Resul Sinani thotë se ishte vetëm një gërvishtje e vogël
Pas raportimit të portaleve se Resul Sinani ka pësuar aksident, ka reaguar edhe vetë ky i fundit në një postim në facebook. Postimi i plotë i Resul Sinanit Qenka shpernda nje lajm neper portale per aksident timin ne komunikacion! Nuk e di a do ta quaja aksident, sepse ka... Më shumë
Asnjë fluturim nuk është anuluar deri më tani nga përkeqësimi i motit në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”. Këtë gjë e konfirmoi zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara, për televizionin Klan Kosova. Më shumë
Kushtet e rënda në trafik, Policia apel për kujdes të shtuar
Policia e Kosovës, referuar kushteve atmosferike dhe me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë në trafik, parandalimit të aksidenteve, me njësitet e saj policore ka marrë masa për përforcimin e shërbimeve të Policisë së Komunikacionit Rrugor në të gjitha akset rrugore, ka bërë të ditur përmes një komunikate... Më shumë
Resul Sinani pëson aksident

Resul Sinani pëson aksident

Lajme 16 January, 2016, 17:25

Resuli pësoi aksident me automobilin e tipit Audi duke goditur një veturë të tipit Golf 2, por fatmirësisht nuk është lënduar askush. Sot është raportuar se edhe një gazetare e RTK-së, Brikena Beqiri ka pësuar aksident. Më shumë
Tajvani zgjedh presidenten e parë femër
Tsai Ing-wen është zgjedhur presidentja e parë femër e Tajvanit. 59-vjeçarja Tsai udhëheq Partinë Progresive Demokratike, e cila në vazhdimësi kërkon pavarësimin nga Kina, transmeton KosovaPress. Në fjalimin e saj ngadhënjyes, ajo u zotua se do të mbajë status-quonë në relacion me Kinën, duke shtuar se Pekini duhet ta... Më shumë
Katër persona, dy meshkuj dhe dy femra, kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur sot rreth orësh 16:00 në fshatin Sfeçël të Podujevës. Lajmin për të lënduarit për Llapi.info e ka konfirmuar mjeku kujdestar në Qendrën Emergjente në Podujevë. Sipas mjekut, të lënduarit... Më shumë
Hahn, siguron mbështetje nëse mbahen zgjedhje të reja
Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të mirë në BE, Johannes Hahn, pas përfundimit të bisedimeve me liderë të partive në Maqedoni, ka shkruar në rrjetin social twitter se, çfarëdo vendimi final i marrë nga partitë politike do të mbështesin zgjedhje të drejta. “Sigurojmë qytetarët se çfarëdo vendimi final i... Më shumë
Shtohet fluksi i vizitorëve në Brezovicë, ngecin nxënësit me arsimtarë në rrugë
Nxënës të shkollave të mesme dhe ato fillore të shoqëruar me arsimtarë që ia kishin mësyrë si destinacon Brezovicën me autobusë, janë detyruar që një pjesë të rrugës të ecin në këmbë. Autobusët që ishin të kontraktuar nuk ishin të pajisur me pajisje dimërore. Zëdhënësi rajonal i policisë së... Më shumë
Pas dështimit të katër liderëve që të arrijnë marrveshje për datën e zgjedhjeve, kanë reaguar edhe partite e vogla, të cilat kanë vlerësuar se në kushte kur nuk është realizuar marrëveshja e Përzhinos, është joreale të insistohet në mbajtjen e zgjedhjeve më 24 prill. Rilindja Demokratike Kombëtare ka paralajmëruar... Më shumë
Avokati Koci, njofton për përkeqësim të gjendjes shëndetësore të Sami Lushtakut
Dita e tretë që kur Sami Lushtaku, kryetar i Komunës së Skënderajt i cili po vuan dënim me burg, ka hyrë në grevë urie për shkak të mostrajtimit të duhur mjekësor, sot është raportuar se gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar. Këtë, për mediat e ka bërë të ditur avokati... Më shumë