Flet ish deputeti pas ekzekutimit të vëllait të tij
Pas ekzekutimit të të vëllait me një breshëri plumbash, ish-deputeti i Partisë Socialiste Arben Ndoka ka reaguar me një status prekës në Facebook. “Punoi me djerse dhe krijoi gjithcka me mund dhe sakrifice. Ky rrugëtim u pre shum shpejt nga ligesite qe mbulohen nga errësira e nates. La pas... Më shumë
Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Shqipëria 10 December, 2017, 8:34

Reshjet po largohen duke ia lene vendin debores ne zonat veriore te vendit, sipas Meteoalb. Meteorologet parashikojne qe sot temperaturat te bien ndjeshem. Per te dielen, orët e para të ditës mbeten me vranësira dhe reshje të pakta dëbore në zonat Lindore dhe Juglindore ndërsa pjesa tjetër e vendit... Më shumë
Arrestohen shqiptarët derisa shkëmbenin drogë në vlerë prej 420 mijë euro
Dy djemtë shqiptarë kishin ardhur me dy makina, një “Jeep” të marrë me qira dhe një makinë sportive “Audi RS6” me targa të Republikës Çeke, e cila kushton 100 mijë euro dhe mund të shkojë deri në 300 kilometra në orë duke bërë të vështirë ta ndjekësh nga pas.... Më shumë
Moti i keq, bllokohen disa kryqëzime në Durrës
Reshjet e shiut kanë përfshirë të gjithë territorin e vendit. Siç mësohet reshjet e shiut kanë vijuar gjatë gjithë ditës, por deri tani nuk ka të dhëna për dëme, përveçse në Durrës ku janë bllokuar disa kryqëzime rrugësh. Për shkak të pranishëm së ujit në rrugë dhe të frikës... Më shumë
Ja çfarë ka bërë ditën e djeshme Saimir Tahiri
Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë me dije ditën e sotme se ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka pasur një takim me kreun e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Siç shkruan Berisha në një status në profilin e tij në ‘Facebook’, takimi është bërë ditën e djeshme dhe ka zgjatur... Më shumë
Kjo është skema e vrasjes së vëllait të ish deputetit të PS-së (Video)
Para se të kthehej në shtëpi mbrëmë, ku e prisnin vrasësit, Aleksandër Ndoka kishte qenë tek lokali “Apokalips” në pronësi të tij, që ndodhet në periferi të qytetit. Report TV ka arritur të ndjekë dhe të përshkruajë itinerari e ndjekur nga Ndoka mbrëmë në darkë, para se të vritej.... Më shumë
Në Parlament ka kaluar projektrezoluta për dënimin e dhunës ndaj gruas. Të gjitha partitë kanë votuar pro kësaj rezolute, dhe në faqen e Kuvendit të Shqipërisë është publikuar se çfarë përmban konkretisht kjo rezolutë. Një nga zërat mbrojtës të kësaj çështje, të forcimit të masave ndëshkuese për dhunën ndaj... Më shumë
‘Cosa Nostra’ mbërrin në Shqipëri. Parlamenti italian merr informacione sekrete
Ministri i Brendshëm Italian Marco Minitti ka informuar parlamentin dhe senatin italian në 11 korrik të këtij viti se organizata mafioze palermitane “Cosa Nostra” po zhvillon aktivitet dhe në Shqipëri. Informacioni i dërguar në Parlament nga Ministri i Brendshëm Minitti është brenda Raportit 6 mujor të Hetimeve Anti-mafia. Në... Më shumë
Vasili: Stop korrupsionit shkatërrues që than palma dhe blen pisha
Në ditën ndërkombëtare kundër korrupsionit ka reaguar edhe LSI, e cila mbështet mesazhin e dhënë nga ambasadori Donald Lu. Në një status në faqen e tij të ‘Facebook’-ut, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ndan po të njëjtin mendim me ambasadorin Lu, ndërsa shtoi se korrupsioni than... Më shumë
Në pesë qarqe të vendit do të ketë shtrëngata shiu gjatë pasdites së sotme. Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se reshjet e shiut që kanë përfshirë gjithë vendin do të shoqërohen me shtrëngata në qarqet e Shkodrës, Kukësit, Dibrës, Elbasanit dhe Gjirokastrës. Ndërkohë, në zonat malore do të... Më shumë