Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Lezhë se vendi ndodhet në një udhëkryq vendimtar, ku shumica absolute e shqiptarëve të ndershëm po varfërohet dhe po humbet të drejtat nga sundimi i një pakice të kriminalizuar dhe të korruptuar. Basha u shpreh se Shqipëria sot nuk ka një... Më shumë
Prokuroria kërkoi heqjen e mandatit për deputetin e LSI, flet Vasili: Rehovica do të flasë vetë
Dy ditë më parë prokuroria kërkoi heqjen e mandatit për dy deputetë, atë të LSI Gledion Rehovica dhe Aqif Rakipin, deputetin e PDIU, me argumentin se kanë fshehur rekorde kriminale në dokumentat për dekriminalizimin. Mbi këtë çështje ka reaguar për herë të parë LSI përmes kreut të grupit parlamentar... Më shumë
Florenc Beqiraj mbërrin në shtëpi, shi dhe lot në aeroport për humbjen e 23 vjeçarit
Trupi i pajetë i Florenc Beqirajt ka mbërritur më në fund në aeroportin e Rinasit, ku është pritur nga familjarët dhe shumë qytetarë te tjërë. Gazetarët i janë afruar babait të Florencit, i cili me lotë në sy ka thënë shumë pak… “Ma morën djalin”. Këto kanë qenë dhe... Më shumë
Dalin tarifat, ja sa do paguani për ujin nga 1 janari
Që nga data 1 Janar, qytetarët por edhe bizneset në kryeqytet do të paguajnë tarifa të reja për furnizimin me ujë të pijshëm. Konkretisht, sipas vendimit të fundit të Entit Rregullator të Ujit, tarifat do të jenë tarifa volumetrike për shërbimin, ku specifikohet se klientët familjarë do të paguajnë... Më shumë
Gjonaj nga Korça: Rekrutim për drejtuesit e zyrave të përmbarimit dhe burgjeve
Etilda Gjonaj, ministrja e Drejtësisë, ka zhvilluar sot një vizitë në institucionet e varësisë në qarkun e Korçës. Në kuadër të bashkëqeverisjes me qytetarët, një ndër nismat e çdo ministri janë vizitat në qark, inspektimet në gjithë institucionet e varësisë, takimet me qytetarët, bisedimet me qytetarët, dhënia e informacionit... Më shumë
Mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i Florenc Beqirajt
Ka mbërritur në Shqipëri trupi i Florenc Beqirajt. 23-vjeçari nga Shkodra vdiq në rrethana akoma të paqarta në Francë. Familjarët dhe miqtë e tij kanë deklaruar se ai është dhunuar nga të burgosurit dhe policët në burgun e Francës ndërkohë policia franceze ka deklaruar zyrtarisht se Florenci është vetëvrarë.... Më shumë
“Mos prekni Valbonën, Vjosën dhe kështjellat”
Apeli për të mos lejuar shkatërrimin e vendit nga klientët e qeverisë Prej kohësh po vazhdon një betejë epike kundër qeverisë së oligarkëve, për një nga perlat e Shqipërisë dhe gjithë Europës; Luginën e lumit Valbonë. Me shpejtësi kjo zonë, edhe pse është e mbrojtur me ligj, ka filluar... Më shumë
Ushqime me afat të skaduar në prag të festës së Vitit të Ri
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka bllokuar gjatë këtij muaji aktivitetin e 123 subjekteve dhe ka gjobitur 139 njësi të tjera që tregtonin jashtë kushteve higjeno saniatare. Për të garantuar sigurinë ushqimore në tregjet e vendit në ditët e festive të fundviti kur dhe fluksi i blerjeve ushqimore është... Më shumë
Gjatë mbrëmjes së djeshme një konflikt mes të rinjve solli dërgimin e një personi në spital, me plagë të rënda në kokë dhe në trup. Policia e Korçës bën me dije se në spital ka përfunduar një 27 vjeçar, janë arrestuar kushërinjtë Eduart Xhemollari, 25 vjeç, Jani Xhemollari, 48... Më shumë
Grabiten dy pika karburanti brenda gjysme ore ne Sarande. Ngjarja ka ndodhur mengjesin e sotem ne lagjen ”Nr.1.” te qytetetit. Sipas te dhenave te policise kane qene dy punonjesit e karburantit qe kane denoncuar grabitjen. Informacioni i policise Më datë 28.12.2017, Salla Operative Sarandë është njoftuar se në lagjen... Më shumë