Në takimin e fundviti me mësuesë, kryeministri shqiptar, Edi Rama bëri publikë tre objektivat kryesorë të qeverisë së tij në këtë mandat të dytë. Objektivat lidhen me ndërtimin e shkollave të rjea, arsimin profesional dhe shpërndarjen e tij në territor. “Ndërtimi i 140 shkollave të reja model për 40... Më shumë
Makthi i fundvitit…aty radha nis që në 5 të mëngjesit!
Si çdo fundviti, për ata që kanë një makinë në Tiranë koalidimi kthehet në një makth i detyrueshëm. Në pikën e kolaudimit të automjeteve në Fushë-Prezë, radha arriti deri në dy kilometra. Më të vendosurit kanë dalë natën nga shtëpitë dhe kanë zënë radhën që në orën 02:30 të... Më shumë
Shullazi dëshmon në gjykatë

Shullazi dëshmon në gjykatë

Shqipëria 28 December, 2017, 18:16

Rreth 120 minuta në seancën e së enjtes, Emiliano Shullazi ka dhënë deklarimet në Gjykatën e Krimeve të Rënda. I pandehuri ishte shprehur se nuk e ka kërcënuar dëshmitarin e mbrojtur të drejtësisë, Ylvi Beqja. Shullazi e quajti të sajuar të gjitha deponimet e biznesmenit Beqja, pasi nuk e... Më shumë
Ndarja nga jeta e Agim Sallakut, Meta: Shqipëria dhe mjekësia jonë humbën një figurë të shquar
Presidenti i Republikës, Ilir Meta shpreh dhimbjen e thellë dhe ngushëllimet e sinqerta për ndarjen nga jeta të Doktorit të mirënjohur dhe një ndër figurave më të spikatura të onkologjisë shqiptare, Agim Sallaku.< Presidenti i Republikës, duke i shprehur ngushëllimet e sinqerta familjes për këtë humbje të madhe e... Më shumë
Udhëtimet për festat e Vitit të Ri, shqiptarët preferojnë të “arratisen” nëpër plazhe ose…
Prej 7 vitesh shqiptarët janë të lirë të udhëtojnë gjatë 365 ditëve të vitit, por nata e Vitit të Ri mbetet më e preferuara për të udhëtuar jashtë vendit. “Pjesa më e madhe preferojnë zonat malore, Maqedoni, Mali Zi, Budva dhe Kolashina janë dy destinacionet më të preferuara. Kryeqytet... Më shumë
Nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku, reagoi për naftëtaret që protestojnë për mosmarrjen e pagës, duke sjellë fakte se gjendja e tyre është pasojë direkte e korrupsionit të kryeministrit Rama dhe qeverisë së tij. Jorida Tabaku theksoi se qeveria mashtroi naftëtarët dhe shqiptarët, kur tha se Armon do... Më shumë
Rrëfimi i babait të Florenc Beqiraj: Djali ka shenja dhune, s’kam firmosur që t’i hiqeshin tubat
Rreth mesditës trupi i pajetë i Florenc Beqiraj mbërriti pranë familjes në qytetin e Shkodrës. Ishin të shumtë banorët që e pritën mes lotësh, ndërsa familjarët hu mbën edhe ndjenjat. Në një prononcim për mediat babai i tij, Gëzim Beqiraj u shpreh se nuk ka firmosur kurrsesi që djalit... Më shumë
Ambasada amerikane: Viza turistike bazohet tek intervista, jo tek dokumentet
Në lidhje me aplikimin për viza turistike reagon sërish ambasada amerikane në Tiranë. Bëhet me dije se për aplikimin e vizave turistike në 2018 mos harroni se viza bazohet tek intervista, jo tek dokumentet tuaja “Ju uroj një Vit të Ri të lumtur dhe të begatë! Zotimi im dhe... Më shumë
Shkodra hesht, dëgjohen vetëm britmat dhe të qarat për Florenc Beqirajn
Trupi i pajetë i Florenc Beqirajt ka mbërritur më në fund në qytetin e Shkodrës.  Arkivoli, i mbuluar me një flamur shqiptar ka qenë vendi ku janë derdhur lotët e familjarëve. Nëna e Florencit, gjyshja dhe të tjerë familjarë kanë pritur në banesë trupin e të voglit të tyre... Më shumë
Tërmeti “godet” sërish Shqipërinë
Një tërmet goditi sërish territorin e Shqipërisë. Raportohet se tërmeti ka qenë i magnitudës 3.3 ballë. Epiqendra e tij ka qenë në zonën e Bulqizës, në malin e Krastës. Kujtojmë se pak ditë më parë një tërmet i lehtë preku edhe jugun e Shqipërisë, më konkretisht në zonën e... Më shumë