Braçe: Faktet e reja mund të çojnë në anulimin e koncesionit të skanimit në dogana
Për kryetarin e Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe, nisja e hetimit nga drejtësia amerikane për kontratën e skanerit në doganat shqiptare është një lajm i mirë. Sipas Braçes, faktet e reja që mund të dalin nga hetimi në Amerikë për kompaninë “Rapiskan” që më pas kundrejt 4 dollarëve i... Më shumë
Nga Bush tek Rama, ja politikanët që kanë ngrënë këpucët kokës (Video)
Shpërthimi i kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi në Kuvend ndaj ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve. E kjo për shkak se është e para politikane femër që shpërthen në atë mënyrë duke hedhur gjëra të ndryshme ndaj kryeministrit Edi Rama. Madje, ajo ka hedhur edhe dy këpucët e saj... Më shumë
U betua mes tymit dhe përplasjeve në Parlament, si e komenton Arta Marku situatën (Video)
Kundërshtimi për mënyrën se si do të zgjidhej Kryeprokurorja e Përkohshme tejkaloi çdo limit ditën e djeshme. Salla e Kuvendit u pushtua nga flakadanët e tymueset, duke na sjellë në mendje skena të ngjashme si ato të Kuvendit të Kosovës. E ndërsa gjithë ky irritim opozitar, që u pasua... Më shumë
BSH i “shtrëngon rripin” bankave të nivelit të dytë në Shqipëri
Në vitin 2018-të, të gjitha bankat të cilat do të pranojnë bilance jo të certifikuara nga Drejtoria e Tatimeve do të kenë masa ndëshkuese. Banka e Shqipërisë është duke përgatitur rregulloret e reja të cilat do të hyjnë në fuqi në janar të vitit të ardhshëm. Në një intervistë... Më shumë
Tre anëtarët e Shoqërisë Civile në garë për t’u bërë pjesë e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, ditën e mërkurë do t’i nënshtrohen dëgjesës publike pranë institucionit të Avokatit të Popullit. Report Tv ka siguruar shkresën e komisionit të Shoqërisë Civile pranë Avokatit të Popullit ku më 18 dhjetor... Më shumë
2017Në këtë pjesë të Shqipërisë, bora arrin 40 centimetra (Video/Foto)
Shfaqen problemet e para me qarkullimin per shkak te bores dhe ngricave. Reshjet e dëborës krijuan mbrëmjen e kaluar vështirësi lëvizjeje në Qafën e Llogarasë, nderkohe qe mengjesin e sotem pati probleme ne Qafe Kashar-Rinas. Punonjësit e Autoritetit Rrugor Shqiptar dhe kompanisë së mirëmbajtjes ndërhynë menjëherë duke garantuar zhbllokimin... Më shumë
Vasili: Me votimin e kryeprokurores, fjalën e ka populli
Kreu i Grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar ditën e sotme pas votimit me zgjedhjen me 69 vota të kryeprokurores. Përmes një statusi në profilin e tij, Vasili thotë se më këtë votim fitoi krimi dhe reforma humbi, ndaj fjalën tani e ka populli. “Dje u zgjodh... Më shumë
Arrestohet ‘mjeshtri’ i vjedhjes së telefonave
Policia e Tiranës ka vënë ë në pranga një 35 vjeçar, pasi akuzohet për disa vjedhje telefonash në kryeqytet. Policia njofton se në pranga ka rene Abdyl Peqini, 35 vjeç, banues në Tiranë Ky shtetas më datë 18.12.2017, rreth ores 11:30, dyshohet se ka vjedhur në rrugën “5 Maji”,... Më shumë
Është gjetur ditën e sotme 35-vjeçari me iniciale G.Z nga Tropoja, i cili u mbyt në lumin Valbonë, afër ish Turizmit para 3 ditësh. Siç bëhet e ditur nga policia, trupi i pajetë është gjatuar vendin e quajtur Quku i Dunishes, rreth 2 km larg vendit të ngjarjes. Në... Më shumë
Policia e Vlorës ka ndaluar një 51 vjeçar, i cili ishte duke transportuar 77 kilogramë lëndë narkotike. Policia njofton se në pranga ka rënë Renato Agalliu, banues në Fier. Ky shtetas dyshohet se në bashkëpunim me shtetas të tjerë trafikonte lëndë narkotike. Arrestimi i tij erdhi në kuadër të... Më shumë