Presidenti Meta uron Vitin e Ri 2018 në “Shtëpinë e të Moshuarve” në Kavajë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot “Shtëpinë e të Moshuarve” në Kavajë, ku u uroi Vitin e Ri 2018. Gjatë kësaj vizite, duke u takuar dhe përshëndetur përzemërsisht me rezidentët, Presidenti Meta u shpreh: “Unë dua të shpreh kënaqësinë që jam sot në këtë qendër solidariteti dhe dashurie,... Më shumë
U shkarkua krahu i djathtë i Llallës në Prokurorinë e Përgjithshme, vjen reagimin i parë nga politika
Shkarkimi i prokurores Rovena Gashi nga posti i drejtores për marrëdhënien me jashtë në organin e akuzës nga ana e kryeprokurores Arta Marku, ka sjellë reagimin e parë në radhët e politikës. PD e ka konsideruar këtë shkarkim në kundërshtim me ligjin pasi sipas saj vetë Edi Rama kërkoi... Më shumë
Një konflikt mes dy personave ka përfunduar me plagosjen e një 55-vjeçari nga qyteti i Patosit. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:10 në lagjen “Naftëtari” të Patosit. Policia thotë se shtetasi Altin Tata 55 vjeç ka goditur me mjet prerës shtetasin G.H, 55 vjeç. Plagosja dyshohet... Më shumë
Kryeministri Edi Rama ka gjetur rastin ditën e djeshme që t’i bëjë sërish komplimente liderit të opozitës duke e quajtur si një djalë të mirë dhe artist, që beson ato që nuk thotë, dhe thotë ato që nuk mendon me veten. Por ndryshe nga dje ku Rama po intervistohej,... Më shumë
Kryeprokuroja Arta Marku, e cila ka marrë mandatin e përkohshëm pak ditë më parë, ka bërë sot ndryshimin e dytë në Prokurorinë e Përgjithshme. Marku ka larguar Rovena Gashin e cila drejtonte zyrën e Marrëdhënieve me Jashtë. Në vend të Gashit ka vendosur Arqile Koçën, kandidat për kryeprokuror. Gashi... Më shumë
Kryeministri Edi Rama ka shpërthyer kur është ndodhur përballë pyetjes nëse Shqipëria u rradhit me Turqinë dhe jo me SHBA-të, kur në OKB u diskutua rezoluta kundër propozimit të Amerikës për të kthyer në kryeqytet të Izraelit Jeruzalemin. Kryeministri Edi Rama e ka quajtur debatin për pozicioninmin e Shqipërisë... Më shumë
Filmohet një monstër në liqen në Shqipëri (FOTO)
Banorët shqiptarë pretendojnë se kanë filmuar momentet kur shfaqet një monstër e ngjashme me të famshmen “krijesa e LochNess”. Këto pamje tregojnë monstrën “Loch Ness” e filmuar në Shqipëri – në veri-perëndim të Greqisë në Evropën Qendrore, shkruan prestigjozja Mirror. Më konkretisht ajo u dallua në mes të Liqenit... Më shumë
Kryeministri Edi Rama është duke dhënë një konferencë shtypi në prani të gazetarëve, por nuk ka “harruar” që përveç kritikave që ka lëshuar kundër opozitës, të mos lërë jashtë gazetarët dhe median shqiptare. Teksa po shprehej se tashmë është fakt se Shqipëria është larguar nga harta e vendeve ku... Më shumë
Logoja e “Vitit të Skënderbeut” bëhet e detyrueshme për të gjitha shkresat zyrtare
2018-ta po afron dhe bashkë me të një sërë aktivitetesh me karakter historik, në kohën kur qeveria ka vendosur që ta njohë këtë vit, si Vitin e Skënderbeut. Në zbatim të këtij vendimi për të pasur një “mot të Skënderbeut” në vitin 2018, Këshilli i Lartë i Arkivave miradoi... Më shumë
Kryemadhi thirrje shqiptarëve: Çohuni nga ky gjum i çmendur të largojmë Ramën dhe të shpëtojmë të ardhmen tonë!
Nga një takim me strukturat e LSI në Skrapar, kryetarja e kësaj force politike, Monika Kryemadhi teksa ka uruar festat e fund vitit, i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama, që të largohet nga pushtetit menjëherë. Ajo ka përsëritur edhe një herë se largimi i Ramës nga pushteti do... Më shumë