“Si nuk le gjë pa i kopjuar Saliut!” Edi Rama i përgjigjet kështu komentuesit
Debati në lidhje me Prokurorin e Përgjithshëm sa vjen dhe largon palët, të cilat deri më tani nuk kanë gjetur asnjë pikë të përbashkët apo kontakti, që të mund t’i afrojë në zgjidhjen e ngërçit të krijuar. Por replikat, ftesat dhe refuzimet mes Edi Ramës e Lulzim Bashës janë... Më shumë
Në Shqipëri “ngec” konsumi

Në Shqipëri “ngec” konsumi

Shqipëria 13 December, 2017, 13:47

nstituti i Statistikave raportoi se tregtia me pakicë ka regjistruar një ecuri pozitive në tremujorin e tretë të vitit kur indeksi i volumit të shitjeve është rritur me 1.1% krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Në raport me tremujorin paraardhës, ky tregues, i përshtatur sezonalisht,... Më shumë
Ambasadori: Ku janë, pse qëndrojnë akoma në krevat?
Ditën e sotme, gjatë konferencës së zhvilluar për “Sfidat e zbatimit të teknologjisë në zgjedhje”, ambasadori amerikan në Tiranë nuk nguroi të thumbonte anëtarët e mazhorancës. Në fillim të fjalës ai falënderoi anëtarët e opozitës për prezencën e tyre, por pasi ka parë praninë e pakët të mazhorancës, ai... Më shumë
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur menjëherë me një postim në Facebook kundërshtarit të tij politik, Lulzim Basha. “A ka budalla që e beson se SHBA/BE duan prokuror të përkohshëm për të mbyllur dosje hetimore duke shkelur Kushtetutën!Hajde politikë hajde”, shkruan Rama. Më shumë
Gazetari investigativ, Artan Hoxha zbuloi se çfarë sendesh ka sekuestruar policia në shtëpinë e ish-ministrit të Brendshëm të Saimir Tahirit. Sipas Hoxhës, është sekuestruar një byzylyk i djalit të vogël dhe një varëse e bashkëshortes. Kjo e fundit ka rezultuar të jetë e gjyshes së tij. Gazetari shtoi në... Më shumë
Tahiri dorëzon pasaportën dhe kartën e identitetit në prokurori, ja çfarë iu gjet në shtëpi
Pas vendimit të gjykatës së krimeve të Rënda, e cila e ndalon ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin të dalë jashtë vendit për shkak se është një person nën hetim, ky i fundit ka dorëzuar sot pasaportën dhe kartën e identitetit. Ai nën shoqërinë e  avokatëve ka shkuar vetë... Më shumë
Janë shtatë emra që kanë dorëzuar aplikimet për të kryer detyrën e Prokurorit të Përgjithshëm të Përkohshëm. Ferdinand Elezi, Arta Marku, Besnik Muçi, Arqile Koca, Granit Shahu, Ermira Tafani dhe Artur Selmani janë emrat e prokurorëve që kanë hedhur kandidaturën për këtë post. Të mërkurën, në orën 15:00 kandidatët... Më shumë
Kush është 23-vjeçari që i mbijetoi atentatit në Orikum
Denis Brahimi, 23-vjeç, të martën pasdite u plagos në këmbë nga dy persona në hyrje të Orikumit. Ngjarja ndodhi rreth orës 17:20, pranë një karburanti. Sipas policisë, i riu ishte në rrugë kur është qëlluar nga dy persona të cilët janë larguar me shpejtësi. Ai është plagosur në këmbë... Më shumë
Provat e plota të Gjykates, pse ju bllokua pasaporta Tahirit (Dokumente)
Gjykata i ka bllokuar pasaportën Saimir Tahirit duke ndaluar kështu edhe daljen e tij jashtë territorit të Republikës së Shqipërisë. Vendimi erdhi pas kërkesës së Prokurorisë së Krimeve të Rënda, e cila po heton ish-ministrin për favorizim të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike përmes grupit të drejtuar nga Moisi... Më shumë
Dalin fotot e edukatores së dhunuar nga drejtoresha, me të nxira në trup dhe serume
Suzana Brahimllari, edukatorja që u dhunua sot nga drejtoresha e kopshtit edhe në prani të fëmijëve të vegjël ka përfunduar në spital për shkak të gjendjes shëndetësore të shkaktuar nga dhuna. Pasi shefi i urgjencës nuk i ka lejuar gazetarët të bisedojnë me edukatoren brenda ambienteve të spitalit, vetë... Më shumë