Rregullat për uljen e shtypjes së gjakut
Gjashtë rregullat për uljen e shtypjes së gjakut: – mbajta e peshës normale të trupit – ushtrimet fizike – ushqimi i shëndetshëm – konsumim i matur i alkoolit – mospërdorimi i panevojshëm i ilaçeve – përdorimi i zëvendësuesve për acid folik “Nëse i përmbaheni vetëm një prej këtyre gjashtë... Më shumë
Mrekullia e sodës dhe limonit!
Besohet se ekziston një kombinim i mrekullueshëm i cili është rreth 10.000 herë më i fortë se kimioterapia. Është kombinim i i limonit dhe sodës bikarbone ( sodës së bukës). Ky kombinim ka veti anti kancerogjene që mund ka efekt në tumore dhe cistat e krijuara si dhe parandalimin... Më shumë
Doni të keni një mëlçi të shëndetëshme, ja cilat ushqimet duhet të përdoren
Ushqimet që janë të pasura me shumë kolesterol dëmtojnë organizmin tonë veçanërisht mëlçinë. Por, janë shumë ushqime që na ndihmojnë të pastrojmë mëlçinë nga konsumimi i ushqimit jo të shëndetshëm dhe të dëmshëm, transmeton Klan Kosova. Më poshtë janë disa prej tyre: Hudhra Është e pasur me selenium dhe... Më shumë
Sytë, si të kurojmë shikimin e dobët në mënyrë natyrale? (FOTO)
Kapsitni sytë Uluni dhe hapni e mbyllni sytë 10 deri 15 herë shpejt. Pastaj, mbyllni sytë dhe relaksohuni për 20-25 sekonda. Këtë ushtrim e përsëritni pesë deri gjashtë herë në ditë. Shikoni anash Uluni dhe shikoni vetëm drejt. Pastaj, duke e mbajtur kokën drejt pa lëvizur, ndryshojeni kahjen e... Më shumë
Çfarë ndodh brenda veshit kur e ndjeni nevojën ta kruani atë? (FOTO)
  Kjo mund të jetë si pasojë e dyllit, mund të jetë shenjë e hershme e ndonjë infeksioni apo edhe shenjë se jeni alergjik ndaj ndonjë produkti që e përdorni çdo dit. NHS thotë se përdorimi i produkteve të caktuara në vesh apo afër veshit mund të shkaktoj ënjtjen... Më shumë
Ja çfarë vaji natyral duhet të përdorni për rrudhat e fytyrës
Vaji i ullirit përdoret me shekuj si një trajtim i bukurisë. Por, a mundet ky vaj që ta rikthejë rininë apo ta ngadalësojë plakjen e fytyrës? Kleopatra ishte e para që thuhet se e përdorte këtë vaj në fytyrën e saj së bashku me qumësht – me vajin e... Më shumë
Sekreti i fshehur në ngjyrën në fund të pastës së dhëmbëve
Ajo që duhet të bëni është të shihni në fund të tubetit, ku do të gjeni një shirit me ngjyrë. Pastat kanë ngjyra të ndryshme të shiritit, në varësi të përbërjes së tyre dhe ju duhet të jeni në gjendje t’i njihni ato. Jeshile—e gjitha natyrore Blu – natyrore... Më shumë
Lexoni shenjat në shishet plastike! Në të kundërtën…(FOTO)
  A i shikoni shenjat në ambalazhin plastik kur blini në dyqan? Nëse jo, do të duhej të fillonit që tani. Ja përse. Në çdo shishe plastike, apo në ambalazh tjetër, patjetër duhet të ekzistojë shenja që tregon se nga çfarë materiali është bërë. Kur të blini ujë në... Më shumë
Këto janë 20 shenjat e tumorit te femrat
Pjesa më e madhe e femrave nënvlerësojnë shenjat e sëmundjeve serioze, nuk i marrin seriozisht dhe nuk shkojnë tek mjeku që në fazat e para të sëmundjes. Por, në rast të shfaqjes së ndonjë lloj kanceri mbesin shumë vonë në kurimin e tij. Më poshtë do japim 20 shenjat... Më shumë
Gabimet që nuk duhet ti bëni gjatë dietës
Femrat e dëmtojnë shëndetin e tyre duke ndjekur dieta jo të përshtatshme për të humbur sa më shumë kilogramë në një kohë të shkurtër. Por kjo është diçka e gabuar! Gabimet që duhet të shmangni në një dietë janë vërtet të shumta! Njohja e tyre do t’ju lejojë që... Më shumë