Ironia e Vasilit me padinë e Veliajt: Pasojat e gjelit të detit
Në lidhje me padinë e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj ndaj këshilltarit demokrat Akil Kraja reagoi edhe kreu i grupit të LSI-së, Petrit Vasili. Vasili thotë se nuk duhet marrë seriozisht kjo padi pasi këto janë pasojat e gjelit të detit në darkën e ndërrimit të viteve. Kryebashkiaku Erjon... Më shumë
Policia e Shtetit ka reaguar ditën e sotme, lidhur me ndalimit të disa personave ditët e fundit, të cilët ishin shpallur në kërkim pasi morën pjesë në protestën e opozitës. Përmes një njoftimi për mediat, policia e Shtetit bën me dije se ndalimi i tyre është bërë konform ligjit,... Më shumë
Një aksident ka ndodhur sot në Burrel. Një makinë ka dalë nga rruga, ku fatmirësisht nuk ka persona të lënduar. Makina që ka dalë nga rruga është një “Ford Focus”, me targa Tirane, “Tr 4131 U”. Ende nuk dihet shkaqet që mund të kenë çuar në daljen e makinës... Më shumë
Një ngjarje e rendë është shënuar sot, ku është gjendur i pajetë një 67 vjeçar. Policia sqaron se ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Porodinë, ku është gjetur i pajetë trupi i shtetasit H.M, rreth 67 vjeç. Nga të dhënat e para si dhe kqyrja e trupit të... Më shumë
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi të martën për ndalimin nga policia të aktivistëve të opozitës dhe tha se “kjo është shenja e frikës nga protesta e ardhshme e opozitës”. “Ndalimi i protestuesve edhe në natën e ndërrimit të viteve është reagim i Edi Ramës nga zemërimi masiv... Më shumë
A do tu hiqet mandati dy deputetëve? KQZ vendos nesër për Rakipin dhe Rehovicën
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të vendosë mbledhjen e ditës së nesërme për fatin e dy deputetëve Gledion Rehovica dhe Aqif Rakipi. Prokuroria e përgjithshme ka kërkuar pak ditë më parë ndërprerjen e mandatit për deputetin e PDIU-së dhe atë të LSI-së, të cilët sipas saj rezultojnë së nuk... Më shumë
Policia e Lezhës ka vënë në pranga ditën e sotme 3 të rinj, pasi dyshohet se kanë qëlluar me armë natën e Vitit të Ri në lagjen Sanxhak, ku mbeti i vrarë 16-vjeçari, Klejdi Gjeta. Siç bëhet e ditur, në pranga janë vënë Alban Lika, 25 vjeç, Ernis Lika,... Më shumë
Policia e Vlorës bën me dije se ditën e djeshme ka vënë në pranga një persona, si dhe ka shpallur në kërkim një tjetër për vepra të ndryshme penale. Siç bëhet e ditur në pranga është vënë 48-vjeçari Kastriot Qezi, banues në Vlorë, për dhunë në familje. Ai ka... Më shumë
Profesionet që pritet të kërkohen dhe paguhen më shumë gjatë këtij viti në Shqipëri
Një mision i vështirë, teksa konkurrenca mes bizneseve është rritur, tregjet janë drejt maturimit, konsumi është i dobët, çka ul fitimet e sipërmarrjeve dhe e bën më të vështirë që ata të rrisin pagat e punonjësve. Kjo po shtyn dhe shumë individë, që të largohen nga vendi, në kërkim... Më shumë
E ardhmja e Lotarisë Amerikane, si mund të përfitoni GreenCard
Diskutimet për përfundimin e programit të imigracionit në SHBA përmes llotarisë për Green Card kanë filluar dy vjet më parë. Ato janë pjesë e diskutimeve në kuadër të reformimit të ligjeve të migracionit. Dy senatorë republikanë patën kërkuar atëherë t’ i jepet fund llotarisë. Por edhe së fundmi, në... Më shumë