Berisha akuzon Ramën për largimin e Sheraton nga Shqipëria
Për ish kryeministrin Sali Berisha, dita e largimit të Sheraton nga Shqipëria është ditë zie për turizmin shqiptar. Ish kryeministri shkruan në rrjetet sociale se pa largimit të “Sheraton” janë “interesat mafioze” të vëllezërve Rama. “Ky largim ka lidhje direkt me interesa mafioze ne hoteleri te Edivn dhe Olsi... Më shumë
Sa dhe pse është kërkuar fjala “Albania” në internet gjatë 2017-ës?
Google është shndërruar në një hapësirë që çdokush kërkon dhe gjen informacionet për të cilat ka interes. Me zhvillimin e teknologjisë, edhe ky motor kërkimi gjigant është zhvilluar duke ofruar edhe më shumë informacione. Në mesin e kërkimeve, në mënyrë të herëpashershme, ka qenë edhe Shqipëria. Sipas një vëzhgimi,... Më shumë
E padëgjuar më parë/ Ky është institucioni ku të gjithë punonjësit janë nën akuzë
Nuk ka ndodhur asnjëherë që punonjësit e një institucioni publik, të ndiqen penalisht nga organi i akuzës. Por ja që ndodh në Gjirokastër. Inspektoriati Shëndetësor Shtetëror në Gjirokastër, është institucioni i parë që shënon rekordin për penalizmin e të gjithë stafit punonjës. Burime nga Prokuroria e Gjirokastrës konfirmojnë se... Më shumë
Tirana sot e ftohtë për shkak të pallateve e betonit, fsheh nën vete gjurmë të një kohe të hershme. u shtrihej qendra e parë e lashtë? Kur ka lindur qendra e parë e vogël me emrin Tiranë? Çfarë fshehin dokumentat veneciane dhe gërmimet arkeologjike? Pse anashkalohen këto të dhena?... Më shumë
Pas një hetimi të gjatë dhe informacionesh operative të marra dhe shkëmbyer midis Policisë Shqiptare dhe Policisë Italiane, mësohet se rreth orës 20.00 të mbrëmjes së sotme është finalizuar operacioni antidrogë i përbashkët ku u ndalua dhe u sekuestrua një gomone në zonën e Salentos, mes San Cataldo dhe... Më shumë
Një aksident me pasojë plagosjen e dy personave ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Toç të Tepelenës ku mjeti tip “Skoda” me drejtues J.B, vjeç 38, banues në Tiranë, është përplasur me mjetin tjetër tip “Seat”, që po drejtohej nga D.D, 43 vjeç.... Më shumë
Prodi: Turqia po rrit ndikimin në Shqipëri
Ish-kryeministri i Italisë, Romano Prodi, ka komentuar zhvillimet politike rajonale duke u shprehur se për Shqipërinë nuk një të ardhme joeuropiane. Përmes një interviste të datës 19 dhjetor për “Osservatorio Balcani e Caucaso”, Prodi, ka pranuar se ndikimi i Turqisë në Shqipërisë është shumë i madh, por se deklaratat... Më shumë
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme për pezullimin e leje shpërblyese për të burgosurit. Përmes një postimi në profilin e tij në ‘Facebook’, Berisha thotë se drejtori i burgut në Lezhë, është hakmarrë ndaj tre ë burgosurve pasi kanë protestuar. Reagimi i Berishës Keqtrajtim, bllokim antiligjor i... Më shumë
Kreu i PD-së Lulzim Basha ka theksuar edhe një herë rëndësinë e votës së lirë, jo vetëm në zgjedhjet e përgjithshme, por edhe në ato brenda partisë. Përmes një statusi në profilin e tij në ‘Facebook’, Basha thotë se vendimmarrjet e PD-së do të jenë të gjitha me votimin... Më shumë
Bashkia e Tiranës shpërndan dhurata për fëmijët e punonjësve të shërbimit zjarrfikës
Zjarrfikësit janë heronjtë e një qyteti dhe 2018-ta do të sjellë një transformim të shërbimit të tyre në kryeqytet. Pas përballimit me sukses të situatës së zjarreve gjatë verës, pa asnjë humbje në njerëz, punonjësit e zjarrfikëses së Tiranës u falenderuan me rritje të pagës dhe një shpërblim për... Më shumë