Ende nuk kanë përfunduar hetimet rreth vrasjes në Gjilan
Ngjarja e para dy ditëve në Gjilan mund të mbetet në mjegull për familjarët e Besim Ramadanit, i cili mbeti i vrarë nga një polic i Kosovës. Pyetje për rrethanat në të cilat ka vepruar polici ka ngritur edhe Kohavisioni, dhe se a ka policia mjete të tjera për... Më shumë
Krasniqi: Qeveria po përdor ndërkombëtarët për të fal territore
Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi iu ka kundërpërgjigjur zëdhënësit të Qeverisë së Kosovës, Arban Abrashit, duke i thënë se qeveria qyqare fshihet pas ndërkombëtarëve. Ai ka pyetur se pse nuk po shfrytëzohen ndërkombëtarët për ta formuar Ushtrinë e Kosovës dhe për ta shtrirë sovranitetin që po cenohet në... Më shumë
Fshatrat dhe qytetet që do të mbesin pa rrymë nesër e pasnesër
KEDS ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara për mirëmbajtjen e rrjetit nëpër distrikte. Kësisoj në Prizren, më 12.07.2016 do të shkyçet dalja 10 kV Tabahana prej orës 11:00 deri në orën 12:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: Ismet... Më shumë
Nesër do të bllokohen disa rrugë në Prishtinë
Komuna e Prishtinës ka njoftuar se nga nesër, e martë, më 12 korrik ,rruga “Luan Haradinaj”, fillimisht pjesa në mes të rrugës “Garibaldi” dhe ASK (American School of Kosova), e pastaj edhe pjesa në mes të rrugës “Garibaldi” dhe Gjykatës Kushtetuese,  do të mbyllet  për shkak të zhvillimit të... Më shumë
Dy persona kanë marrë lëndime në aksidentin në të cilin ishin të përfshirë një kamion dhe dy vetura. Dy persona kanë marrë lëndime të lehta në një aksident që ka ndodhur sot rreth orës 12:45 në Llapushnik, ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani. Sipas zëdhënësit,... Më shumë
Katër të arrestuar nga përleshja masive në Gjakovë
Katër burra janë arrestuar mbrëmë në Gjakovë, pasi janë rrahur ndërmjet vete pas një mosmarrëveshje gjatë hyrjes në një diskotekë, transmeton Koha.net. “Janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj (shqiptarë), pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje në hyrjen e një diskoteke janë rrahur mes vete, me ç’rast kanë pësuar... Më shumë
Një aksident komunikacioni ka ndodhur para pak çastesh te obelisku “New Born” në kryeqytet. Në aksident janë përfshirë dy veturave të tipit Golf 4 dhe Shkoda, transmeton Indeksonline. Nuk dihet nëse ka të lënduar, derisa policia ka dal menjëherë në vendin e ngjarjes. Më shumë
Mitrovicë, arrestohet një person pasi gjuajti me armë zjarri në dasmë
Policia e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se ka arrestuar një burrë në Mitrovicë, i cili ka shtënë me armë zjarri në dasmë. “Është arrestuar i dyshuari mashkull (shqiptar), pasi që i njëjti në një aheng familjar (dasmë) nga vetura e cila ishte në lëvizje... Më shumë
”Ka dështuar procesi i legalizimeve në të gjithë Kosovën”
Ligji për trajtimin e ndërtimeve pa leje që ka hyrë në fuqi në fillim të vitit 2014 nuk ka arritur që të përmbush qëllimin e vet. Kësisoj procesi i nisur dy vjet më parë për legalizimin e ndërtimeve pa leje në Kosovë ka dështuar, njofton kumtesa nga Ec ma... Më shumë
Në Prishtinë ka ndodhur një mosmarrëveshje ku janë kacafytur në mes veti dy familje, katër meshkuj dhe dy femra. Policia në raportin e saj 24 orësh ka bërë të ditur se si pasojë e shqetësimit, tretman mjekësor ka kërkuar viktima femër. Njëri nga të dyshuarit ka vetëdorëzuar një armë... Më shumë