Ndeshen tri vetura, shkaktojnë kolonë të gjatë në rrugën Pejë-Prishtinë (FOTO)
Kolona të gjata të automjeteve janë krijuar sot rreth orës 08:00 në rrugën magjistrale Pejë-Prishtinë, afër aeroportit. Arsyeja e kësaj është përplasja e tri veturave mes veti, raporton Indeksonline. Policia rrugore ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po e drejton trafikun ndërsa mësohet se aksidenti zinxhiror ishte vetëm... Më shumë
Sot në ndërtesën e IPK-së në Hajvali, Inspektorati Policor i Kosovës do të mbajë një ceremoni me rastin e shënimit të përvjetorit të dhjetë të IPK-së. Në këtë aktivitet pritet të marrin pjesë përfaqësues të lartë të institucioneve vendore dhe ndërkombëtare si Ministri i Punëve të Brendshme z. Skënder... Më shumë
Ministri i Diasporës, Valon Murati, ka thënë se diaspora shqiptare është shumë e rëndësishme për Kosovën për shkak të kontributit që jep në shumë forma, qoftë përmes remitancave, investimeve apo formave tjera. Murati në një intervistë për gazetën “Zëri” ka thënë se diaspora ka kontribuuar qysh në kohën e... Më shumë
Pse nuk mbajtën kravata liderët që u takuan me Nuland? (FOTO)
Diplomatja amerikane Victoria Nuland qëndroi sot për vizitë në Kosovë e Shqipëri ku u takua me liderët e dy shteteve. Por pothuajse në të gjitha takimet që Nuland pati me zyrtarët kosovarë e shqiptarë, këta të fundit nuk mbajtën kravata, shkruan lajmi.net Diplomatja amerikane në Kosovë u takua me... Më shumë
Irlanda mbështetëse e Kosovës për integrime evropiane
Ambasadori i Kosovës në Londër, Lirim Greiçevci, ishte në Dublin, për të bërë vizitë dhe për të qenë pjesë e ceremonisë përkujtimore nacionale për ushtarët e rënë irlandezë në luftëra paqëruajtëse të OKB-së. Përmes facebook, Ambasadori Greiçevci, tha se ishte nder ta takonte sërish liderin dhe mikun e Kosovës, ... Më shumë
Diplomatja amerikane Victoria Nuland qëndroi sot për vizitë në Kosovë e Shqipëri ku u takua me liderët e dy shteteve. Por pothuajse në të gjitha takimet që Nuland pati me zyrtarët kosovarë e shqiptarë, këta të fundit nuk mbajtën kravata, shkruan lajmi.net Diplomatja amerikane në Kosovë u takua me... Më shumë
Familja Dubova falë gjakun e të birit hasret (VIDEO)
Familja Dubova tash ka vënë shenjat ku do të mbahen të pamet në fshatin Lajthishtë e Obliqit, ku po presin miq për kryeshnosh. Kjo familje mbeti pa djalin e vetëm të tyre, Flamurin, i cili la pas vetes 5 motra, pasi u qëllua me armë zjarri nga shoku i... Më shumë
Moti për pesë ditët e ardhshme
Masat e nxehta të ajrit të cilat depërtuan ditë më parë mbi vendin tonë do ta ushtrojnë ndikimin edhe për gjatë tri ditëve të para të javës, duke krijuar kushte që vlerat e temperaturave maksimale të lëvizin nga 31-34 gradë Celsius, derisa minimalet do të zbresin ndërmjet 13-17 gradë... Më shumë
Të shtëna me armë zjarri në diskotekën “Stop” në Gjilan
Mbrëmë në diskotekën “Stop” në Gjilan, ka ndodhur një përleshje në të cilën ka pas edhe të shtëna me armë zjarri, raporton Indeksonline. Zëdhënësi i policisë në rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani ka thënë se incidenti ka ndodhur mbrëmë ku një person ka marrë edhe lëndime trupore. “Një incident... Më shumë
Një makinë është djegur mbrëmë në qytetin e Gjakovës. Një lexues i Gazetës Express, e ka dërguar një video në redaksi, ku tregon për këtë ngjarje. Përveç dëmeve materiale, nuk dihet për të lënduar. Më shumë