Arrestohet në Brindizi një nga tre hajdutët që kishin bërë shumë vjedhje në shtëpitë e Chiavari nëntorin e kaluar. Ata kishin kryer 15 vjedhje, të gjitha në të njëjtën mënyrë: futeshin në shtëpi duke u ngjitur mbi hekurat e katit të parë, ballkonet dhe pastaj hynin nga dritaret. Një... Më shumë
Një 25 vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë kufitare në Korçë, p[ranë kufirit rë Kapshticës. Policia ka arrestuar shtetasin me inicialet M.D, banues në fshatin Vloçist pasi ky i fundit ka tentuar të korruptojë punonjëin e kufirit me një kartmonedhë 50 euroshe. Arsyeja? I riu kërkonte të përshpejtonte... Më shumë
Me kapuça, paruke dhe thika-Prangosen hajdutët e rinj në Divjakë
Policia e Divjakës ka vënë në pranga 3 persona dy adoleshentë dhe një 29 vjeçar nën akuzën e vjedhjes dhe grabitjes së shtëpisë së një 62 vjeçari. Djemtë ishin të “pajisur” me paruke, kapuçë e thika. Njoftimi i policisë Vjedhin një banesë në Divjakë, arrestohen në flagrancë 3 autorët.... Më shumë
Me kapuça, paruke dhe thika! Prangosen hajdutët e rinj në Divjakë
Policia e Divjakës ka vënë në pranga 3 persona dy adoleshentë dhe një 29 vjeçar nën akuzën e vjedhjes dhe grabitjes së shtëpisë së një 62 vjeçari. Djemtë ishin të “pajisur” me paruke, kapuçë e thika. Njoftimi i policisë Vjedhin një banesë në Divjakë, arrestohen në flagrancë 3 autorët.... Më shumë
Ruçi kërkon ndjesë për përplasjen e Gardës me ish-kryeministrin Berisha në Kuvend
Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi në një intervistë në “Top Story” në “Top Channel” ka komentuar zgjedhjen e Kryeprokurores së re të Përgjithshme të Përkohshme mes përplasjeve në sallën e Kuvendit. Ruçi tha se është ndjen përgjegjësi për këtë situatë të krijuar dhe se ka kërkuar falje publike. “Unë... Më shumë
Emigrantët, Shqipëria ndër vendet më miqësore, të fundit në listë fqinjët ballkanikë
Shumë vende, në vijën e frontit të krizës së emigrantëve në Evropë janë midis vendeve më pak të prirur për të pranuar emigrantët, sipas Indeksit më të fundit nga Gallup “Migrant Acceptance Index”. Nëntë nga 10 vendet që kanë një vlerë prej 2.39 ose më të ulët (nga 9.0... Më shumë
Paguan prej 6 vitesh, por ujë s’ka pasur asnjëherë
Një familje në Manzë të Durrësit paguan ujin prej 6 vitesh edhe pse nuk ka. Ata janë detyruar të hapin një pus pasi nuk kanë gjetur zgjidhje nga Ujësjellsi i Durrësit. Hamit Gjoka, kryefamiljari shpjegon me librezë në dorë se është taksapagues i rregullt. “Kam 6 vjet që paguaj... Më shumë
Trupi i Florencit arrin sot në Shqipëri
Ditën e djeshme familjarët e Florenc Beqiraj kanë tërhequr trupin e pajetë për ta sjellë në Shqipëri gjatë paradites së sotme. 23-vjeçari Florenc Beqiri shkoi në gjendje kome në spitalin “Nord” të Marsejës, pasi dyshohet se është dhunuar në qendrën e ndalimit të emigrantëve të paligjshëm. Ndërsa autoritetet franceze... Më shumë
Bora “pushton” Shqipërinë, ja zonat më të rrezikuara
Përkeqësohet ndjeshëm moti. Shirat ia kanë lënë vendin dëborës. Raportohet se problematike situata paraqitet në veri të vendit. Në fshtrat e thellë, Vlabonë e Theth debora rrezikon të bllokojë rrugët. Sipas Meteoalb, situata pritet të rëndohet edhe më tej. Reshjet e dëborës priten të shtohen në veri dhe juglindje... Më shumë
Administrata shtetërore mbushet me “ushtarë” partish, ankohen bizneset
Administrata publike në vend , të paktën në syrin e biznesit, vijon të emërtohet mbi baza partiake. Ndaj në këto kushte në raportin e fundit të Këshillit të Investimeve një nga kërkesat e bëra nga biznesi në kuadër të incentivave të mundshme për formalizim është edhe ajo e ndarjes... Më shumë