Vera po vjen, reduktoni strijat me metoda natyrale
Strijat janë një problem estetik që prekin shumë femra. Ato mund të formohen gjatë shtatzënisë, kur merrni dhe humbisni shumë peshë etj. Për fat të keq, strijat nuk mund të zhduken tërësisht, por mund të minimizohet dukja e tyre. Tani që sezoni i plazhit erdhi, ja si të reduktoni... Më shumë
3 filxhanë në ditë nga kjo pije, do të bëjnë mrekulli!
Kur është fjala për eliminimin e dhjamit dhe yndyrës nga trupi, të gjithë priremi të zbulojmë mënyra të reja për të stimuluar këtë proces. Për shkak të efikasitetit të saj kjo recetë jep rezultate për një kohë të shkurtër dhe per shkak të efikasitetit është përdorur në mbarë botën.... Më shumë
Vajza nga Gjilani që po mahnit mjekët gjerman
Albesa Shabani nga Gjilani në afat rekord e ka përfunduar vlerësimin për provimin e licencës gjermane. Puna dhe angazhimi i Albesës i ka habitur edhe profesorët dhe komisionin vlerësues. Albesa pas këtij hapi të madh fillon specializimin e saj në degën e internos. Albesa Shabani nga Gjilani pas një... Më shumë
Çfarë i ndodh trupit pas disa vitesh grindjeje me partnerin? (FOTO)
Grindesh, ngre zëri, ofendohesh dhe rri pa folur për disa ditë, ose muaj. Në shumë vite martesë mund të ndodhë që të kesh përplasje të vazhdueshme me partnerin. Po çfarë efekti kanë në shëndetin tonë, sidomos nëse zgjasin në kohë? Një studim, i publikuar në revistën “Emotion”, është munduar... Më shumë
Kjo pije magjike që ua heq dhimbjet kudo brenda jave!
Dhimbja e tmerrshme që e ndjeni në shpinë, qafë dhe nyej, zakonisht shfaqet si rezultat i stilit të pashëndetshëm të jetës dhe të mbushur me stres, si dhe qëndrimit të keq. Më e keqja e kësaj dukurie është se shumica e njerëzve e injorojnë dhimbjen dhe vazhdojnë me ditën... Më shumë
Zieni këta dy përbërës dhe humbni tre kilogramë brenda jave
Receta e prezantuar në këtë artikull funksionon si mrekulli kur është fjala për humbjen e peshës së tepërt. Në fakt, ky produkt e realizon ëndrrën që e keni për të humbur peshë, si dhe është shumë i lehtë për t’u përgatitur, transmeton Telegrafi.   Përbërësit:  – Një lugë gjelle... Më shumë
OBSH-ja këshillon gratë të shtyjnë shtatzëninë
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka lëshuar deklarate për miliona njerëz të cilët jetojnë në regjionet e prekura nga virusi Zika, duke këshilluar gratë që të shtyjnë shtatzëninë, shkruan The Guardian. Këto këshilla vijnë si reagim ndaj përhapjes së virusit Zika, i cili shkakton dëme të mëdha tek foshnjat. Qeveri... Më shumë
Ushqimi është një faktor tepër i rëndësishëm, që na ndihmon të qëndrojmë në humor dhe me fuqi edhe gjatë ditëve të ngarkuara. Gjëja e parë që duhet të bëni sapo zgjoheni është të pini ujë, për shkak se trupi juaj mbetet pa ujë gjatë natës. Duke qenë se 75... Më shumë
Arsyeja pse duhet ta përdorni vajin e peshkut edhe gjatë verës
Përdorimi i suplementeve të vajit të peshkut, Omega 3 ka qenë “i kufizuar” vetëm gjatë muajve të ftohtë të vitit, sidomos gjatë dimrit. Por a duhet përdorur dhe gjatë muajve të verës apo krijon ndonjë problem për shëndetin?! Faqja Bimë Medicinale ka hedhur një shkrim në lidhje me këtë... Më shumë
Shega, ilaçi për shumë sëmundje
Farat e shegës jo vetëm që janë të shijshme dhe të bukura, por farat e shegës janë gjithashtu një burim i shkëlqyer i antioksidantëve Farat e shegës përmbajë 2-3 herë më tepër antioksidantë se çaji i gjelbër dhe vera e kuqe, që do të thotë se ndihmojnë për të... Më shumë