Rrëfimi i shqiptarit të kthyer nga Gjermania: Të kërkosh azil është kohë e humbur!
Që ti nuk gjen punë, që ke situatë të vështirë ekonomike, që je 20 vjeҫ dhe kërkon të kesh një të ardhme më të mirë – të gjitha këto për autoritetet gjermane nuk janë arësye për të marrë azil. Qyteti bavarez Kitzingen, me kullën e famshme Faltertrum, ku sipas... Më shumë
Skandali i byzylykëve elektronikë, Gjykata urdhëron prokurorinë të nisë hetimet
Gjykata e Tiranës urdheron prokurorine qe te regjistroje procedimin penal per çështjen e byzylykeve elektronike, pas ankimit nga Ministria e Drejtesise. Vendimi vjen dy ditë pasi Prokuroria e Tiranës vendosi mos fillimin e hetimeve për skandalin e byzylykëve të mbikëqyrjes elektronike që përdoret për të dënuarit. Një ditë më... Më shumë
Teksa kanë mbetur edhe dy ditë nga nata e ndërrimit të viteve, dyqanet e fishekzjarrëve në tregjet e Tiranës po mirëpresin blerësit e parë. Fishekzjarrët janë një nga elementët e festave të fundvitit dhe parapëlqehen shumë nga fëmijët. Në tregun e Medresesë, çmimi i një fishekzjarri varionte nga 500... Më shumë
Rritja ekonomike nis të “ngecë”, INSTAT: “Fajin” e pati kriza energjitike
Veç pasojave negative në buxhet, kriza energjetike ka dëmtuar edhe rritjen ekonomike. Instituti i Statistikave raportoi se pas dy tremujorësh me rritje 4 për qind, prodhimi kombëtar u rrit më ngadalë në tremujorin e tretë. “Produkti i Brendshëm Bruto në tremujorin e tretë të vitit 2017 vlerësohet me rritje... Më shumë
Tregtarët në Tiranë: Shitjet e fishekzjarrëve kanë rënë ndjeshëm
Teksa kanë mbetur edhe dy ditë nga nata e ndërrimit të viteve, dyqanet e fishekzjarrëve në tregjet e Tiranës po mirëpresin blerësit e parë. Fishekzjarrët janë një nga elementët e festave të fundvitit dhe parapëlqehen shumë nga fëmijët. Në tregun e Medresesë, çmimi i një fishekzjarri varionte nga 500... Më shumë
Skandali i byzylykëve elektronikë, Gjykata urdhëron prokurorinë të nisë hetimet
Gjykata e Tiranës urdheron prokurorine qe te regjistroje procedimin penal per çështjen e byzylykeve elektronike, pas ankimit nga Ministria e Drejtesise. Vendimi vjen dy ditë pasi Prokuroria e Tiranës vendosi mos fillimin e hetimeve për skandalin e byzylykëve të mbikëqyrjes elektronike që përdoret për të dënuarit. Një ditë më... Më shumë
Kërkoi lirimin nga qelia, merret vendimi për gjyqtarin e miliona lekëve të pajustifikuara
Gjykata e krimeve të rënda ka lënë në qeli gjyqtarin Shkëlqim Miri, pasi ky i fundit ishte bërë kërkesë që të ligej i lirë. Vendimi erdhi pas përfundimit te ekspertizës mjeko ligjore, bërë me kerkesë të mbrojtjes, sipas të cilës, Shkëlqim Miri ishte i semure dhe duhet te lirohej.... Më shumë
Presidenti Meta uron Vitin e Ri 2018 në “Shtëpinë e të Moshuarve” në Kavajë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot “Shtëpinë e të Moshuarve” në Kavajë, ku u uroi Vitin e Ri 2018. Gjatë kësaj vizite, duke u takuar dhe përshëndetur përzemërsisht me rezidentët, Presidenti Meta u shpreh: “Unë dua të shpreh kënaqësinë që jam sot në këtë qendër solidariteti dhe dashurie,... Më shumë
U shkarkua krahu i djathtë i Llallës në Prokurorinë e Përgjithshme, vjen reagimin i parë nga politika
Shkarkimi i prokurores Rovena Gashi nga posti i drejtores për marrëdhënien me jashtë në organin e akuzës nga ana e kryeprokurores Arta Marku, ka sjellë reagimin e parë në radhët e politikës. PD e ka konsideruar këtë shkarkim në kundërshtim me ligjin pasi sipas saj vetë Edi Rama kërkoi... Më shumë
Një konflikt mes dy personave ka përfunduar me plagosjen e një 55-vjeçari nga qyteti i Patosit. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:10 në lagjen “Naftëtari” të Patosit. Policia thotë se shtetasi Altin Tata 55 vjeç ka goditur me mjet prerës shtetasin G.H, 55 vjeç. Plagosja dyshohet... Më shumë