Momente tensioni dhe nervozizmi janë shfaqur nga kryeministri Rama, ndaj punonjësve të gardës, në momentin që ata kanë kërkuar ta mbrojnë me çadër ndaj tymuesve. Në këtë video duket qartë që Rama nuk e mirëpritur ndihmën e punonjësve të gardës, madje u ka bërë me shenjë atyre që të... Më shumë
Ambasada e SHBA thirrje qytetarëve: Ka raste dhune në protestë, sigurohuni
“Është raportuar për raste dhune, ju lutemi të monitoroni raportimet e medias për ndryshimet e kohës dhe të vendndodhjes dhe rregulloni planet sipas nevojës”, Është kjo thirrja që ambasada amerikane në Tiranë u ka bërë shtetasve amerikanë rreth asaj çfarë ndodhi sot para Parlamentit të Shqipërisë, ku protesta e... Më shumë
Tensionohet situata, përplasje polici-protestues (Video)
Opozita e bashkuar do të protestojë sot përpara Parlamentit, kundër vendimit të maxhorancës për të zgjedhur vetëm me votat e saj një Prokuror të Përgjithshëm të Përkohshëm. Tensionohet situata, perplasje protestues-polici Tensione te forta gjate protestes se opozites. Pasi ka mbaruar fjalen kryetarja e LSI-se, Monika Kryemadhi, jane vene... Më shumë
Plas sherri në Kuvendin e Shqipërisë (Foto)
Pas fjalës së kreut të grupit parlamentar të PS, fjalën ka tentuar ta marrë Sali Berisha. Berisha në fakt nuk ka kërkuar lejen për të marrë të drejtën e fjalës, ndërsa ka shtyrë punonjësit e gardës në foltoren e parlamentit. Kjo situatë ka çuar kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçi... Më shumë
Sot në Shqipëri, reshje shiu dhe dëbore
Moti në Shqipëri gjatë ditës së sotme, e hënë, pritet të jetë me reshje shiu dhe në zonat malore me dëborë. Sipas Qendrës Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore pranë Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit reshjet pritet të jenë më të përqendruara kryesisht në pjesën... Më shumë
Qeveria Rama duket synon të përmirësojë marrëdhëniet me Greqinë, pikërisht në momenti kur pret më shumë se kurrë një datë për çeljen e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin europian. Qeveria ka pranuar të financojë plotësisht një operacion të kërkimit dhe rivarrosjes së ushtarëve grekë të rënë në Shqipëri gjatë... Më shumë
Në Tiranë u zhvillua protestë në mbrojtje të Valbonës
Në Tiranë u zhvillua sot një tjetër protestë në mbrojtje të parkut kombëtar Valbona. Protestuesit vazhduan serinë e tubimeve kundër hidrocentraleve, që po ndërtohen mbi lumin Valbona. Ata njoftuan se protesta të tjera do të zhvillojnë para parlamentit dhe institucioneve, që dhanë ato leje ndërtimore në dëm të parkut... Më shumë
Partia Demokratike në bashkëpunim me aleatët e saj do të nisë këtë të hënë në mëngjes, protestat para parlamentit për të kundërshtuar zgjedhjen e prokurorit të përgjithshëm. Burimet kanë bërë të ditur se mbështetësit do të tubojnë para të dy hyrjeve të seancës parlamentare, ku nuk përjashtohen as hedhja... Më shumë
Një shpërblim i dytë për viktimat e 21 janarit, ja sa milion akordoi qeveria
Një muaj përpara 21 janarit qeveria i ka akorduar 970 mijë euro shtesë familjeve të katër viktimave. Ky është dëmshpërblimi i dytë pas atij të 18 janarit të këtij viti, që e çon shifrën në një total mbi 2 milionë euro. Qeveria argumenton se detyrimi për dëmshpërblim rrjedh nga... Më shumë
Erion Velia sot festoi ditëlindjen
Kryetari i Tiranës Erion Veliaj sot ka festuar ditëlindjen. Ai ka mbushur 38 vjeç, ndërsa ka falënderuar të gjithë për urimet. “Ju falënderoj të gjithëve nga zemra për urimet e inkurajimet – më bëni me krahë”, ka shkruar ai në profilin e tij në Facebook. “Jam njeriu më me... Më shumë