Tahiri dorëzon pasaportën dhe kartën e identitetit në prokurori, ja çfarë iu gjet në shtëpi
Pas vendimit të gjykatës së krimeve të Rënda, e cila e ndalon ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin të dalë jashtë vendit për shkak se është një person nën hetim, ky i fundit ka dorëzuar sot pasaportën dhe kartën e identitetit. Ai nën shoqërinë e  avokatëve ka shkuar vetë... Më shumë
Janë shtatë emra që kanë dorëzuar aplikimet për të kryer detyrën e Prokurorit të Përgjithshëm të Përkohshëm. Ferdinand Elezi, Arta Marku, Besnik Muçi, Arqile Koca, Granit Shahu, Ermira Tafani dhe Artur Selmani janë emrat e prokurorëve që kanë hedhur kandidaturën për këtë post. Të mërkurën, në orën 15:00 kandidatët... Më shumë
Kush është 23-vjeçari që i mbijetoi atentatit në Orikum
Denis Brahimi, 23-vjeç, të martën pasdite u plagos në këmbë nga dy persona në hyrje të Orikumit. Ngjarja ndodhi rreth orës 17:20, pranë një karburanti. Sipas policisë, i riu ishte në rrugë kur është qëlluar nga dy persona të cilët janë larguar me shpejtësi. Ai është plagosur në këmbë... Më shumë
Provat e plota të Gjykates, pse ju bllokua pasaporta Tahirit (Dokumente)
Gjykata i ka bllokuar pasaportën Saimir Tahirit duke ndaluar kështu edhe daljen e tij jashtë territorit të Republikës së Shqipërisë. Vendimi erdhi pas kërkesës së Prokurorisë së Krimeve të Rënda, e cila po heton ish-ministrin për favorizim të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike përmes grupit të drejtuar nga Moisi... Më shumë
Dalin fotot e edukatores së dhunuar nga drejtoresha, me të nxira në trup dhe serume
Suzana Brahimllari, edukatorja që u dhunua sot nga drejtoresha e kopshtit edhe në prani të fëmijëve të vegjël ka përfunduar në spital për shkak të gjendjes shëndetësore të shkaktuar nga dhuna. Pasi shefi i urgjencës nuk i ka lejuar gazetarët të bisedojnë me edukatoren brenda ambienteve të spitalit, vetë... Më shumë

Bie papunësia

Shqipëria 12 December, 2017, 17:40

Papunësia në tremujorin e tretë të 2017-ës në shkallë vendi arriti në 13.6%, nga 18.2% sa ishte në tremujorin e parë të vitit 2014, njofton Instituti i Statistikave (INSTAT). Krahasuar me tremujorin e tretë të vitit 2016, shkalla zyrtare e papunësisë u ul me 1,1%. Referuar të dhënave të... Më shumë
Drejtoresha e kopshtit rrah edukatoren
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë, ku edukatorja e një kopshti, e quajtur Zana Brahimllari, është rrahur nga drejtoresha e kopshtit Laureta Asllani. Edukatorja ka marrë edhe mjekimin në spital dhe është larguar. Balkan Web raporton se kjo e fundit ka deklaruar se sherri nisi pas një... Më shumë
Vokshi: As Fidel Kastro s’ka ushtruar këtë lloj gjuhe urrejtje që përdor Rama ndaj gazetarëve
Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Medias Albana Vokshi dënoi gjuhën e urrejtjes së Kryeministrit Edi Rama ndaj gazetarëve. Në një aktivitet të organizuar nga OSBE ajo u shpreh se as Fidel Kastro nuk ka ushtruar këtë gjuhë dhune kundër gazetarëve si Edi Rama! “Ndaj sot dua të shpreh me... Më shumë
Ministri italian e komenton bllokimin e pasaportës së Saimir Tahirit
Me kërkesë të Prokurorisë, gjatë ditës së sotme gjykata vendosi bllokimin e pasaportave të ish- ministrit të Brendshëm shqiptar Saimir Tahiri. Për këtë temë u pyet edhe ministri i Drejtësisë italiane Andrea Orlando. Ai vlerësoi bashkëpunimin mes palëve, por nuk dha informacione të detajuara në lidhje me hetimet. “Nuk... Më shumë
Rama sërish i nis ftesë Bashës
Pak minuta pasi Ambasadori i SHBA-ve Donald Lu tha se i ka kërkuar maxhorancës dhe opozitës që të bashkëpunojnë dhe të gjejnë një zgjidhje sa më të shpejtë për çështjen e nxehtë të Prokurorit të Përgjithshëm, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Përmes një postimi të shkurtër në rrjetin social,... Më shumë