Basha: Jemi unanim, djegie mandatesh, zgjedhje të parakohshme
Kreu i PD-së, Lulzim Basha në një konferencë për mediat tha se do të digjen mandatet. ‘Duke pasur parasysh gjendjen ku ndodhet vendi, pas kapjes së qeverisë duke vjedhur votat, siç dëshmojnë mediat ndërkombëtare. Emigracionin masiv kombëtar, gjendjes së rëndë sociale. Ngritjen e një qeverie transitore dhe zgjedhje të... Më shumë
Vrasja e dyfishtë në Vlorë, policia jep detaje të reja
Policia e Vlorës bën me dije per ngjarjen e djeshme që mbeten te vrare dy persona dhe një i tretë mbeti i plagosur, janë gjetur më shume së 30 gëzhoja në vendngjarje . Po ashtu sipas policisë se Vlorës personat që janë vrarë kanë pas konflikte të hershme që... Më shumë
Rritje temperaturash edhe në Shqipëri
Vijon ndikimi i motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare në të gjithë territorin e Shqipërisë, më të dukshme vranësirat paraqiten në ultësirën perëndimore dhe ekstremin verior. Pasditja dhe nata do të mbeten me mot të kthjellët dhe vranësira të herëpashershme. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten sërish... Më shumë
Prostuticion për 100 euro, rrëfehet vajza nga Shqipëria
Pas disa përgjimeve bërë nga policia u zbuluar se në disa hotele pranë zonës së Liqenit Artificial në Tiranë ushtrohej prostituticion. Në këto hotele ofroheshin shërbime seksi kundrejt pagesës 100 euro. Në lidhje me këtë disa persona u arrestuan mes tyre kishte tutorë, prostituta dhe taksistë. Mësohet se gjatë... Më shumë
Tronditet Vlora nga të shtënat me armë, 2 të vrarë dhe një i plagosur
Një ngjarje e rëndë tronditi Vlorë mesditën e sotme. Pas një sherri momental, dy persona mbetën të vrarë më armë zjarri dhe një tjetër u plagos. Mësohet se viktimat janë Aurest Rexho dhe Arjan Hasani. Ndërsa i plagosur ka mbetur shtetasi Armando Sulejmani. Ngjarja ndodhi në zonën e Ujit... Më shumë
Ish- ministri: Helmin që Rama hodhi ndaj protestuesve e ka përdorur vetëm Sadam Hyseni dhe Gadafi
Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, ka qenë i ashpër me reagimin e tij drejtuar Gardës së Republikës. Pas reagimit me anë të një postimi në rrjetet sociale, Demiraj në një lidhje direkt për Fax News u shpreh: “Ishte një protestë paqësore, pavrësisht disa personave që goditën derën e Kryeministrisë.... Më shumë
Kryemadhi: Ditë makthi do vijnë për Ramën, sot iku si frikacak
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e quajti protestën që opozita mbajti sot si fundin e kryeministrit Edi Rama. Në një deklaratë për mediat një orë pas përfundimit të protestës, Kryemadhi u distancua nga dhuna që shpërtheu në protestë, duke thënë se protestuesit që shkatërruan skelën mbrojtëse... Më shumë
Përfundon protesta e opozitës në Shqipëri
Protesta e opozitës në Shqipëri ka përfunduar me ftesën që të enjten të dalin në protestën që sipas organizatorëve, do t’i jap fund keqqeverisjes. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka falënderuar mijëra protestuesve për mbështetjen që iu është dhënë “Le të zotohemi sot që kjo turmë do të... Më shumë
Momenti kur protestuesit thyejn kordonin policorë dhe i vërsulen godinës së kryeministrisë
 Vijon protesta e opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, para kryeministrisë, ku nuk kanë munguar edhe aktet e dhunës dhe vandalizmi ndaj godinës së kryeministrisë. Për të disatën herë me radhë, protestuesit kanë mësyrë drejt hyrjeve të kryeministrisë, por janë sprapsur vazhdimisht nga policia, që ka përdorur gazin lotsjellës.... Më shumë
Protesta në Shqipëri, reagojnë ashpër SHBA dhe BE
Ambasada amerikane në Tiranë reagoi në lidhje me protestën që është duke u mbajtur nga opozita para kryeministrisë. Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me eskalimin e protestës së opozitës në Shqipëri. Me anë të një njoftimi ambasada e Shteteve të Bashkuara, thotë se dënon me forcë... Më shumë