Gjendje alarmante në portin e Vlorës dhe Sarandës
Nëse në Portin e Durrësit situata është në kontroll pavarësisht reshjeve të dendura të shiut dhe erës, nuk ndodh e njëjta gjë në Vlorë dhe në Sarandë. Në Vlorë, një pjesë e portit është përmbytur duke qenë se është në të njëjtin nivel me detin. Ndërkohë në Sarandë, tragetet... Më shumë
Alarmohet Shqipëria, qytetarët që janë përmbytur në vitin 2015 duhet të lënë banesat
Gjatë një lidhje telefonike për News24, kreu i Emergjencave Civil, Shemsi Prenci ka dhënë informacion për situatën nga reshjet dhe masat e ndërmarra. Ai ka thënë se pritet një përkeqësim i situatës në juglindje dhe verilindje duke e krahasuar situatën të ngjashme me atë të vitit 2015. Ai kërkoi... Më shumë
Gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati zhvilloi një takim me Këshilltarin e Presidentit amerikan për Çështjet e Sigurisë, Gjeneralin McMaster. Në këtë takim, i cili u përqendrua tek sfidat e sigurisë në rajon ishin të pranishëm Ministrat e Jashtëm të... Më shumë