Rama: Në Kushtetutë s’ka prokuror të Përgjithshëm të përkohshëm
Zv. kryetari i LSI-së Luan Rama zbulon skenarin e qeverisë së Edi Ramës me zgjedhjen e kryeprokurorit të përkohshëm. Sipas Ramës tepsimaxhoranca do t’a fusë Prokurorinë në kolaps e paligjshmëri siç i intereson botës së krimit, kandidatët e përzgjedhur prej saj janë ende në kohë të tërhiqen e të... Më shumë
Ambasadori Lu zbulon ëndrrat e fëmijërisë
Kur isha në moshën tuaj, unë doja të bëhesha astronaut. Kjo ishte ëndrra ime “, i tha Ambasadori Lu grupit të nxënësve të një shkolle fillore në Tiranë gjatë programit “Meet America”. “Po ju, çfarë doni të bëheni kur të rriteni?”, pyeti ambasadori fëmijët. Më shumë
I vihet eksploziv poshtë veturës biznesmenit 30-vjeçar
Poshtë makinës së një biznesmeni vlonjat në zonën e “Ujit të Ftohtë”, u gjet një sasi e konsiderueshme eksplozivi. Forcat xhenio të cilat mbërritën me urgjencë nga Tirana, bën shpërthimin e kontrolluar të lëndës plasëse, e cila rezultoi rreth 400 gramë C4. Biznesmeni i vënë në shënjestër është 30-vjeçari Endrit... Më shumë
Rama shtron drekë për ministrat dhe deputetët e PS-së
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama shtron sot një drekë për ministrat e kabinetit qeveritar dhe deputetët e PS-së, me rastin e festave të fundvitit. Dreka do të organizohet në një prej resort luksoz, por do të jetë tërësisht private. Të pranishëm do të jenë 13 ministrat e kabinetit qeveritar,... Më shumë
Opozita në protesta kundër zgjedhjes së kryeprokurorit të ri
Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike pritet që sot të zhvillojë një mbledhje të jashtëzakonshme. Mbledhja do të nisë në orën 18:00. Lulzim Basha ka dhënë urdhrin e prerë që asnjë nga deputetët mos të mungojë në mbledhje. Kjo mbledhje e grupit të PD-së vjen pas vendimit të shumicës për... Më shumë
Skandali me qumështin kancerogjen në Shqipëri
Ish- ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti zbulon skandalin me qumështin kancerogjen në Shqipëri Ai shkruan se gjysma e mostrave të qumështi vendas dolën me aflatoksinë, një substancë kancoregjene e fuqisë shumë të lartë. Panariti shkruan se ky mund të jetë një megaskandal  ose një supermashtrim ndaj bën thirrje që... Më shumë
Gjatë orëve në vijim territori shqiptar do të mbetet kryesisht me vranësira dhe shira të dobët në zonat veriore. Sipas Meteoalb, reshje shiu do të ketë në zonat e izoluara lindore dhe pjesërisht në qendër të vendit. Ndërsa fundjava paraqitet me shira mesatare në ekstremet veri – jug. Për... Më shumë
Kumbaro tregon “sherrin” me Ramën që e bëri për të qarë (Video)
Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka folur për herë të parë mbi momentin e bujshëm në sallën e kuvendit kur pas një debati me kryeministrin Edi Rama u pa e pezmatuar. Në një intervistë për gazetaren Eni Vasili ajo mohon të ketë ndodhur kështu. “Ka qenë 100% sajesë e... Më shumë
Reshje intensive në gjithë vendin, rrezik përmbytje
Ndonëse Shqipëria e kaloi një valë intensive reshjesh shiu që sollën edhe përmbytje, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) paralajmëron për reshje të tjera gjatë ditës së sotme dhe të nesërme. Sipas IGJEUM priten reshje në pjesën më të madhe të vendit. Për më tepër IGJEUM parashikon... Më shumë

Alarm për eksploziv në Vlorë

Shqipëria 15 December, 2017, 21:34

Një alarm për eksploziv është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës. Drejtuesi i një automjeti në qytetin e Vlorës ka dhënë alarmin se është vendosur eksploziv. Automjeti që dyshohet se i është vendosur lënda shpërthyese është me targa AA 233 OX. Më datë 15.12.2017, rreth orës 18:55,... Më shumë