Ky është Ilaçi për pastrimin e zorrës së trashë!
Lëngu i limonit nuk është i dobishëm vetëm për pastrimin e zorrës së trashë, por, dhe për shumë probleme të tjera lidhur me tretjen, si kapsllëku.  Gjithashu, ndihmon në rivendosjen e pH-së së zorrës, që është padyshim një nga organet më të rëndësishme të trupit të njeriut, por dhe në... Më shumë
Kafe apo çaj, cila është më e shëndetshme?
Disa njerëz janë të bindur se ata nuk mund të kthjellen pa konsumuar një filxhan kafe, ndërsa të tjerë preferojnë për të pirë çaj në mëngjes. Edhe pse ka një numër të diskutimeve në temën rreth asaj se çka është më e shëndetshme, kjo çështje ende mbetet e hapur.... Më shumë
Shenja paralajmëruese, nëse i keni këto kërkoni ndihmë te doktori
Mëlçia është ndër organet më kryesore dhe vitale të trupit, prandaj është e rëndësishme t’i kushtoni kujdes të veçantë. Për ta bërë këtë, duhet të konsumoni ushqim të shëndetshëm, të bëni ushtrime fizike dhe të bëni gjumë të mirë. Nëse ndonjë nga ju shiko këto shenja në trupin e... Më shumë
Pesë sëmundjet që mund t’i luftoni me brokoli
Brokoli, është jo vetëm e shijshme, për t`u gatuar, por për shkak edhe të vlerave ushqyese që përmban. Në mënyrë të veçantë, brokoli këshillohet t`i shtohet listës së ushqimeve, pasi ndihmon në heqjen e radikalëve të lira dhe toksinave nga trupi si acidi urik, duke pastruar gjakun dhe mbajtur... Më shumë
Bima kuruese, “HELM” i vërtetë për puçrra!
Nëse keni zgjedhur produktin natyror për kurimin lëkurës, atëherë nuk keni arsye të brengoseni. Propozimi ynë është që të provoni me sallatë të gjelbër! Losioni nga sallata e gjelbër zbut skuqjen e lëkurës të cilën e shkaktojnë rrezet e diellit. Veç kësaj, është e njohur edhe si “helm” kundër... Më shumë
Në teori besohet se nëse hamë më pak edhe lukthi ynë zvogëlohet, atëherë jemi edhe më pak të uritur. Hulumtimet e shumta kanë treguar se si personat me mbipeshë dëshirojnë ta zvogëlojnë lukthin për 75 për qind, e për ta bërë këtë, duhet të hanë vetëm 600 kalori në... Më shumë
Në Klinikën Kirurgjike të fëmijëve, në Qendrën Klinike Universitare, me gjithë mungesën e madhe të kushteve për punë, mungesën e materialit shpenzues dhe barnave, aty kryhen shumë operacione të fëmijëve. Por, janë disa operacione më specifike qe nuk mund të kryhen nga kirurgët e fëmijëve kosovarë. Nexhmi Hyseni, drejtor... Më shumë
Kështu mund ta largoni stresin për vetëm 45 sekonda
Lamtumirë stresit, dhembjes së kokës dhe shkaktarëve të tjerë të jetës jocilësore! Na është mirë e njohur të gjithëve ndjenja e dhembjes së kokës, stresi, sulmet e panikut apo letargjia, transmeton Telegrafi. A ju dhemb koka ndonjëherë sa që thjesht dëshironi t’ia hiqni kokën vetes? Çfarë do të thoni... Më shumë
Këto janë llojet e njerëzve që asnjëherë nuk duhet të konsumojnë hudhra!
Përgjatë viteve, njerëzit i kanë përdorur hudhrat si ilaç për të parandaluar apo trajtuar sëmundje të ndryshme. Mirëpo, nëse nuk e keni ditur, janë pesë lloje të njerëzve të cilët nuk duhet të hanë hudhra. Personat që kanë probleme me mëlçi Disa elemente të hudhrave mund të bëjnë që... Më shumë
Ilaç popullor, 100% largon rërën dhe gurët nga veshkat
Nëse keni gurë në veshka, përgatisni këtë ilaç popullor mjaft të thjeshtë dhe brenda 6 ditëve do ta zgjidhni problemin. Përveç kësaj, do t’i pastroni plotësisht nga rëra, shkruan Femina. Shumë persona të cilët e kanë provuar këtë balsam kanë arritur ta zgjidhin këtë problem, andaj provoni edhe ju.... Më shumë