Akuza nga Italia për deputetin e PDIU, dokumenti i Prokurorise
Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar dje nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve heqjen e mandatit të dy deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, për deputetin e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Aqif Rakipi dhe deputetin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gledjon Rehovica. “Panorama” ka siguruar sot kërkesën e Prokurorisë, në të... Më shumë
‘I shikon? Të duartrokasin aty ku të ngulën thikën…’ Rozana kujton Françesk Radin
Këngëtarja Rozana Radi, me rastin e Krishtlindjeve ka përkujtuar xhaxhain e saj, këngëtarin e ndjerë, Françesk Radi. “Franko, është nata e Krishtlindjes dhe është viti i parë që ti nuk do të jesh me kitaren tënde në tavolinën tonë të madhe. Është e vështirë, aq e vështirë sa tek... Më shumë
Flet shefi i rrugores: Pini alkool per festa, por mos i jepni makines
Konsumoni alkool, por mos drejtoni mjetet ne gjendje te dehur”. Ku ka qene apeli i shefit te komisariatit të Policisë Rrugore, Erion Ahmetim i cili në një prononcim për mediat i kerkoi të gjithë drejtuesve te automjeteve që të bëjnë kujdes dhe të mos drejtojnë makinën në gjendje të dehur. Gjatë... Më shumë
Një ngjarja e rëndë ka ndodhur në Tiranë. Një shtetas emri i të cilit ende nuk dihet ka tentuar t’i japë fund jetës duke u vetëdjegur. Nga raportimet e para mësohet se ngjarja ka ndodhur në qendër të Tiranës, përpara bashkisë. Mësohet se personi është ndaluar nga policia duke... Më shumë
Basha: Ka krizë kushtetuese. Me LSI-në, front opozitar
Lulzim Basha shprehet i bindur se kryeprokurori i përkohshëm do të përdoret për mbylljen e dosjeve të mëdha nën hetim. Duke folur në Top Story-n e kësaj të marte, Basha thotë se përmes kësaj po synohet të shkatërrohet reforma në drejtësi, që e quan shpresë të shqiptarëve. “Po përpiqen... Më shumë
E jashtëzakonshme/ “Anonymous Albania” vjedh emailin e Ramës dhe i lë mesazhin e prerë
“Anonymos Albania” duket se janë bërë të pafrenueshëm kohët e fundit, sepse pas sulmit të Ambasadës Franceze, kanë dhënë një tjetër goditje të fuqishme. Kësaj radhe kanë qenë faqja zyrtare e Kryeministrisë dhe e institucioneve shqiptare që janë sulmuar mbrëmjen e kaluar nga grupi i famshëm i hakersave shqiptarë. Ata... Më shumë
Një 41-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Korçës, pasi ka goditur për shkak të detyrës një inspektor të policisë pyjore. Burime zyrtare të uniformave blu bëjnë të ditur se Çlirim Çela nga fshati Buzaisht, ka goditur me sende të forta inspektorin e pyjores së Pogradecit, B. R.,... Më shumë
Shqiptarët e Shqipërisë që u shtirën si refugjatë të Kosovës fitojnë rastin për të mbetur në Britani
Dy shqiptarë të Shqipërisë që u shtirën si refugjatë të Kosovës kanë fituar luftën me Gjykatën Supreme duke parandaluar deportimin e tyre.Me mijëra tjerë tani mund të lejohen të rrinë në Britani edhe nëse kanë kryer krime të rënda, raporton “The Sun”.Së paku 80,000 refugjatë nga Kosova ikën nga... Më shumë
Vrau babanë me çekiç, gjykata lë në burg 28-vjeçarin, pranohet kërkesa e avokatit për ekspert mjeko-ligjor
Selman Aliaj, i cili vrau katër ditë më parë babain e tij dhe hodhi në liqenin e Farkës, ka dalë para gjykatës. Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën “Arrest me burg” për të ditën e djeshme. 28-vjeçari nuk tha asgjë para togave të zeza, duke u shprehur... Më shumë
Aksident me vdekje në Fier, humb jetën 26-vjecari
Një aksident i rëndë ka nodhur sot pasdite në Fier. Humb kontrollin e makinës dhe përplaset me bordurën, humb jetën drejtuesi 26-vjeçar. Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Baltez. Sipas policisë, viktima, një 26-vjeçar me iniciale J.I, banues në Fier, duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka humbur kontrollin dhe... Më shumë