Edhe një ankesë e Avokatit të Popullit në rastin e Kumanovës
Pas publikimit të lajmit në Alsat-M për problemet shëndetësore me të cilat përballet Demë Shehu si një ndër të akuzuarit për rastin “Lagja e Trimave”, ka reaguar Avokati i Popullit. Lidhur me dyshimin se ka të bëjë kjo sëmundje me rrahjen dhe maltretimin e të akuzuarve nga ana e... Më shumë
7 të arrestuar pas një operacioni antidroge
Policia e Tiranës, në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “Seven”, ka sekuestruar 1 kilogramë e 257 gramë kokainë dhe ka arrestuar 7 persona. Të arrestuarit janë: 1. Mikel Mitri, 45 vjeç, banues në Tiranë 2. Enea Mitri , 23 vjeç, banues në Tiranë 3. Donjet Zaloshnja, 33 vjeç,... Më shumë
Situatat e brendshme politike në Partinë Socialiste në vitin 1996, pas zgjedhjeve të 26 majit, përshkruhen nga sekretari i Përgjithshëm i asaj kohe, profesor Servet Pëllumbi, si shumë kaotike. Në ditarin e tij politik, “Përvoja ime në Partinë Socialiste”, profesor Servet Pëllumbi tregon se pas ardhjes së mocionit dhe... Më shumë
Polumbarët kanë mundur të gjejnë trupin e pajetë të 27-vjeçarit që u mbyt sot në lumin e Vjosës në Vlorë. Polumbarët ishin duke kërkuar prej 4 orësh trupin e 27-vjeçarit me iniciale Denis GJ. Trupi i tij u gjet pranë fshatit Mifol. Në kërkime u angazhuan 5 polumbarë të... Më shumë
Shoqëria civile kërkon përfshirje në bisedimet për daljen e Maqedonisë nga kriza
Më shumë se 80 organizata joqeveritare të Maqedonisë kërkuan pjesëmarrje të drejtpërdrejtë të shoqërisë civile në bisedimet për daljen e vendit nga kriza e thellë politike. “Shoqëria civile është përmbledhje e individëve, grupeve, organizatave, bashkësive dhe lëvizjeve me qëndrime të qarta politike, që nuk janë monolite, që veprojnë për... Më shumë
PS rrëzon propozimin e ri të PD-së për Drejtësinë
Partia Socialiste reagoi sot përmes Erion Braçes lidhur me propozimin e fundit të demokratëve sa i përket Reformës në Drejtësi. Duke folur në Kuvend, Braçe tha se propozimi i PD-së i publikuar dje nuk ka asgjë të re dhe se Basha kërkon të shmangë Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit nga... Më shumë
Digjet një makinë deri sa ishte në lëvizje në autostradë
Një automjet u përfshi nga flakët në autostradën Levan – Vlorë. Rreth orës 09:41 në aksin rrugor Levan-Vlorë në afërsi të mbikalimit të Panajasë një mjet ka marrë flakë duke krijuar në fillim një panik Mësohet se bashkë me shërbimin zjarrfikës dhe kanë konstatuar se automjeti tip “Opel Astra”... Më shumë
Supergrabitja në Rinas, gjenden gjurmë të reja në park
Prokuroria e Krujës zgjeron hetimet lidhur me grabitjen e parave në aeroportin e Rinasit më datë 30 qershor. Nga veprimet e deritanishme hetimore, ka dyshime se autoret e grabitjes kanë lëvizur me tre automjete, njëra prej të cilave mjeti me të cilin kanë hyrë në pistën e aeroportit për... Më shumë