Gjalpi me barishtet e verës që duhet ta provoni me patjetër
Kremoz dhe i shijshëm, gjalpi është një nga ushqimet më të mrekullueshëm. Kështu që me ushqimet e shijshme herë pas here eksperimentohet. Si për shembull barishte të freskëta pranvere të copëtuara dhe të përfshira në gjalpin tuaj të përditshëm. Lëreni të shkrijë në makaronat e sapo gatuara, në një... Më shumë
Këshillat më të çmendura për dobësim
Edhe pse kanë qëllimin e mirë, këshillat për dobësim nuk janë gjithmonë të mira dhe shpesh çojnë deri te efekti i padëshiruar jo-jo. Ushqimi i shëndetshëm, sporti dhe sasia e mjaftueshme e ujit të zakonshëm janë këshillat më të shpeshta me të cilat takohemi në artikujt për dieta dhe... Më shumë
Pini ujë orizi dhe do të mahniteni me atë se çfarë i ndodh trupit tuaj
Përgatitja: Së pari iu duhet oriz, ujë i pastër dhe një tas. Orizin e zieni, dhe pasi të jetë gatuar mirë, e filtroni ujin në një tas tjetër dhe duke pasur kujdes që nuk po lini oriz në ujë. Pasi të ftohet, uji i orizit është i gatshëm për... Më shumë
Të gjithë tallen me ta, por janë të vetmit njerëz që nuk preken nga kanceri (FOTO)
Në studimet e fundit të publikuara në revistën “Cancer Causes and Control” (Shkaktarët dhe kontrolli i kancerit), është zbuluar se në mesin e Amishëve, gati nuk është evidentuar ndonjë rast i kancerit. Ata konsiderohen si njerëzit më të shëndoshë në Amerikë. Ekspertët nga Universiteti në Ohajo kanë nisur një... Më shumë
Shumë femra e kanë problemin e nënsqetullave me ngjyrë më të errësuar. Kjo mund të vijë si pasojë e depilimit, përdorimit të deodorantëve jo kualitativ, djersitjes, grumbullimit të qelizave të vdekura ose nga përdorimi i produkteve të ndryshme kozmetikore. Ata që kanë probleme të tilla janë vazhdimisht në kërkim... Më shumë
Digjni gjysmën e kalorive që i fitoni pas çdo shujte vetëm me këtë lëng me dy përbërës!
Përbërësit: – Një copë e madhe grejpfrut – Një lugë gjelle mjaltë  Grejpfrutin, i cili preferohet të jetë i ftohët, e ndani në dysh dhe e përzieni me mjaltë derisa të fitoni lëngun. Kjo pije magjike përmban elemente si pektini, i cili kontribuon në heqjen e kolesterolit të tepërt,... Më shumë
Shenjat se keni mungesë të magnezit
Magnezi është i rëndësishëm për më shumë se 300 funksione metabolike në organizmin e njeriut. Në fakt, secila qelizë në trupin e njeriut ka nevojë për këtë mineral që trupi të funksionojë si duhet. Magnezi në trupin e njeriut ndodhet kryesisht në eshtra dhe dhëmbë, ndërsa në sasi më... Më shumë
Ja çfarë ju këshillon një nënë nëse fëmija juaj e ka këtë shenjë në qafë…
Një nënë e brengosur ka paralajmëruar prindërit tjerë të shikojnë për njolla të zeza në qafat e fëmijëve të tyre. Vajza e saj, Pantera, kishte vërejtur ndryshime të papritura në shëndetin e saj dhe kishte vendosur të shkoj te doktori për t’u kontrolluar, ku edhe ishte diagnostikuar me tipin... Më shumë
Erdhi pranvera, luftoni stresin
Pranvera është gjithmonë e bukur. Dielli shkëlqen, dita zgjatet, temperaturat fillojnë dhe ngrihen. Një parathënie zyrtare që dimri po na lë. Më të guximshmit i drejtohen bregut të detit për ndonjë zhytje, të tjerët përfitojnë nga rasti për shëtitje të gjata për t’i shërbyer formave fizike dhe për t’u... Më shumë
Të gjithve ju pëlqen të dëgjojnë ngjarje të transformimit, këto përjetime personale të njerëzve i inspirojnë edhe shumë të tjerë për të vepruar njejtë, shkruan diply.com. Donna Gillie aktualisht reklamon bikinit për një kompani të marketingut, por më parë ajo peshonte 104 kilogramë. Ky është tregimi i saj: “... Më shumë