Dy persona janë arrestuar në Prishtinë, pasi që njëri nga të dyshuarit ka rrahur bashkëshorten e tij, si dhe të njëjtën e ka kanosur se do ta vrasë. I dyshuari i ka kanosur edhe familjarët tjerë. Viktima është dërguar për tretman mjekësor në Emergjencë, ndërsa njësitet policore nga të... Më shumë
Në fshatin Gramnikë të Klinës, dje rreth orës 10:45, është arrestuar një person pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht dhe e ka therur me thikë një person, thuhet në njoftimin PK’së, transmeton Gazeta Express. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor. Pas intervistimit me... Më shumë
Moti gjatë javës së ardhshme (FOTO)
Java që po vjen do të karakterizohet me mot të nxehtë veror, që po vjen si rrjedhojë e shtrirjes së një vale të të nxehtit nga Afrika veriore mbi rajonin tonë. Në ditët e para të javës deri të enjten do të mbajë mot i nxehtë dhe kryesisht me... Më shumë
I digjet stalla me ushqim të kafshëve një fermeri në Ferizaj
Në fshatin Prelez të Muhaxherëve në Ferizaj, një fermerit iu dogj stalla me ushqim të lopëve dhe demave, njofton Klan Kosova. Nga ky zjarr kishte vetëm dëme materiale. Pronari i stallës konsideron se ishin të mëdha pasi që shuma kap vlerën e nëntë mijë eurove. Brenda saj nuk kishte diçka... Më shumë
Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, në emisionin “Personale” të TV Dukagjinit, ka thënë se presidenti aktual dhe ish-kryetari i PDK-së do të mbahet mend për deklaratën e pavarësisë, por nuk do të mund të heq përgjegjësinë për korrupsionin që ka përfshirë shoqërinë kosovare gjatë mandateve sa ai ka qenë... Më shumë
Zjarri në Veternik shkaktoi 30 mijë euro dëme materiale
Një zjarr i madh ka përfshirë mbrëmë një ndërtesë trekatëshe në lagjen Veternik të Prishtinës. Rreth një orë, pronari i shtëpisë në Veternik, Shaqir Agushaj, të premten mbrëma ka qenë vetëm spektator bashkë me zjarrfikësit derisa prona e tij po digjej, raporton KTV. Zjarri i madh që kishte kapluar... Më shumë
Bie numri i personave të thumbuar nga rriqrat (VIDEO)
Në qendrën emergjente të QKUK-së përveç rasteve të paraqitura për shkak të temperaturave të larta, ka pasur edhe raste të thumbimit nga rriqrat. Kështu ka thënë Avdush Begolli, mjek në këtë klinikë, që sipas tij, këto raste janë trajtuar menjëherë në qendrën infektive. Na ana tjetër, Ministria e shëndetësisë... Më shumë
I caktohet masa e ndalimit kryetarit të komunës paralele serbe të Podujevës
Autoritetet kosovare i kanë caktuar masën e ndalimit prej 48 orësh, Obren Angjelkoviqit, kryetarit të komunës paralele serbe të Podujevës. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra Serbe për Kosovën, duke e cilësuar ndalimin në pikën kufitare të Merdarës si tentim të autoriteteve të Prishtinës për ngritjen e tensioneve.... Më shumë
Nuland nesër në Prishtinë, ja me kë do takohet
Ndihmës Sekretarja e Shtetit në SHBA, Victoria Nuland, do të qëndrojë nesër në Prishtinë, ku edhe pse është ditë pushimi, do të ketë takime me drejtuesit më të lartë të Kosovës. Në agjendën e takimeve, që nisë herët ajo parashihet që të parin ta takoj presidentin Hashim Thaçin, më... Më shumë
Vazhdojnë tarifa të zbritura për diasporën
Tarifat e sigurimit kufitar të auto-përgjegjësisë do të vazhdojnë të jenë të zbritura për 50 për qind për të gjitha kategoritë e mjeteve motorike. Sigurimi kufitar i auto-përgjegjësisë është sigurim, i cili është i obliguar me ligj për të gjitha mjetet motorike me tabela të huaja, të cilat hyjnë... Më shumë