Ka dështuar të zgjidhet zëvendësdrejtori i ri i Autoritetit Rregullator për Shërbimet e Ujit
Ka dështuar të zgjidhet zëvendësdrejtori i ri i Autoritetit Rregullator për Shërbimet e Ujit. Halit Bllaca dhe Alush Rama nuk kanë arritur të marrin votat e nevojshme të deputetëve të Kosovës për tu zgjedhur në këtë post. Kuvendi i Kosovës ka rishpallur konkursin për këtë post, pasi nga 77... Më shumë
Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë njëzetekatër orëve të fundit kanë ndodhur 58 aksidente trafiku prej të cilave 19 kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 39 të tjera me dëme materiale. Ndërsa ndaj gjithë pjesëmarrësve që kanë shkelur rregullat e trafikut ka shqiptuar 1246 gjoba kundërvajtëse./Indeksonline/ Më shumë
Sot në Maqedoni do të mbajë mot me diell dhe me erë të dobët nga veriu. Temperatura do të sillet prej 23 deri 33 gradë. Në Shkup do të mbajë mot i njëjtë, me temperaturë që gjatë ditës do të arrijë deri në 31 gradë Celsius. Pason mot stabil... Më shumë
Kryetari i Këshillit Shtetëror të Cilësisë në Agjencinë e Kosovës për Akreditim, Blerim Rexha, ka bërë me dije se akreditimi i programeve të studimit të institucioneve publike dhe private të arsimit të lartë në Kosovë ka kaluar në formë transparente dhe konform procedurave të përcaktuara nga Agjencia e Kosovës... Më shumë
Këshilli Drejtues i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, sot mban takim të jashtëzakonshëm, ku do të diskutohet për qëndrimin e SBASHK-ut lidhur me paralajmërimin për testin me shkrim të mësimdhënësve për në tetorin e këtij viti. Po ashtu, në rend dite do të jetë njoftimi i... Më shumë
Mbyllet një numër i madh i pompave pa licencë
Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami ka thënë se është duke punuar në rregullim e tregut të naftës në Kosovë. Madje e para e MTI po thotë se është duke u a vë drynin edhe atyre që nuk kanë licencë për të shitur derivate. Bajrami në një intervistë... Më shumë
Ky është i vetmi kandidat në krye të VV-së në Prishtinë
Lëvizja Vetëvendosje është duke i mbajtur sot zgjedhjet e brendshme për Kryetar të qendrës së Prishtinës, ndërsa votuesit kanë në fletëvotim vetëm një kandidat. Ylli Hoxha është kandidati i vetëm që dëshiron edhe një mandat tjetër në krye të Lëvizjes Vetëvendosje për kryeqytetasit. Donika Çapriqi, aktiviste e VV-së dhe... Më shumë
Policia e Kosovës, respektivisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik në bashkëpunim me Prokurorinë Speciale te Republikës se Kosovës ka iniciuar hetimin lidhur me rastin për të cilën dyshohej për Trafikim me Narkotik nga grupi kriminal i përbërë nga shtetas të Shqipërisë, Turqisë, Serbisë, Maqedonisë dhe Kosovës të... Më shumë
Policia gjatë ditës së sotme, pas një pune hetimore dhe operative të realizuar nga ana e hetuesve të stacionit policor Qendra, në ora 09:00 e arrestoi në gjendje flagrante të dyshuarin B. Haziri, në përpjekje për të mashtruar viktimën e radhës  A. Q nga Ferizaj. Mbështetur në rezultatet e... Më shumë
Inaugurohet  shtëpia e inovacionit në Istog
Është bëre inaugurimi i shtëpisë së inovacionit në Istog në kuadër të projektit “Zhvillimi i inovacionit dhe ndërmarrësish në rajonin ndërkufitar Kosovë dhe Mali i Zi”, projekt ky i cili është financuar nga Komisioni Evropian dhe një pjesë nga komuna e Istogut si dhe është implementuar nga STIKK në... Më shumë