Thaçi: S’i frikësohemi Speciales, do t’i përgjigjemi dhe do të triumfojmë me dinjitet
Kosova dëshiron që Britaninë ta shoh në Bashkimin Evropian. BE-ja pa Britaninë nuk do të ishte e njëjta. Ky është konstatimi që presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka dhënë në një intervistë për prestigjozen britanike “The Independent”, ku ndër të tjera ka folur edhe për marrëveshjen me Serbinë dhe... Më shumë
Ferizajasi plagosi të birin afër organeve gjenitale pas një mosmarrëveshjeje
Nga një mosmarrëveshje familjare mëngjesin e së mërkurës në fshatin Jezerc të Ferizajt mbeti i plagosur Rrustem Maloku, 23 vjeçar. Ai u plagos nga i ati, Rexhepi, në pjesën afër organeve gjenitale, pas një përleshjeje që kishin pasur mëngjesin e 16 prillit në shtëpinë ku jetonin. Policia, për këtë... Më shumë
Policia fillon planin për fëmijët që kërkojnë lëmoshë në rrugë
Policia e Kosovës ka realizuar sot një plan operativ lidhur me identifikimin e fëmijëve si viktima të mundshme të trafikimit me njerëz, përcjellë Indeksonline. Sipas një njoftimi të Policisë së Kosovës, gjatë këtij plani, janë identifikuar 23 persona të cilët kanë qenë duke kërkuar lëmoshë, 9 prej të cilëve... Më shumë
Digjet një veturë në magjistralen Prishtinë-Ferizaj
Në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, tek udhëkryqi i fshatrave të Lipjanit, Gadime-Llugaxhi është djegur një veturë. Policia dhe zjarrëfikësit kanë dal në vendin e ngjarjes. Ende nuk dihet se nga çka është shkaktuar zjarri. Indeksonline do të ju mbajë të informuar rreth këtij rasti./Indeksonline/ Më shumë
Ambasadat në Prishtinë tregojnë shifrat e kosovarëve që kërkojnë viza
Derisa në takimet me zyrtarët e Bashkimit Evropian kryetemë mbetet heqja e vizave, Klan Kosova iu drejtua disa ambasadave për të marrë shifrat se sa kërkesa u janë dorëzuar dhe sa nga to janë pranuar. Disa nga to ofruan shifra nga janari i vitit 2017 e këndej.     Më shumë
Momenti kur bie çatia e katedrales Notre Dame
Katedralja Notre Dame në Paris sot është përfshirë nga zjarri. Pjesët më të mëdha të çatisë janë djegur duke u rrëzuar përtokë. Ndërkohë policia franceze i ka larguar njerëzit nga vendi i ngjarjes dhe ka kërkuar nga të gjithë që të shmangin këtë zonë, përcjell lajmi.net. Shkaqet e këtij... Më shumë
E quajti analfabete, Teuta Haxhiu i ka disa fjalë për Glauk Konjufcën
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Teuta Haxhiu i është kundërpërgjigjur kolegut të saj nga radhët e VV-së, Glauk Konjufca i cili e quajti atë analfabete. “Filozofia e matematika të dyjat bashkë nuk shkojnë. Ai ka një filozofi boshe, kurse në matematikë 2+2 kurrë nuk bojnë... Më shumë
Policia për aksidentin në Drenas: Pesë persona të lënduar
Sot rreth orës 15:30, ka ndodhur një aksident trafiku në autostradë, afër fshatit Gjurgjicë të Drenasit. Zëdhënësi Policisë së Kosovës, Daut Hoxha për Indeksonline ka treguar që nga ky aksident kanë pësuar lëndime trupore pesë persona. “Rreth orës 15:30 është shkaktuar një aksident ne autostrade afër fshatit Gjurgjicë. Automjetet... Më shumë
Barcelona me ofertë të majme për Rashfordin
Barcelona po e kërkon me ngulm transferimin e Marcus Rashford. Barcelona është duke tentuar që ta transferojë Marcus Rashfordin nga Manchester United gjatë afatit kalimtar të verës. Skuadra katalonase është e gatshme që t’i paguajë 105 milionë euro për t’i marrë shërbimet e sulmuesit anglez, përcjell lajmi.net. Barcelona ka... Më shumë
Haradinaj: Qeveria do të jetë partner në fuqizimin e rolit të gruas
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pranuar një letër falënderimi nga Instituti Demokratik Kombëtar në Kosovë, për mbështetjen dhe pjesëmarrjen time në Javën e Gruas 2019.    Haradinaj është shprehur i nderuar me pranimin e kësaj letre, duke theksuar përkushtimin e Qeverisë për fuqizimin e rolit të gruas. Kreu... Më shumë