Autostrada Tiranë – Elbasan, aksi që s’do përfundojë “kurrë”
Autostrada Tiranë-Elbasan është kthyer në një projekt që nuk po përfundon kurrë. Përveç kësaj, kjo rrugë vetëm po thith fonde shtesë, duke e bërë të paqartë se sa do të jetë kosto finale e rrugës. Qeveria shqiptare pati nënshkruar dy kredi me dy banka islamike ne vitin 2011 për... Më shumë
Meta flet për herë të parë për kryeprokurorin: Duhet respektuar kushtetuta
Presidenti Ilir Meta ka folur për herë të parë në lidhje me çështjen e shumëdebatuar të prokurorit të përkohshëm të përgjithshëm, duke thënë se duhet respektuar Kushtetuta dhe fryma e saj. Presidenti Meta është shprehur se forcat politike duhet të dialogojnë mes palëve sa më shpejt që të jetë... Më shumë
Humb jetën studenti korçar
Një 26-vjeçar shqiptar ka humbur jetën teksa ngjitej në malin e Olimpit në Greqi. Ai mësohet se ishte i apasionuar pas alpinizmit. Udhëtimi që Ilia Dhimitri kishte organizuar me mikun e tij 25-vjeçar, me të cilin studionin së bashku në Selanik, me sa duket ishte i fundit për të.... Më shumë
Hapet rruga Elbasan-Tiranë

Hapet rruga Elbasan-Tiranë

Shqipëria 11 December, 2017, 10:56

ARRSH dhe policia rrugore bëjnë të ditur se rruga Elbasan-Tiranë dhe anasjelltas është hapur me një kalim. Kjo falë hapjesë së bypass-it provizor për kalimin e mjeteve. Automjetet që vijnë nga Elbasani nuk është e nevojshme t’i bien nga Krraba, por mund të përdorin bypass-in. Gjithashtu është vendosur dhe... Më shumë
Një person është gjetur i pajetë në rrugën nacionale Vorë -Fushë Krujë. Shtetasi R.Z., 71 vjeç, paraprakisht dyshohet se është aksidentuar nga një mjet, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes. Trupi i pa jetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore, ku po kryhet eskpertiza mjeko-ligjore. Grupi... Më shumë
Nga mbledhja e grupit parlamentar, kreu i PS-së, njëkohësisht kryeministër, Edi Rama foli për takimet e javës së kaluar në Bruksel dhe procesin e hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Rama theksoi se 6-mujori i parë i vitit që po hyn do të jetë vendimtar për këtë vendim historik... Më shumë
Flet ish-themeluesja e PD-së për  drekën me Berishën
Paraardhësit e saj, Natasha Lakos i lanë trashëgimi dijen, kurse ajo mendoi për diçka edhe më të madhe, që fëmijët e saj e bashkëmoshatarët e tyre në të gjithë Shqipërinë një ditë të mund të jetonin të lirë. Ndaj guxoi 27 vite më parë. Atë çfarë përjetoi gjatë periudhës... Më shumë
Makinat që dalin nga qarkullimi në Shqipëri, Ministri: Nga 2018 nuk lejohet më të bleni…
Është e patolerueshme që Shqipëria të vazhdojë të mbushet me makina që janë afër fundit të jetës së tyre. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, z. Blendi Klosi, thotë në një intervistë të posaçme për “Monitor” se rinovimi i strukturës së mjeteve duhet të shkojë paralel me nxitjen e masave... Më shumë
I rrethuar nga policët dhe mes lotësh, Samuel Ndoka lirohet nga burgu për varrimin e babait (Video)
Këtë të diel i është dhënë lamtumira e fundit Aleksandër Ndokës, vëllait të ish-deputetit socialist Arben Ndoka, i cili u ekzekutua me armë zjarri mbrëmjen e së premtes pranë banesës së tij. Në ceremoninë e varrimit ka marrë pjesë gjithashtu edhe djali i tij Samuel Ndoka, të cilit Drejtoria... Më shumë
Plagosja e burrit me thikë në 24 vende, e akuzuara rrëfen ngjarjen (Video)
Edmira Xhaferraj nëna e dy fëmijëve, e cila vuan dënimin në burgun e grave 325 në “Ali Dem” ka rrëfyer në “Shihemi në Gjyq” se çfarë ndodhi në 6 Dhjetor të 2013. Njerëzit e ish- burrit, por dhe ai vetë pretendojnë se ajo ka pasur një marrdhënie intime me... Më shumë