Ky është ‘bossi’ i ri në Radio Televizionin e Kosovës
Ngadhnjim Kastrati ka marrë votat e 6 anëtarëve të bordit nga 7 që ishin të pranishëm për t’u zgjedhur drejtor i ri i RTK-së. Mirëpo, pavarësisht kësaj, bordi ka kërkuar interpretim ligjor për shkak të paqartësive në ligj. “Bordi i Radio Televizionit të Kosovës (RTK) duke u bazuar në... Më shumë
Aksident në rrugën e Kombit, 5 të plagosur
Një aksident ka ndodhur në aksin Rrëshen-Rubik në rrugën e Kombit. Sipas informacioneve të para raportohet për 5 të plagosur, 2 prej të cilëve në gjendje të rëndë, njofton tch. /Indeksonline/     Më shumë
E ulët: Marrëdhënie në veturën zyrtare? (VIDEO)
Keqpërdorimi i veturave shtetërore në Republikën e Kosovës po vazhdon të jetë prezente dhe të praktikohet nga zyrtarë të ndryshëm. Mirëpo, përpos shpejtësive në trafik, një gjë e pazakontë ka ndodhur në njërën prej veturave “4Z”. “Indeksonline” ka siguruar një video ku, sipas disa dëshmitarëve, shihen një çift teksa shprehin... Më shumë
Si po argëtohet brenda qelisë 21 vjeçari që theri me thikë 14 herë vajzën e mitur
21-vjeçari nga Istogu, Vezir Haziraj është i njohur mjaft mirë për drejtësinë vendore. Momentalisht mbi të rëndojnë pesë akuza, njëra ndër to vrasje e rëndë e mbetur në tentativë, kur ky i fundit kishte tentuar ta vrasë duke e therur 14 herë me thikë një vajzë të mitur. E... Më shumë
Të rinjtë kosovarë kualifikohen për turneun e lojërave elektronike në Kroaci – u dështon ëndrra shkaku i vizave
Video-lojërat në Kosovë janë mjaft të popullarizuara, ku një pjesë e madhe e rinisë janë adhurues të tyre. Disa prej lojërave më të njohura për momentin janë PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortnite, Apex Legends, Leauge of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, etj., shkruan Telegrafi. Por, ndonëse u kanë kushtuar video-lojërave vite të tëra... Më shumë
Gruaja e rrah burrin, e bën për spital
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje në mëngjes në Zveçan është arrestuar një grua e dyshuar me kombësi serbe, pasi që e njejta pas një mosmarrëveshje e ka sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj. Pas lëndimeve të marra, viktima është detyruar të pranojë tretman mjekësor. E dyshuara... Më shumë
Qeveria e Kosovës ndan mjete për Notre Damen
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në forumin e nivelit të lartë për koordinimin e donacioneve të jashtme, ka thënë se Qeveria e Kosovës do të ndajë mjete për rindërtimin e katedrales Notre Dame e cila u dogj dy ditë më parë. Deri më tani, për rindërtimin e saj janë... Më shumë
Thaçi: S’i frikësohemi Speciales, do t’i përgjigjemi dhe do të triumfojmë me dinjitet
Kosova dëshiron që Britaninë ta shoh në Bashkimin Evropian. BE-ja pa Britaninë nuk do të ishte e njëjta. Ky është konstatimi që presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka dhënë në një intervistë për prestigjozen britanike “The Independent”, ku ndër të tjera ka folur edhe për marrëveshjen me Serbinë dhe... Më shumë
Ferizajasi plagosi të birin afër organeve gjenitale pas një mosmarrëveshjeje
Nga një mosmarrëveshje familjare mëngjesin e së mërkurës në fshatin Jezerc të Ferizajt mbeti i plagosur Rrustem Maloku, 23 vjeçar. Ai u plagos nga i ati, Rexhepi, në pjesën afër organeve gjenitale, pas një përleshjeje që kishin pasur mëngjesin e 16 prillit në shtëpinë ku jetonin. Policia, për këtë... Më shumë
Policia fillon planin për fëmijët që kërkojnë lëmoshë në rrugë
Policia e Kosovës ka realizuar sot një plan operativ lidhur me identifikimin e fëmijëve si viktima të mundshme të trafikimit me njerëz, përcjellë Indeksonline. Sipas një njoftimi të Policisë së Kosovës, gjatë këtij plani, janë identifikuar 23 persona të cilët kanë qenë duke kërkuar lëmoshë, 9 prej të cilëve... Më shumë