36 vjeçari hidhet nga kjati i dytë i ndërtesës
Një person është hedhur nga një ndërtesë në Tiranë. Sipas policisë në gjendje depresioni 36 vjeçari është hedhur nga kati i dytë i pallatit. Për fat të mirë ai është jashtë rrezikut për jetën. “Rreth orës 17:45, në zonën e Unazës së Re, shtetasja S. M., 36 vjeçe, dyshohet... Më shumë
Cakaj: Shqipëria e Holanda të angazhuara për bashkëpunim
Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj është takuar sot me zyrtarin holandez, Thijasvander Plas. Në një postim në Twitter, Cakaj ka njoftuar se çka është diskutuar në takim, transmeton Indeksonline. “Kisha një takim me Thijasvander Plas. Diskutuam për zhvillimet aktuale në Shqipëri, raportin e Komisionit Evropian... Më shumë
“Më çoi tek koteci i pulave, më kapte e më fërkonte”, 10-vjeçarja nga Fieri “trondit” me rrëfimin
Një rast i rëndë është trajtuar mbrëmjen e sotme nga emisioni “Stop” në Tv Klan, për drejtësinë shqiptare që ka dështuar sërish të bëjë drejtësi. Bëhet fjalë për një ngjarje të dhimbshme. Një vajzë e mitur 10-vjeçare është abuzuar seksualisht nga një burrë 67-vjeçar i quajtur Lefter Ruko. Ky... Më shumë
Policia greke poston fotot: Ja kush janë tre shqiptarët në arrati
Katër shqiptarë u arratisën nga një qendër paraburgimi në Athinë. Një prej tyre u kap disa orë më vonë, por të tjerët mbeten në kërkim, pasi u larguan nga qelia duke zbatuar një skemë të thjeshtë arratisjeje si nëpër filma. Një prej tyre u hoq si i sëmurë dhe... Më shumë
Përfundon protesta, Basha: Në protestën tjetër fjalën e ka vetëm populli
Protesta e opozitës në Tiranë është bërë e dhunshme. Në përmbyllje të protestës së 7, kreu i PD nga selia blu bëri thirrje për reagim nga ana e socialistëve, duke paralajmëruar përshkallëzim të protestës së ardhshme. “Koha për fjalët po mbaron. Në protestën e ardhshme fjalën do ta ketë... Më shumë
Protesta e 7/ Kapsolla, tymuese, por edhe përplasje me policinë
Protesta e shtatë kombëtare e opozitës, deri më tani është zhvilluar paqësisht. Por pavarësisht kësaj, ka pasur edhe disa momente tensioni, ku disa protestues kanë tentuar të çajnë kordonin e policisë, por mesa duket thirrja e Bashës për t’u tërhequr i ka qetësuar. As në këtë protestë nuk kanë... Më shumë
Korça përsëri dridhet nga tërmeti
Për të 73-të herë, Korça është shkundur sërish nga një tjetër tërmet. Magnituda e tërmetit është regjistruar pak minuta më parë në magnitudën 3.8 ballë të shkallës rihter. Tërmeti i djeshëm në Korçë dëmtoi dhjetëra shtëpi në një sërë fshatrash, duke lënë jashtë shtëpisë qindra qytetarë. Tërmeti i djeshëm... Më shumë
Vazhdojnë tërmetet në Shqipëri, lëkundje të forta në Korçë
Lëkundjet e tërmetit në qarkun e Korçës kanë vazhduar edhe gjatë mbrëmjes. Brenda pak minutave janë regjistruar 4 lëkundje me magnitudë 3 dhe 4 ballë. Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm, banorët janë të shqetësuar, pasi do t’i duhet të kalojnë natën jashtë. Dhjetëra shtëpi janë dëmtuar... Më shumë
Tërmeti në Korçë! Basha: Të shpallet gjendja e jashtëzakonshme
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje lëkundjet sizmike të ditës së sotme në qytetin e Korçës. Basha ka bërë thirrje të shpallet gjendja e jashtëzakonshme dhe të dedikohet një fond urgjent për shtëpitë e dëmtuara. Sipas Bashës, familjeve të mbetura... Më shumë
5 tërmete të fuqishme lëkundin Shqipërinë: Ja ku ndodhej epiqendra
Mëngjesin e sotëm 5 tërmete të fuqishme kanë lëkundur Shqipërinë dhe raportohet se epiqendra ndodhej në Korçë, specifikisht në fshatin Mollas. Magnituda maksimale ka qenë 5.3 ballë, ndërsa thellësia 4 km ndërkohë lëkundjet po ashtu kanë qenë prezente në Ersekë dhe Pogradec. Tërmetet në fjalë kanë shkaktuar vetëm dëme... Më shumë