Ishte një “vit horribilis”…. Ish kryeministri Sali Berisha ka përdorur latinishten për të përcaktuar vitin që po lëmë pas, si një vit të tmerrshëm fatkeqësisht për shqiptarët. Përmes një postimi në rrjetin social, Berisha ka publikuar një videomesazh për shqiptarët e fillimisht i ka uruar ata për Natën e... Më shumë
Ambasadori Lu me dorën në zemër, ka një mesazh për të gjithë shqiptarët
Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë Donald Lu ka dhënë një mesazh urimi dhe përshëndetje për të gjithë shqiptarët kudo ndodhen. Donald Lu e ka cilësuar Shqipërinë si nje vend i jashtëzakonshëm dhe me njerëz të mrekullueshëm. Në mesazhin e tij, publikuar në rrjetin social Donald Lu portretizohet në një... Më shumë
2018 viti i pastrimit të parave, Shano: Ja dy mënyrat se si do të pastrohen paratë e drogës
Për ekonomistin Dritan Shano, 2 janë rrugët kryesore me anë të të cilave do të pastrohen paratë e pista të drogës. Duke folur në studion e FaxNews, Shano është shprehur se viti 2018 do të jetë viti i pastrimit të parave të drogës në vendin tonë, realizuar përmes dy... Më shumë
Përlotet Rama! Vesh kostumin e Babagjyshit dhe plotëson dy dëshira (Video)
Këtë të dielë të gjithë shikuesit e ‘’Diela Shqiptare’’ janë përlotur të gjithë, kjo pasi tek rubrika “Ka një mesazh për ty” kanë qenë personazhe me histori mjaft të vështirë. E para ishte një vajzë me emrin Eriglisa Lami, e cila edhe pse me universitet i thonë puno si... Më shumë
Fluks i madh lëvizjesh për festat e fundvitit. Policia e Shtetit bën publike shifrat, sa shqiparë dhe automjete kanë hyrë në vend që nga data 24 dhjetor.Departamenti për Kufirin dhe Migracionin jep të dhënat.Në të gjitha Pikat e Kalimit Kufitar, Strukturat e Departamentit për Kufirin dhe Migracionin në kuadër... Më shumë
Katër vajza, shoqe me njëra-tjetrën, janë arrestuar nga policia e Tiranës me akuzën e vjedhjes. Sipas një njoftimi zyrtar të policisë, shtetaset E.L, B.H, E.H dhe K.Z, vjeç 22, 24, 27 e 27, banuese në Tiranë, u kapën në një qendër tregtare duke vjedhur. Dyshohet se vajzat janë kapur... Më shumë
Veliaj dhe Lu e mbyllin vitin bashkë, dhurojnë 60 shtëpi të reja për komunitetin rom
Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, dhe ambasadori amerikan, Donald Lu, e kanë mbyllur vitin së bashku në Lanabregas, aty ku Bashkia e Tiranës ka ndërtuar 60 banesa të reja për 60 familjet rome, që u prekën nga projekti i rehabilitimit të Lumit Tirana. Banesat e reja erdhën... Më shumë
Presidenti Meta urim të vecantë për heronjtë që Viti i Ri i gjen shumë larg familjes
Në këtë ditë të fundit të vitit, Presidenti Ilir Meta vizitoi Komandën e Forcave Tokësore në Zall-Herr, ku mbajti edhe një video-konferencë me ushtarakët që janë me mision jashtë vendit, konkretisht në Kabul dhe Herat. Urimet e tij për vitin e ri, Meta i ndau së pari pikërisht për... Më shumë
“Urim për ata që vigjëlojnë mbi jetën”
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka lënë mënjanë politikën dhe ka zgjedhur që urimin për vitin e ri 2018, ta ndajë për kolegët e tij mjekë. Urimi i Vasilit  Urim per ata qe vigjelojne mbi jeten. Si mjek urimet e mia nga zemra per kete fund... Më shumë
Qytetarët e Tiranës kanë vazhduar në ditën e fundit të vitit ecejaket e tyre të pafund për të mbyllur blerjet dhe detyrimet që kërkon festa e fundvitit, që pritet me padurim nga të gjithë, por veçanërisht nga fëmijët. Rrugët e metropolit shqiptar që në orët e para të ditës,... Më shumë