Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka replikuar me demokratët në sallën e Kuvendit lidhur me ndihmat e përmbytjeve të fillimdhjetorit. Ai tha se nuk ka kërkuar ndihma nga askush, duke thënë se janë ata përgjegjës për ndërtimet pa leje. “E ule shumë nivelin, e përmbyte komplet rrjedhën e logjikës... Më shumë
Berisha: Tahiri mban peng integrimin e vendit
Ish kryeministri Sali Berisha dhe kreu i qeverisë Edi Rama kanë shkëmbyer akuza e kundër akuza mes tyre në seancën e kësaj të enjte në parlament. Berisha ka folur për dosjen e Saimir Tahirit dhe lidhjen e këtij të fundit me arrestimin e Ores Sotës. Ish kryeministri ka deklaruar... Më shumë
Përmbytjet në autostradë, Rama- PD: Keni dhënë leje ndërtimi mbi kolektorë
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ka nisur një hetim në lidhje me përmbytjen e ndodhur në autostradën Tiranë- Durrës, pranë zonës së njohur tek “City Park”. Kryeministri ka drejtuar gishtin e përgjegjësisë ndaj demokratëve, duke deklaruar se është e vërtetë që përmbytja nuk ka ardhur nga natyra por... Më shumë
Gazetari për kandidatin për prokuror: Ke shkelur me makinë një person
Gazetari shkruan se kandidati i prokurorisë së Durrësit Ferdinand Elezi ka një të shkuar të errët, të cilën askush nuk e ka bërë deri më tani transparente. Çollaku i referohet zërave se prokurori në fjalë vjen si një lobim I socialistëve, por nga ana tjetër gazetari tregon dhe disa... Më shumë
Debate të forta janë duke u zhvilluar në parlament në lidhje me përmbytjet mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetit të PD-së, Edmond Spaho. Duke iu drejtuar shpesh herë me termin “profesor” Rama solli në vëmendje gabimet në përllogaritjen matematikore të Lulzim Bashës. “Profesor ti hyn te ata që e... Më shumë
Sherr mes Edi Ramës dhe Flamur Nokës, deputeti i PD-së përjashtohet nga seanca
Debate të forta janë zhvilluar në seancën e sotme plenare mes kryeministrit Edi Rama dhe ish- kreut të PD-së, Sali Berisha. Gjatë replikës së Ramës nga vendi është çuar ish- ministri demokrat i Brendshëm, Flamur Noka. Kaq është dashur që të shpërthejnë akuzat dhe sharjet mes Ramës dhe Nokës.... Më shumë
Shqiptarët të parët në listën për refugjatët e kthyer
Organizata Ndërkombëtare e Migrimit (IOM) ka bërë me dije se Shqipëria është vendi që ka përfituar më tepër nga programi i saj i kthimit dhe riintegrimit në atdhe, për vitin 2016. Sipas të dhënave, 17’976 shqiptarë janë kthyer në vend, duke kryesuar listën që ndiqet nga irakienët, afganët, serbët,... Më shumë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se lajmi i mirë është se të ardhurat nga vizitorët e huaj që kanë ardhur në Shqipëri për nëntë muajt e parë të këtij viti, janë rritur me 149 milionë euro apo me 12,8 % krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit... Më shumë
Një shqiptar është vënë në prangat e policisë italiane i kapur me kokainë, teksa lëvizte me veturë. Bëhet fjalë për një 42-vjeçar shqiptar identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, i cili ka qenë duke lëvizur në autostradën e provincës së Potenza në Itali, me “ngarkesën” me vete.... Më shumë
Në një autobus në Tiranë u gjet një letër e çuditshme
Një letër anonime është gjetur në një autobus në Tiranë në të cilën denoncohet sjellja e fatorinove. Letra është postuar në Facebook nga regjisorja Elma Doresi e cila shkruan: “Miku që na do të mirën ne…Po emër s’ka…adresë s’ka e s’ka…Atëherë nuk qenka mik…Ps : Kjo letër është gjetur... Më shumë