Komuna ku nuk i duan targat RKS (FOTO)
Asnjë shenjë e shtetit të Kosovës, madje as targat me RKS nuk duan t’i shohin në veturë. Ky është veriu i Kosovës, të cilin po e sjellim nëpërmjet fotografive. Siç thotë një qytetar që ka vizituar veriun, atij iu është rekomanduar që të heq targat RKS, në mënyrë “që... Më shumë
Komuna e Prishtinës mund të përballet me keqësim të situatës financiare. Krejt kjo për shkak se kjo komunë ka hyrë në borxhe, të cilat nuk ka mjete për t’i shlyer, raporton KTV. Kjo dhe shumë shkelje të tjera janë gjetjet e raportit të Auditorit të Përgjithshëm për kryeqytetin. Komuna... Më shumë
Këngëtari Labinot Tahiri shpall kandidaturën për kryetar të Ferizajit (VIDEO)
Këngëtari Labinot Tahiri – Labi ka shpallur kandidaturën e tij për kryetar të qytetit të Ferizajt. Labi në një intervistë për emisionin “Express” të KTV-së, ka thënë se do të garojë për kryetar të Ferizajt në zgjedhjet komunale që do të mbahen në vitin 2017. “Synimi im është që... Më shumë
70-vjeçari sulmon me armë në Batllavë (VIDEO)
Organet e rendit po merren me një person të shtyrë në moshë, i cili ka telashe mendore. Ai një ditë më parë mori armën dhe me të synoi t’i vrasë tre fqinjë të tij në Batllavë, njofton Klan Kosova. Fatmirësisht, e tëra mbeti vetëm tentim. Për më shumë informohuni... Më shumë
Moti në vikend

Moti në vikend

LajmeVendi 8 July, 2016, 17:57

Mot me origjinë afrikane në fundjavë Gjatë dy ditëve të fundjavës, sipas IHMK-së, vendi ynë do jetë nën ndikimin e masave të ngrohta të ajrit me origjinë nga Afrika e Veriut. Në këto kushte do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë... Më shumë
Dogana e Kosovës sot ka suspenduar një oficer doganor për shkak të dyshimeve për kryerjen e veprës marrje ryshfeti. Sipas një njoftimi të Doganës, dyshimeve fillestare lidhur me këtë rast janë se oficeri doganor gjatë kryerjes së detyrave zyrtare në pikë-kalimin kufitar të Dheut të Bardhë nuk ka përmbushur... Më shumë
Policia e Kosovës ka arrestuar dje një person në Poduejëvë, pasi i njëjti pas një mosmarrëveshje ka shtënë me armë zjarri në drejtim të tre personave të tjerë. Ata ishin me veturën e tyre në lëvizje në rrugën “Bahari Fazliu”.  Në vendin e ngjarjes është  gjetur dhe konfiskuar një revole e... Më shumë
Shikoni pamjet kur një person vjedh lule në Pejë (VIDEO)
Një hajn nga Peja duke se është mjaft i etur për të pasur në shtëpinë e tij gjësende të huaja. Por hajni i “fikët” është koritur pasi që është kapur duke vjedhur lule në një shtëpi në rrugën “Bill Klinton”. Pronari i parkingut ku është bërë vjedhja e luleve... Më shumë
Këshilli Drejtues i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, në takimin e jashtëzakonshëm ka kundërshtuar testin për mësimdhënës, të paraparë nga Ministria e Arsimit, për muajin tetor, duke thënë se ky test është denigrim i personalitetit dhe mosnjohje e dijës së të mësimdhënësve. Ata madje kanë paralajmëruar... Më shumë
“Tezja e kokainës” dënohet nga Gjykata e Prishtinës
Valentina Tufina dhe tre persona tjerë janë dënuar sot nga Gjykata Themelore në Prishtinë për përpunim dhe shitje të narkotikëve Gjykata Themelore në Prishtinë i ka gjetur fajtorë dhe u ka shqiptuar dënime me burg dhe gjobë katër të akuzuarve në rastin e njohur si “Tezja e Kokainës”. Valentina... Më shumë