AKI i ka përmbushur objektivat gjashtëmujore
Anëtarët e komisionit parlamentar për mbikëqyrjen e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës  janë mbledhur gjatë ditës së sotme. Ata ishin mbledhur për të parë se a e kanë realizuar planin e punës në këtë trup parlamentar derisa nënkryetarja Duda Balje ka thënë se ai është përmbushur gati në tërësi për... Më shumë
Nesër fillojnë gërmimet në kampusin e UP-së
Hapësira në kampusin Universitar, e cila dyshohet për varrezë masive 17 vjet pas luftës në Kosovë, pritet të gërmohet nesër. Kështu ka bërë të ditur, eksperti mjeko-ligjor Arsim Gërxhaliu. Instituti i Mjekësisë Ligjore pas takimit me ekspertët e EULEX-it, kanë vendosur që hapësira te Kisha Ortodokse në oborrin e... Më shumë
Ka përfunduar mbledhja urgjente e LDK-së
Para pak çastesh ka përfunduar mbledhja urgjente e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Arban Abrashi pas mbledhjes ka deklaruar se është biseduar në lidhje me demarkacionin me Malin e Zi, duke mos dhënë më shumë detaje. “Do të ketë përsëri takime brenda LDK-së”, ka thënë ai.   Sipas Abrashit në... Më shumë
“Besoj që AAK dhe Nisma për Kosovën do të jenë fituese për zgjedhjet e ardhshme”. Në Info Magazine të Klan Kosovës e ftuar është shefja e grupit parlamentar të Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami. Ajo ka folur edhe për koalicionin AAK dhe Nisma për Kosovën duke thënë se ky... Më shumë
Mblidhet Kryesia e LDK-së

Mblidhet Kryesia e LDK-së

LajmeVendi 12 July, 2016, 19:12

Lidhja Demokratike e Kosovës është duke zhvilluar një takim me kryesinë e saj. Në takim po merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës, njëherësh kryetar i LDK-së, Isa Mustafa. Indeksonline merr vesh se në mbledhje është pjesëmarrës edhe Agim Veliu. Më shumë
Para disa minutave ka ndodhur një aksident në magjistralen Prishtinë-Ferizaj përkatësisht në fshatin Babush, kilometri i 15-të. Përveç dëmeve të mëdha materiale ende nuk është raportuar për të lënduar. Ju sjellim më poshtë fotografi nga vendi i ngjarjes ku njëra nga veturat e ndeshura shihet të jetë në pronësi... Më shumë
Këto komuna do të mbesin pa rrymë ditëve në vijim
Më poshtë mund t’i shihni ddërprerjet e planifikuara të energjisë elektrike për mirëmbajtjen e rrjetit nëpër distrikte,. Ferizaj 1. Më 13.07.2016 ( e mërkurë )  në  TS 110/35/10 kV Ferizaj (Bibaj)  do të shkyçet: Dalja 35 kV Ferizaji 2  nga ora 11:00 deri në orën 14:00. Gjatë kohes sa do të zgjasin punimet pa furnizim... Më shumë
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka përkujtuar figurën e At Shtjefën Gjeçovit. Veseli me rastin e 142 vjetorit të lindjes së Gjeçovit, ka theksuar se kujtimi për të është me shumë nderime dhe mirënjohje Ky është postimi i plotë: Sot mbushen plot 142 vjet nga lindja në Janjevë e... Më shumë
Aida Dërguti kthehet në Komisionin për AKI (FOTO)
Anëtarja e LVV-së në Komisionin parlamentar mbikëqyrës për AKI, Aida Dërguti është kthyer në mbledhjet raportuese të inteligjencës. Këtë e ka bërë të ditur, përmes facebook’u, zëvendësdrejtuesja e këtij komisioni, deputetja Duda Bajle, e cila edhe i dëshiroi mirëseardhje koleges Dërguti, shkruan Gazeta Express. Deputetët e VV’së, si pjesë... Më shumë
Ky është parku i parë arkeologjik në Kosovë (FOTO)
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në vjeshtë të këtij viti do të përfundojë punimet në Ulpianë, një vend arkeologjik në afërsi të Prishtinës i parashihet të kthehet në një park arkeologjik. Si i tillë, parku Ulpiana, i cili është ilustruar përmes fotografive të realizuara nga fotografi i KosovaPress-it,... Më shumë