Ja si mund të forconi kockat e këmbëve
Shëndeti i koçkave të këmbëve ka një rëndësi të veçantë për shëndetin tuaj prandaj është e rëndësishme që ju të përdorni produkte të ndryshme që ndihmojnë në forcimin e tyre. Përmes një recetee natyrale ju do të jeni në gjendje që të ndihmoni shëndetin e këmbëve tuaja. Gjithashtu ajo... Më shumë
Nuk mund të besoni se çfarë sëmundje parandalon kjo pije magjike! (FOTO)
Kjo pije është kombinim i pemëve dhe perimeve, që krijojnë një lëng të mbushur me vitamina, e të cilat e mundësojnë funksionimin e duhur të trupit. Disa nga përfitimet shëndetësore që i sjell kjo pije janë: – Parandalon shpërndarjen e qelizave të kancerit – Përmirëson funksionimin e mushkërive –... Më shumë
Qfarë ndodhë nëse pini qumësht të dhisë?
Qumështi i dhisë është mjaft i pasur me proteina, minerale dhe vitamina. Ky produkt ndikon shumë në zhvillimin e kockave dhe strukturës së intelektit tek fëmijët e porsalindur. Qumështi i dhisë, forcon imunitetin, mbron nga kanceri, pasi është shumë i pasur me minerale dhe me vitamina. Ai është një... Më shumë
Këshilla medicinale për nënat
I duam të vegjëlit tanë mirëpo e urrejmë kur sëmuren. Në fund të fundit, asnjë nënë nuk dëshiron të shohë fëmijën e saj në dhimbje dhe do të bëjë çmos që t`i ndihmojë. Përderisa çdo nënë i ka metodat e saja të provuara dhe funskionale për të menaxhuar ënjtjet,... Më shumë
Nuk mund ta merrni me mend sa i rrezikshëm është gjumi i ditës!
Një studim i ri ka zbuluar se personat që flenë gjatë ditës kanë më shumë mundësi të vuajnë nga shtypja e lartë e gjakut. Hulumtuesit nga klinika Mayo në Rochester kanë zbuluar se ata që flenë gjatë mesditës kanë një rritje prej 13 deri 19 për qind të rrezikut... Më shumë
Si ta heqim erën e keqe nga goja
Për ata që kanë probleme me erën e gojës ja një zgjidhje. Keni kujdes kur lani dhëmbët minimumi duhet të jetë 10 minuta në mënyrë që pasta të realizoj efektin e sajë, shkruan The Guardian, transmeton Sovrani.Info Brusha duhet të mbështet lehtë tek dhëmbët dhe të lëvizet nga poshtë... Më shumë
Këshilla për higjienën intime femërore
Pjesët intime përfaqësojnë një ekuilibër shumë delikat që duhet të respektohet në mënyrë që të shmanget fillimi i inflamacionit, bakteriet dhe infeksionet fungale, që mund të shkaktojnë kruarje dhe parehati të përsëritur.Të gjitha gratë gjatë jetës së tyre duhet të luftojnë disa herë kundër problemeve të bezdisshme intime, krejt... Më shumë
Nuk do ti besoni efektet e kikirikut
Kikirikët janë frutat e thata që kanë një sërë efektesh tepër të dobishme për shëndetin tonë, shumë prej të cilave ndoshta i mësoni për herë të parë. Ndoshta nuk jeni në dijeni, por kikirikët kanë më shumë antioksidantë se manaferrat dhe luleshtrydhet dhe janë shumë më të pasur me... Më shumë
Ja cilat janë vlerat shëndetësore të hurmeve
Hurmat kanë një spektër vlerash shëndetësore e nutritive dhe për këtë arsye thuhet se është pema më e shëndetshme e planetit. Thuaja s’ka sëmundje në të cilën nuk mund të ndihmojë hurma një studim në shtypin e huaj. Burim i shkëlqyer i hekurit Pacientët anemikë do të duhej të... Më shumë
Ja çfarë ndodhë kur kruani veshin!
A keni menduar ndonjëherë se përse veshi e nxit nevojën ta kruani atë? Kjo mund të jetë si pasojë e dyllit, mund të jetë shenjë e hershme e ndonjë infeksioni apo edhe shenjë se jeni alergjik ndaj ndonjë produkti që e përdorni çdo ditë. NHS thotë se përdorimi i produkteve... Më shumë