Zgjidheni problemin me celulit me një gotë lëng
Kanë filluar ditët e nxehta dhe plazhi po afron? Epo jo të gjithë janë aq të vullnetshëm sa ta kenë filluar palestrën në kohë, trajtimin e lëkurës e aq më tepër luftën kundër celulitit të tmerrshëm për aq shumë femra. Ama tani zor se do të mund t’i mbuloni... Më shumë
Agjërimi forcon sistemin imunitar
Sipas një studimi të publikuar në gazetën The Telegraph, tërë sistemi imunitar i një personi mund të rinovohet duke agjëruar për të paktën tre ditë gjatë agjërimit. Agjërimi i shkakton trupit nisjen e prodhimit te qelizave të reja e bardha të gjakut. Sipas studimit në fjalë, agjërimi për të... Më shumë
Qershitë, dobësohuni dhe pastrohuni me “kurën” e tyre
Të pasura me veti antioksiduese, të pakta në kalori, por me shumë shije. Qershitë janë të dashura nga fëmijët dhe të rriturit, të shkëlqyera për mesvakte, përdoren për të zbukuruar tortat dhe për reçelëra fantastik. Tipologjia e qershive Qershitë ndahen në dy lloje të ndryshme: të ëmbla dhe acide.... Më shumë
Receta mëngjesi të shëndetshme shumë të lehta për t’u përgatitur
Ne besojmë shumë që mëngjesi vendos ritmet e ditës tonë, ndaj na pëlqen të përgatisim diçka të shijshme dhe të shëndetshme në shtëpi. Sugjerimet që do t’ju japim për përgatitjen në shtëpi të mëngjesit janë të shpejta të thjeshta dhe do t’ju bëjnë të ndiheni shumë mirë gjatë gjtihë... Më shumë
Ja çfarë duhet të hani nëse vuani nga anemia
Kumbulla është një ndër frutat që ka një rol të veçantë në kurimin e anemisë. Ajo në përmbajtjen e saj kaalkoolin sorbitol, i cili është përdorur si një zëvendësim i sheqerit në produktet ushqimore. Kjo frutë përmban një sasi të substancave të vlefshme mbrojtëse (vitamina, minerale, enzime, pektinë, celulozë,... Më shumë
Petalet e trëndafilave bëjnë mrekulli për lëkurën dhe shëndetin tuaj!
Trëndafilat, përveq se janë shumë dekorues dhe mbajnë aromë të mirë, janë edhe të shëndetshëm. Grekët dhe Romakët e lashtë, janë larë me petale trëndafilash, në mënyrë që lëkura e tyre të jetë sa më e pastër, ndërsa esktraktin e trëndafilave e kanë përdorur për flokë. Në Azi, petalet... Më shumë
Bëni këto ushtrime për sy 3 minuta në ditë, do të rregulloni shikimin
Vetëm 3 minuta në ditë mjaftojnë t’i ushtroni sytë tuaj dhe të përmirësoni shikimin apo të pengoni dobësimin e tyre. 1. Mbani kapakët e syve me gishta Është dukuri normale në kohën e sotme të jeni të parregullt dhe që sytë shpesh t’ju lodhen. Prandaj, bëjeni këtë ushtrim dhe... Më shumë
Largoni edhe migrenën më të fuqishme me këta përbërës (VIDEO)
Së paku një herë në jetë secili ka pasur dhembje koke. Janë dhembje tmerrësisht të mëdha dhe mund të jenë dhembje të fuqishme të cilat nuk mund t’i heqim qafe lehtë. Mirëpo, ata të cilët vuajnë nga migrena dinë se sa ajo shkakton probleme edhe më të mëdha sesa... Më shumë
Kujdes, mollët që shkëlqejnë nuk janë natyrale
Mollat që shkëlqejnë dhe duken perfekte na tërheqin të gjithëve që ti blejmë. Por, në të vërtëtë mollat që shkëlqejnë mund të jenë gjithçka, por jo natyrale. Madje, ju nuk i bëni asnjë favor trupit tuaj kur konsumoni mollë të tilla. Prodhuesit  përdorin një lloj spreji që iu jep... Më shumë
Ja çfarë duhet të dini për kancerin ovarian
Kanceri ovarian është kanceri i vezores ose vezoreve të një gruaje. Vezoret janë të vendosura në të dyja anët e mitrës (barkut) dhe prodhojnë vezë dhe hormonet seksuale (hormone seksuale) femërore. Kanceri ovarian më së shpeshti prek gratë që kanë kaluar menopauzë-n, por edhe gratë më të reja mund... Më shumë