Britania alarmon botën: Kemi fotogruar në Shqipëri përbindëshin e frikshëm të liqenit
Shqipëria është përfshirë sërish në artikujt e mediave ndërkombëtare por kësaj radhe për diçka shumë më të frikshme se traku i drogës. Tabloidi i njohur britanik, “The Mirror” ka publikuar disa pamje ku shkruan se në liqenin e Prespës është fotografuar një krijesë e frikshme që njihet me emrin përbindëshi... Më shumë
Shqiptarët “arratisen” edhe për natën e Vitit të Ri
Edhe pak orë na ndan nga ndërrimi i viteve dhe shumëkush e ka zgjedhur se ku do e kalojë atë. Disa do të argëtohen, të tjerë do të shfrytëzojnë këtë moment ku njerëzit nuk kursehen për të bërë bines dhe për të marrë fitimet e munguara gjatë vitit. Por... Më shumë
Voltana Ademi-Edi Rama, ‘lufta’ mes tyre vazhdon edhe në facebook, del videoja
Mëngjesin e sotëm kryeministri di Rama ka zgjedhur që të postojë një video nga Shkodra, aty ku disa ditë më parë kryetarja e kësaj bashke tregoi një realitet tjetër nga çfarë del në foto. Bëhet fjalë për një nga urat që është rikonstrukturuara së fundmi, atë të Bunës. “MIRËMËNGJES... Më shumë
Policia e Korçës ka njoftuar arrestimin e një shtetasi të shpallur në kërkim nga drejtësia italiane. Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare në Qafë-Thanë, bënë arrestimin provizor të shtetasit Ermal (Edmond) Brahimaj, 40 vjeç, banues në Fier. Policia njofton se më datë 28.12.2017 shtetasi i mësipërm është paraqitur në... Më shumë
Moti sot mbetet me reshje të pakta shiu e dëbore deri në mbrëmje kur gradualisht nisin kthjellimet në Veri – Qendër por Jugu mbetet pjesërisht me vranësira e reshje shiu e dëbore. MOTI e shtunë: pjesa më e madhe e vendit paraqitet e kthjellët ndërsa ekstremi Jugor mbetet me... Më shumë
Policia e Maliqit ka arrestuar tre autorët e dyshuar të ngjarjes së ndodhur dy ditë më parë në fshatin Podgorie, ku u tentua të vritet me mjete të forta një i ri. Policia ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve Eduart Xhemollari, 25 vjeç, Jani... Më shumë
Ministrat ne kabinetin qeveritar Rama nuk e kane te sigurte postin e tyre nese nuk do te realizojne detyrat qe kane marre dhe deklaruar ne Kuvend. Kryeministri Edi Rama e beri te qarte sot se ne perfundim te 300 diteshit te pare te qeverisjes kur te behet nje vleresim... Më shumë
Ja kur do të ndodhin ndryshime në qeverinë shqiptare
Ministrat ne kabinetin qeveritar Rama nuk e kane te sigurte postin e tyre nese nuk do te realizojne detyrat qe kane marre dhe deklaruar ne Kuvend. Kryeministri Edi Rama e beri te qarte sot se ne perfundim te 300 diteshit te pare te qeverisjes kur te behet nje vleresim... Më shumë
Urimi i Presidentit Meta për Vitin e Ri për gjithë shqiptarët
“Një vit të ri sa më të paqtë, sa më të të begatë për të gjithë edhe uroj që ky të jetë një vit historik i çeljes ë negociatave për anëtarësim të Shqipërisë me Bashkimin Evropian, ashtu sikurse uroj të jetë një vit po kështu historik për Kosovën, sidomos... Më shumë
Meta: S’e kisha menduar kurrë që Shqipëria do votonte kundër SHBA, duhej konsensus
Presidenti Ilir Meta tha se nuk e kishte menduar kurrë që Shqipëria do t’i dilte kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës duke votuar pro rezolutës së OKB-së, e cila hidhte poshtë vendimin e presidentit Trump për të shpallur Jeruzalimin kryeqytet të Izraelit. I ftuar në opinion, Meta tha se... Më shumë