Bëhet e ditur se kujt i përket automjeti i gjetur në fund të liqenit tl Shkopetit
Policia ka identifikuar automjetin që u nxor nga liqeni i Shkopetit mesditën e sotme. Sipas Policisë së Shtetit, automjeti tip Benz me targa AA 587 CP është në pronësi të shtetases K.H, banuese në Tiranë. “Kjo shtetase ka bërë kallëzim në polici, më datën 12.02.2016, se gjatë natës në... Më shumë
Pavarësisht ligjeve ekzistuese kundër diskriminimit gjinor dhe diskriminimit në punë, në Kosovë në shumë raste femrat paguhen më pak për punën e njëjtë që kryejnë, krahasuar me meshkujt. Kjo dukuri, siç shkruan REL, është e shprehur më shumë në sektorin privat, derisa në sektorin publik femrave në shumë raste... Më shumë
Reagon Selimi: Mos manipuloni me numrin e veteranëve
Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, njëherit veteran i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i është drejtuar Qeverisë duke thënë që të mos manipulojë me numrin e veteranëve. Selimi ka deklaruar se sa herë që po rishikohet numri i veteranëve, në fakt veç rritet akoma.  “Kjo është çështje shumë e rëndësishme... Më shumë
Në Komunën e Prizrenit ka filluar punën stacioni policor në Lubizhdë, që do të njihet edhe Stacioni Policor – Veriu. Sipas njoftimit për media thuhet se ky stacion është bërë me qëllimin më të mirë për të krijuar siguri dhe rend. “Me qëllimin më të mirë për të krijuar... Më shumë

Betohen deputetët e rinj

Vendi 7 July, 2016, 14:42

Në vazhdimin e seancës së Kuvendit të Kosovës, me vendim të kryeparlamentarit janë betuar dy deputetët e rinj. I pari i Kuvendit, Kadri Veseli ka bërë të ditur se Shukri Muja do të zëvendësojë ministrin e Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ndërsa nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi do... Më shumë