28 vjeçarja që u vra nga vjehrri, familja i fal gjakun
Para pak minutash në varrezat e Dragodanit i është dhënë lamtumira e fundit e 28 vjeçares Remzije Kamberi-Krasniqi e cila ndërroi jetë në ngjarjen tragjike të së hënës në lagjen “Dardania” në Prishtinë. Ajo u vra nga vjehrri i saj Hasan Krasniqi i cili vrau gjithashtu edhe gruan e... Më shumë
Dënim me burg për Ferid Aganin dhe Gani Shabanin
Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda ka shpallur aktgjykimin në çështjen penale kundër të akuzuarve Ferid Agani dhe Gani Shabani për shkak të veprës penale Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar, në bashkëkryerje nga neni 422 par.1 dhe 2 nën paragrafi 2.1, 2.2 dhe 2.4 ... Më shumë
Paraburgim për të pandehurin për sulm seksual
Gjykata Themelore në Gjakovë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjakovës, duke i caktuar masën e paraburgimit prej tridhjetë ditëve të pandehurit B.H. I pandehuri dyshohet se me datë 10 prill 2019, duke drejtuar automjetin e tij e takon të miturën D.K. me ç’rast arrin ta bind të... Më shumë
Familja Behrami nga Mitrovica falë gjakun e të birit që humbi jetën mbrëmë, rastin ia lënë Drejtësisë
Familja Behrami, që mbrëmë humbi të birin 27 vjeçar, Visar Behrami, pas një shembjeje të një pjese të objektit të ish hotelit “Adriatiku” në Mitrovicë, sot me të përfunduar ceremonia e varrimit ka falur gjakun sipas traditës kanunore. Lavdim Behrami nga familja ka thënë në Info Magazine se rastin... Më shumë
Dështimi i institucioneve – tetë persona të vdekur në vendin e punës këtë vit
27-vjeçari, Visar Behrami nga Mitrovica humbi dje jetën në vendin e punës. Ai pësoi nga rrënimi i objektit të ish-hotel “Adriatikut” në këtë këtë komunë, shkruan lajmi.net. Behrami aty raportohet se punonte pa kontratë pune, teksa në ditë paguhej vetëm 10 euro, shkruan lajmi.net. Ai mbeti i ngujuar, derisa... Më shumë
Kërkohet arrest shtëpiak për gratë e kthyera nga Siria sepse janë familjare e me fëmijë
Prokuroria ka kërkuar arrest shtëpiak për të gjitha gratë që janë kthyer nga Siria. Kështu tha avokatja e njërës prej këtyre grave Fehmie Gashi-Bytyçi. Sipas saj seanca dëgjimore ku do të vendoset për to është duke vazhduar ende. “Kjo duke pasur parasysh se të gjitha janë gra familjare dhe... Më shumë
Vështirësohen kërkimet për personin që mbeti nën rrënoja në Mitrovicë
Personi i zënë nga shembja e objektit të ish hotel Adriatikut ende nuk është nxjerrë. Kërkimet për gjetjen e tij janë vështirësuar dukshëm për shkak të rënies së territ të natës dhe mungesës së ndriçimit. Në vendin e ngjarjes tashmë ka arritur edhe mjekësia ligjore, por ende nuk ka... Më shumë
Mësohet se çfarë i tha prokurorit Kreshniku, djali i dorasit që kreu vrasje të trefishtë në Prishtinë
Pak më parë, kryeprokurori Imer Beka ka dhënë detaje rreth vrasjes së trefishtë në Prishtinë. Megjithëse ende nuk dihen motivet e kësaj vrasje, në pyetje është marrë edhe Kreshnik Krasniqi, djali i dorasit, shkruan Indeksonline. Sipas Bekës, i njëjti për organet e hetuesisë ka treguar se babai i tij,... Më shumë
Aksident mes dy veturave në rrugën ‘Agim Ramadani’
Para pak çastesh një aksident trafiku ka ndodhur në kryeqytet. Aksidenti ka ndodhur në rrugën ‘Agim Ramadani’ ku të përfshira janë dy vetura. Në fotografitë e siguruara nga lajmi.net shihet se ekipet e emergjencës janë në vendin e ngjarjes mirëpo nuk dihet se sa persona janë lënduar. Lajmi.net do... Më shumë
Detaje të reja, ja si ndodhi vrasja e trefishtë në Dardani
Një vrasje e trefishtë ka ndodhur sot në lagjen Dardania në Prishtinë. Një burrë ka vrarë gruan e tij, nusen e djalit e më pas edhe vetën, raporton lajmi.net. Lajmi.net merr vesh se vrasësit i ishte konfiskuar revolja para dy vitesh. Dorasit gjatë bastisjes i ishte gjetur revolja derisa... Më shumë