penal kundër ish-ministrit të Tregtisë dhe të Industrisë  Bernard Nikaj, kryeinspektorit aktual të tregut, Lulëzim Syla, dhe ish-sekretares së përgjithshme të... Më shumë
Ermira Mehmeti shpërthen kundër BDI-së – bashkëpunëtorët i quan hiena
Në një postim në llogarinë zyrtare në facebook, Ermira Mehmeti tregon arsyet e çarjes me BDI-në. Për pengesat, kundërshtimet, goditjet dhe skenarët kundër saj.   Ja postimi i saj i plotë:   Kisha deshire dhe qellim te sinqerte ta reformoj BDI. Isha e bindur se ka baze dhe do te... Më shumë
Në Vlorë, kapet i riu me 16 kg hashash
Policia e Vlorës ka vënë në pranga 24-vjeçarin Andi Ajazaj, pasi i janë gjetur 16 kg hashash. Policia bën të ditur se 24-vjeçari kishte marrë një shtëpi me qira në lagjen “Lef Sallata”, të cilën e përdorte për grumbullimin dhe shpërndarjen e lëndës narkotike.   Më shumë
Shfaqet video e të dyshuarit për rastin e Stambollit, e marrë nga kamerat e sigurisë (video)
Në pamjet e kamerës së vëzhgimit, të marra nga gazeta Haberturk, shfaqet personi i dyshuar i Shtetit Islamik, i identifikuar si Nabil Fadil, i cili me sulmin vetëvrasës ua morri jetën 10 personave në Stamboll, transmeton Klan Kosova. Ky rast shkaktoi indinjatë të thellë edhe në vendin tonë dhe... Më shumë
Vuçiq kërkon bashkëpunim për “Air Serbia” edhe me aeroportin “Adem Jashari”
Beogradi dëshiron t’i tërheqë udhëtarët me aeroplanë të Kosovës, të cilët janë gjithnjë e më afër Zagrebit. Këtë qëllim nuk e fshehu as kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq, kur bëri hapjen e portës zyrtare “D” në Aeroportin e Beogradit. “Dëshirojmë të tërheqim numër sa më të madh udhëtarësh për Air... Më shumë
Ivan Jurcevic, kick-boksieri që shpëtoi disa femra në ngjarjen e Këlnit
Është pagëzuar “Heroi i Këlnit”, pasi në mbrëmjen e ndërrimit të viteve shpëtoi të paktën tre femra nga përdhunimi. Ai është një ish-kampioni i kick-boksit, rreth 130 kilogramë dhe i mbushur me muskuj. Jurcevic ka rrëfyer për Daily Mail se si shpëtoi disa femra nga kthetrat e refugjatëve. “Ishin... Më shumë
Edi Rama i puth dorën Eni Vasilit, drejtueses së emisionit “Studio e Hapur” (video)
I ftuar në emisionin “Studio e Hapur” që drejtohet nga gazetarja Eni Vasili, kryeministri Edi Rama u është përgjigjur pyetjeve të gazetares në fjalë dhe në fund të emisionit ka rënë në sy veprimi i bërë nga kryeministrit, i cili në shenjë respekti, ka puthur dorën drejtueses së emisionit.... Më shumë
Një tjetër veturë zyrtare, pronë e Ministrisë së Mjedisit, është dëmtuar nga persona ende të panjohur. Rasti i thyerjes së xhamit të kësaj veture zyrtare, në Prishtinë, është raportuar në Polici nga personi që e përdorte veturën. “Ankuesi mashkull K-Shqiptar ka raportuar se nga persona të panjohur është dëmtuar... Më shumë
Të burgosurit në Maqedoni, grevë për amnisti
Të burgosurit në gjithë burgjet e vendit në Maqedoni ashtu siç kanë paralajmëruar në rrjetet sociale, nga sot do të bëjnë grevë. Sipas organizatorëve që e kanë paralajmëruar këtë, greva do të fillojë nga ora 14 e do zgjasë deri në orën 18. Shkak për revoltën e tyre siç... Më shumë