Flet ish-themeluesja e PD-së për  drekën me Berishën
Paraardhësit e saj, Natasha Lakos i lanë trashëgimi dijen, kurse ajo mendoi për diçka edhe më të madhe, që fëmijët e saj e bashkëmoshatarët e tyre në të gjithë Shqipërinë një ditë të mund të jetonin të lirë. Ndaj guxoi 27 vite më parë. Atë çfarë përjetoi gjatë periudhës... Më shumë
Makinat që dalin nga qarkullimi në Shqipëri, Ministri: Nga 2018 nuk lejohet më të bleni…
Është e patolerueshme që Shqipëria të vazhdojë të mbushet me makina që janë afër fundit të jetës së tyre. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, z. Blendi Klosi, thotë në një intervistë të posaçme për “Monitor” se rinovimi i strukturës së mjeteve duhet të shkojë paralel me nxitjen e masave... Më shumë
I rrethuar nga policët dhe mes lotësh, Samuel Ndoka lirohet nga burgu për varrimin e babait (Video)
Këtë të diel i është dhënë lamtumira e fundit Aleksandër Ndokës, vëllait të ish-deputetit socialist Arben Ndoka, i cili u ekzekutua me armë zjarri mbrëmjen e së premtes pranë banesës së tij. Në ceremoninë e varrimit ka marrë pjesë gjithashtu edhe djali i tij Samuel Ndoka, të cilit Drejtoria... Më shumë
Plagosja e burrit me thikë në 24 vende, e akuzuara rrëfen ngjarjen (Video)
Edmira Xhaferraj nëna e dy fëmijëve, e cila vuan dënimin në burgun e grave 325 në “Ali Dem” ka rrëfyer në “Shihemi në Gjyq” se çfarë ndodhi në 6 Dhjetor të 2013. Njerëzit e ish- burrit, por dhe ai vetë pretendojnë se ajo ka pasur një marrdhënie intime me... Më shumë
Vjen në Tiranë presidenti i Malit të Zi, takim e konferencë me Metën
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, do të presë nesër në orën 10:00 në një takim, homologun e tij të Malit të Zi, Filip Vujanoviç. Kreu i Malit të Zi do të vizitojë Tiranën pas ftesës së bërë nga kreu i shtetit shqiptar. Ndërkohë që pas takimit të dy presidentët... Më shumë
Gjendet një burrë i djegur brenda ashensorit
Më datë 10.12.2017, rreth orës 14:10, Salla Operative Sarandë është njoftuar nga një telefonatë se në lagjen ”Nr.4”, në brëndësi të ashensorit të një pallati ende në ndërtim është gjetur i djegur plotësisht një shtetas. Shërbimet Policore dhe Grupi Hetimor kanë shkuar menjëherë pranë vendit të ngjarjes dhe kanë... Më shumë
Brenda një jave, nuk lejohen të udhëtojnë në vendet e BE-së 309 shqiptarë
Policia Kufitare në të gjithë vendin ka intensifikuar punën, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë në pikat e kalimit të kontrollit kufitar si dhe në kufirin jeshil e detar. Në këtë kuadër gjatë javës nga shërbimet e Policisë Kufitare që patrullojnë në kufirin jeshil janë kapur dhe proceduar... Më shumë
Në një mbledhje urgjente, qeveria e Federatës së Bosnje-Hercegovinës mori vendimin për dërgimin e 50 tonëve drithëra, nga këto 25 tonë misër dhe 25 tonë grurë, nga rezervat e saj për t’u ardhur në ndihmë autoriteteve shqiptare si pjesë e një ndihme ndërkombëtare për përballimin e përmbytjeve që prekën... Më shumë
Në Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut, lideri i demokratëve ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama, duke e cilësuar si censuruesin e shqiptarëve. Përmes një statusi në rrjetin social, Basha shkruan se sot do duhej të ishte një ditë ku debatohej për më shumë liri dhe të drejta,... Më shumë
Pasi i ekzekutuan babanë, burgu i jep leje Samuel Ndokës të shkojë në varrim
Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve i jep leje Samuel Ndokës të marrë pjesë në varrimin e babait të tij, i vrarë një ditë më parë, Aleksandër Ndokës, vëllait të ish-deputetit socialist, Arben Ndoka. Burime për ReportTv nga burgjet bënë me dije se leja është miratuar konfrom rregullave dhe do... Më shumë