Rrëfimi i babait të Florenc Beqiraj: Djali ka shenja dhune, s’kam firmosur që t’i hiqeshin tubat
Rreth mesditës trupi i pajetë i Florenc Beqiraj mbërriti pranë familjes në qytetin e Shkodrës. Ishin të shumtë banorët që e pritën mes lotësh, ndërsa familjarët hu mbën edhe ndjenjat. Në një prononcim për mediat babai i tij, Gëzim Beqiraj u shpreh se nuk ka firmosur kurrsesi që djalit... Më shumë
Ambasada amerikane: Viza turistike bazohet tek intervista, jo tek dokumentet
Në lidhje me aplikimin për viza turistike reagon sërish ambasada amerikane në Tiranë. Bëhet me dije se për aplikimin e vizave turistike në 2018 mos harroni se viza bazohet tek intervista, jo tek dokumentet tuaja “Ju uroj një Vit të Ri të lumtur dhe të begatë! Zotimi im dhe... Më shumë
Shkodra hesht, dëgjohen vetëm britmat dhe të qarat për Florenc Beqirajn
Trupi i pajetë i Florenc Beqirajt ka mbërritur më në fund në qytetin e Shkodrës.  Arkivoli, i mbuluar me një flamur shqiptar ka qenë vendi ku janë derdhur lotët e familjarëve. Nëna e Florencit, gjyshja dhe të tjerë familjarë kanë pritur në banesë trupin e të voglit të tyre... Më shumë
Tërmeti “godet” sërish Shqipërinë
Një tërmet goditi sërish territorin e Shqipërisë. Raportohet se tërmeti ka qenë i magnitudës 3.3 ballë. Epiqendra e tij ka qenë në zonën e Bulqizës, në malin e Krastës. Kujtojmë se pak ditë më parë një tërmet i lehtë preku edhe jugun e Shqipërisë, më konkretisht në zonën e... Më shumë
Basha: Kryeprokurorja e dha vendimin e parë, i ktheu pasaportën Tahirit
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Lezhë se vendi ndodhet në një udhëkryq vendimtar, ku shumica absolute e shqiptarëve të ndershëm po varfërohet dhe po humbet të drejtat nga sundimi i një pakice të kriminalizuar dhe të korruptuar. Basha u shpreh se Shqipëria sot nuk ka një... Më shumë
Prokuroria kërkoi heqjen e mandatit për deputetin e LSI, flet Vasili: Rehovica do të flasë vetë
Dy ditë më parë prokuroria kërkoi heqjen e mandatit për dy deputetë, atë të LSI Gledion Rehovica dhe Aqif Rakipin, deputetin e PDIU, me argumentin se kanë fshehur rekorde kriminale në dokumentat për dekriminalizimin. Mbi këtë çështje ka reaguar për herë të parë LSI përmes kreut të grupit parlamentar... Më shumë
Florenc Beqiraj mbërrin në shtëpi, shi dhe lot në aeroport për humbjen e 23 vjeçarit
Trupi i pajetë i Florenc Beqirajt ka mbërritur më në fund në aeroportin e Rinasit, ku është pritur nga familjarët dhe shumë qytetarë te tjërë. Gazetarët i janë afruar babait të Florencit, i cili me lotë në sy ka thënë shumë pak… “Ma morën djalin”. Këto kanë qenë dhe... Më shumë
Dalin tarifat, ja sa do paguani për ujin nga 1 janari
Që nga data 1 Janar, qytetarët por edhe bizneset në kryeqytet do të paguajnë tarifa të reja për furnizimin me ujë të pijshëm. Konkretisht, sipas vendimit të fundit të Entit Rregullator të Ujit, tarifat do të jenë tarifa volumetrike për shërbimin, ku specifikohet se klientët familjarë do të paguajnë... Më shumë
Gjonaj nga Korça: Rekrutim për drejtuesit e zyrave të përmbarimit dhe burgjeve
Etilda Gjonaj, ministrja e Drejtësisë, ka zhvilluar sot një vizitë në institucionet e varësisë në qarkun e Korçës. Në kuadër të bashkëqeverisjes me qytetarët, një ndër nismat e çdo ministri janë vizitat në qark, inspektimet në gjithë institucionet e varësisë, takimet me qytetarët, bisedimet me qytetarët, dhënia e informacionit... Më shumë
Mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i Florenc Beqirajt
Ka mbërritur në Shqipëri trupi i Florenc Beqirajt. 23-vjeçari nga Shkodra vdiq në rrethana akoma të paqarta në Francë. Familjarët dhe miqtë e tij kanë deklaruar se ai është dhunuar nga të burgosurit dhe policët në burgun e Francës ndërkohë policia franceze ka deklaruar zyrtarisht se Florenci është vetëvrarë.... Më shumë