Disa metoda natyrale si t’i trajtoni venat (FOTO)
Shfaqja e venave është një nga sëmundjet më të komplikuara. Nëse kombinohet me simptoma të tjera paraqet një sëmundje të qarkullimit të gjakut. Ka metoda mjekësore për trajtimin e tyre por ka edhe disa metoda natyrale që mendohet se lehtësojnë ose përmirësojnë këtë problem. Një nga trajtimet më të... Më shumë
Si të pastrojmë agrumet, shpargujt, kërpudhat dhe lulelakrën
Teknika e pastrimit të perimeve dhe frutave ndryshon në varësi të llojit. Ndryshe pastrohet një portokall, ndryshe një lakër apo lulelakër. Të shohim më poshtë procedurën e pastrimit të disa frutave dhe perimeve të ndryshme. Agrumet  – Për të qëruar një portokall, mandarinë apo tjetër lloj agrume, para së gjithash duhet... Më shumë
Ky është ndikimi i çamçakëzit në shëndetin tuaj!
Shumica e njerëzve përtypin çamçakëz për të mposhtur stresin, e disa të tjerë për argëtim. Por nëse e mbani gjatë ju lodhet nofulla, duhet të dini se dobitë e tij janë të shumta, veçanërisht nëse zgjidhni atë pa sheqer. Është zbuluar se personat që përtypin çamçakëz, kanë memorie më të... Më shumë
Kujdes kur konsumoni këto qershi
Kujdes nga qershitë që konsumoni duke i blerë në treg gjatë kësaj periudhe! Bimë Medicinale jep alarmin se qershitë që shijojmë në këtë periudhë skuqen në mënyrë artificiale duke i zhytur në etilen! Në një kohë që shijojmë qershi në kohën e kumbullave jeshile, me 2-3 fishin e çmimit të... Më shumë
7 ushqimet që u ndihmojnë të luftoni depresionin (FOTO)
Marjorie Nolan Cohn, autor i Tejkalimit të hajes për Dummies dhe ‘Belly Fat Fix’, thotë që rregullimi i disponimit tuaj mund të ndikohet pozitivisht ose negativisht. E gjitha kjo është si rezultat i asaj se si ju ushqeheni, raporton ‘sovrani.info’ nga ‘dailyentertainment.me’. /Sovrani Ai propozon 7 ushqimet që ju... Më shumë
Dietologu i motrave Kardashian zbulon sekretet e tyre të dobësimit
Duke qenë se dr. Philip Goglia ia ka dalë të dobësojë dhe të mbajë në superformë Kim dhe Khloe Kardashian, atëherë ky është njeriu i duhur për të dëgjuar për këshilla dobësimi. Por sigurisht që të paktë janë ata që mund t’ia lejojnë vetes shërbimet e tij. Megjithatë, Goglia... Më shumë
Farat e avokados e luftojnë kancerin
Nëse i pëlqeni avokadot, me siguri se ua hani mishin e frytit, ndërsa që farat i hidhni tutje. Por, një studim ka zbuluar se ka një përbërës në farat e avokados që do ta ndryshojë mendimin tuaj për t’i hedhur. Nuk është fshehtësi se avokadot janë të shëndetshme, por... Më shumë
Soda e bukës do t’ju ndihmojë ta lini duhanin
Sipas Merrilynhope, soda e bukës është e sugjeruar si ilaç për të ndihmuar në lënien e duhanit nga Richard Webster dhe ekspertë tjerë të kësaj fushe, pasi që efektet e saja janë të menjëhershme. Për ta bërë këtë, thjesht e vendosni një sasi modeste të sodës së bukës në... Më shumë
Koreano-jugorët, konsumatorët më të mëdhenj të alkoolit në Azi, tani mund t’i heqin shqetësimet e dhimbjes së kokës me një akullore. Një rrjet dyqanesh ka hedhur ne treg Gyeondyo-bar, e para akullore e krijuar me qëllim eliminimin e pasojave të alkoolit. Konsumi i tij, sidomos në grup mes kolegëve... Më shumë
Mjalta me kanellë, ilaq për shumë sëmundje
Është konstatuar se përzierja e mjaltit me kanellë shëron shumë sëmundje. Ne po renditim listën vijuese të sëmundjeve që mund të shërohen me mjaltë dhe kanellë sipas hulumtimit të disa shkencëtarëve të perëndimit. Sëmundjet e zemrës Përgatitet një qull nga mjalti dhe pluhuri i kanellës, lyeje bukën me të,... Më shumë