Kush bëri marrëdhënie intime dje në veturë të shtetit në mes të rrugës ?
Ende askush nuk po deklarohet se cilit institucion i përket vetura zyrtare 4Z, në të cilën një zyrtar i shtetit po kryente marrëdhënie seksuale në mes të rrugës. Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme në rrugën Prishtinë-Pejë, respektivisht në fshatin Balincë. Një veturë zyrtare ndaloi për disa minuta në... Më shumë
Shumë fëmijë kosovarë ndodhen në kampet e Sirisë, këto janë dokumentet e tyre nga spitalet siriane
Përveç Sarës dhe Haxhiut të vogël, nëpër këto kampe në Siri ka dhjetëra fëmijë kosovarë.   Ata pa dëshirën e tyre po qëndrojnë në zotat e luftës në lindje të mesme.Baballarët e tyre i janë bashkuar luftës në Siri, kurse të vegjlit bashkë me nënat po kalojnë një jetë... Më shumë
Policia e Kosovës , njësitet e hetimeve të stacionit policor të Gjilanit, pas një periudhe hetimi dhe grumbullimi të provave përmes rrugëve operative ,sot më datën 19 prill 2019 kanë arrestuar katër të dyshuarit (dy madhor dhe dy të mitur) që të gjithë shqiptar shtetas të Kosovës. Për të... Më shumë
Ky është ‘bossi’ i ri në Radio Televizionin e Kosovës
Ngadhnjim Kastrati ka marrë votat e 6 anëtarëve të bordit nga 7 që ishin të pranishëm për t’u zgjedhur drejtor i ri i RTK-së. Mirëpo, pavarësisht kësaj, bordi ka kërkuar interpretim ligjor për shkak të paqartësive në ligj. “Bordi i Radio Televizionit të Kosovës (RTK) duke u bazuar në... Më shumë
Një aksident ka ndodhur në aksin Rrëshen-Rubik në rrugën e Kombit. Sipas informacioneve të para raportohet për 5 të plagosur, 2 prej të cilëve në gjendje të rëndë, njofton tch. /Indeksonline/     Më shumë
E ulët: Marrëdhënie në veturën zyrtare? (VIDEO)
Keqpërdorimi i veturave shtetërore në Republikën e Kosovës po vazhdon të jetë prezente dhe të praktikohet nga zyrtarë të ndryshëm. Mirëpo, përpos shpejtësive në trafik, një gjë e pazakontë ka ndodhur në njërën prej veturave “4Z”. “Indeksonline” ka siguruar një video ku, sipas disa dëshmitarëve, shihen një çift teksa shprehin... Më shumë
Si po argëtohet brenda qelisë 21 vjeçari që theri me thikë 14 herë vajzën e mitur
21-vjeçari nga Istogu, Vezir Haziraj është i njohur mjaft mirë për drejtësinë vendore. Momentalisht mbi të rëndojnë pesë akuza, njëra ndër to vrasje e rëndë e mbetur në tentativë, kur ky i fundit kishte tentuar ta vrasë duke e therur 14 herë me thikë një vajzë të mitur. E... Më shumë
Të rinjtë kosovarë kualifikohen për turneun e lojërave elektronike në Kroaci – u dështon ëndrra shkaku i vizave
Video-lojërat në Kosovë janë mjaft të popullarizuara, ku një pjesë e madhe e rinisë janë adhurues të tyre. Disa prej lojërave më të njohura për momentin janë PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortnite, Apex Legends, Leauge of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, etj., shkruan Telegrafi. Por, ndonëse u kanë kushtuar video-lojërave vite të tëra... Më shumë
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje në mëngjes në Zveçan është arrestuar një grua e dyshuar me kombësi serbe, pasi që e njejta pas një mosmarrëveshje e ka sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj. Pas lëndimeve të marra, viktima është detyruar të pranojë tretman mjekësor. E dyshuara... Më shumë
Qeveria e Kosovës ndan mjete për Notre Damen
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në forumin e nivelit të lartë për koordinimin e donacioneve të jashtme, ka thënë se Qeveria e Kosovës do të ndajë mjete për rindërtimin e katedrales Notre Dame e cila u dogj dy ditë më parë. Deri më tani, për rindërtimin e saj janë... Më shumë