Pas fast-food’eve Hallall, në Prishtinë edhe një postë e shpejtë SELAM
Kemi dëgjuar për fast-food hallall, pizza, dyner, suxhuk dhe produkte të tjera ushqimore hallall. Edhe për lokale ku shesin veshje të veçanta për besimtarët, produkte ushqimore dhe medikamente mjekësore. Kishte tentativa edhe për hapjen e një banke që do jepte kredi sipas rregullave të islamit. Por, kjo që po... Më shumë
Rama projekt për 26 planet vendore, PD ngre dyshime për përfitime personale
Pas fjalës së mbajtur sot nga kryeministri Rama në aktivitetin e organizuar nga Ministria e Zhvilimit Urban për 26 planet vendore, ka reaguar Partia Demokratike, duke akuzuar Ramën se ka dhënë konçensione për përfitime personale. Në deklaratën e PD-së, thuhet se Rama është shkatërruesi i i Tiranës për 11... Më shumë
Informatat që dolën nga mbledhja e mbrëmshme maratonike në selinë e PDK-së, u demantuan sot nga Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së. Por me gjithë këtë nuk u sqarua se çfarë ishte biseduar në këtë takim, duke deklaruar se ishte një takim normal, i zakonshëm. Por në anën tjetër... Më shumë
Misioni i Presidentes para mbarimit të mandatit, zgjidhja e krizës politike
  Dy çështjet e kontestuara nga opozita kosovare, Asociacioni i Komunave Serbe dhe Demarkacioni me Malin e Zi, do të jenë temat të cilat Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga synon t’u japë dum deri në fund të mandatit, për të lënë. Pas dërgimit të marrëveshjes për Asociacionin, pritet që... Më shumë
Komuna e Prishtinës fillon me matjen e cilësisë së ajrit
Komuna e Prishtinës ka filluar matjen e cilësisë së ajrit në gjashtë lagje në kohë reale, këtë e ka bërë të ditur kryetari i komunës Shpend Ahmeti në një postim në rrjetin social, ku tha se me pajisjet e sofistikuara do të fillojë matja e monoksidit të karbonit, dyoksidit... Më shumë
Rrënohet një objekt pa leje në Prishtinë
Drejtoria e Inspekcionit, sektori i ndërtimit vazhdon ndalimin e ndërtimeve pa leje në kryeqytet. Sot në lagjen Dardania, inspektorët ekzekutuan rrënimin e një pjese të një objekti afarist mbi Kurriz, që ishte tejkalim i pëlqimit për renovim të lëshuar nga Drejtoria e Urbanizmit. Më datën 11 janar fillimisht ishte... Më shumë
Qytetarja raporton të dashurin për sulm fizik
Në Mitrovicën Veriore, një qytetare ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga i dashuri i saj . Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe e njëjta ka pranuar tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit rasti ka shkuar  në procedurë të rregullt. Më shumë
Deputeti Ismajli fjalë të rënda për Berat Buzhalën, e quan stërvinë
Deputeti i VV-së, Fisnik Ismajli e ka quajtur gazetarin Berat Buzhala njeri të poshtër, duke thënë se personalitetit të tij nuk ka asgjë në botë që ia mbulon erën stërrvinë. Fjala stërvinë do të thotë, kërmë, ngordhësirë. Përmes një postimi në Facebook, Ismajli ka thënë se Buzhala po fiton... Më shumë
    Kryeministri Rama tha mbrëmë se ai nuk ka paguar asgjë për të parë ndeshjen e NBA mes Indiana Pacers dhe Miami Heat më 4 janar. Ai sqaroi se biletat, që kushtojnë secila nga më shumë se 2200 dollarë, ia kishte dhuruar dikush, emrin e të cilit preferoi... Më shumë
Peja me 830mijë euro investime
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar sot tre Memorandume të Bashkëpunimit me Komunën e Pejës, lidhur me për përmirësimin e infrastrukturës në sport dhe për ndërtimin e qendrës rinore ku do të investohen 830 mijë euro në këtë qytet. Në një komunikatë për media thuhet se sipas... Më shumë