Manchester City paguan për tifozët pas eliminimit nga Champions-i
Manchester City do të luajë në “Wembley” finalen e Kupës së Anglisë kundër Watford-it 18 majin e ardhshëm dhe klubi ka vendosur të shpërblejë tifozët me një dhuratë shumë të veçantë. Klubi, në fakt, do t’u vërë në dispozicion të paktën 26 autobusë (një për çdo lojtar të ekipit,... Më shumë
Eliminimi i Juves? Ajax-i dinte gjithçka, ka parashikuar gjysmëfinalistët dhe fituesin
Askush nuk ka një ecuri më të mirë se Ajax-i në këtë moment. Skuadra e Erik ten Hag po bën të ëndërrojnë tifozët me paraqitje të mrekullueshme, duke kthyer përmbys skuadrat e mëdha të Europës. Gjithsesi, pas një ekipi të madh fshihet shpesh një komunikim i suksesshëm në rrjetet... Më shumë
Situata e Ronaldos alarmon dy top-gjigantët evropian, vijnë sondazhet e para
Mbase nuk ishte pritur, por tashmë nuk përjashtohet mundësia që emri i Cristiano Ronaldos të bëhet edhe njëherë tema kryesore e merkatos së verës, transmeton Sovrani.info. Eliminimi nga Liga e Kampionëve e ka lënë shumë të mllefosur yllin portugez, i cili kishe ardhur në Juventus me qëllim të rrëmbimit... Më shumë
‘Real Madrid i ka 500 milionë euro për t’i shpenzuar’
Ish-shefi i skuadrës Real Madrid, Fabio Capello, ka thënë se klubi ka një buxhet të ndarë prej 500 milionë eurosh për sezonin e transferimeve. Është raportuar se futbollistët që janë në listën e skuadrës spanjolle për t’i përvetësuar gjatë verës janë: Eden Hazard, Paul Pogba dhe Neymar, shkruan Goal,... Më shumë
Ish-lojtari i Interit shtrohet me urgjencë në spital, frikë te Valencia
Momente frike për Geoffrey Kondogbia. I operuar në kofshë për shkak të dëmtimit pas ndeshjes së fundit të luajtur në La Liga, ndaj Rayo Vallecano, ish-mesfushori i Interit ka përfunduar në sallë operacioni për shkak të hematomave dhe mpikjes së gjakut. Shumë frikë, po për fat gjithçka ka kaluar... Më shumë
Barça gati të rinovojë me Messi-n: Ai vazhdon të përmirësohet
FC Barcelona kërkon të rinovojë me yllin e skuadrës Lionel Messi-n. Kontrata aktuale e numrit 10 skadon në vitin 2021. “Jam i sigurt që ai do të vazhdojë për shumë vite të tjera në nivele të larta,” është shprehur presidenti Josep Maria Bartomeu në një intervistë me gjermanene Suddeutsche... Më shumë
Një përforcim për repart, Juventus do të bëjë 3 blerje të bujshme
Zhgënjimi për eliminimin nga Champions League nuk ka kaluar akoma, por në shtëpinë e Juventus-it kanë filluar të mendojnë që tani për sezonin e ardhshëm, duke pasur akoma Champions-in si objektivin kryesor në mendje. Agnelli ka dhënë urdhrin, Paratici duhet të përforcojë skuadrën. Mbrojtja Mosha e Bonucci-t dhe Chiellini-t... Më shumë
Skriniar sfidon Napoli-n dhe Juventus-in, prenoton titullin
E tashmja dhe ardhmja e Inter-it. Milan Skriniar, qendërmbrojtësi i zikaltërve, ka folur për “Sky Sport” në prag të sfidës kundër Roma-s, e vlefshme për javën e 33-të të kampionatit italian. Sllovaku është gati ta mbyllë në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin me kualifikimin në edicionin e... Më shumë
Ajax-Tottenham, gjysmëfinalja e “varfanjakëve” që i dhanë mësim… “pretendentëve”
Nga një anë djemtë e tmerrshëm e Ten Hag, nga ana tjetër Kane, Son dhe Eriksen: më 30 prill do të luhet Ajax-Tottenham, ose e thënë ndryshe, gjysmëfinalja e papritur. Kjo sepse rivalët e këtyre dy skuadrave në çerekfinale quheshin Juventus dhe Manchester City, teorikisht jo ekipe të fashës... Më shumë
Solskjaer ndryshoi rreshtimin taktik, letra përfundoi në duart e Ter Stegen
Moment kurioz në ndeshjen mes Barcelonës dhe Manchester United: pamjet filmike tregojnë se trajneri i United Ole Gunnar Solskjaer ndryshoi vendosjen taktike të skuadrës, duke i dhënë një copë letër sulmuesit Marcus Rashford. Rashford, pasi e lexoi, e hodhi në tokë, por më pas portieri i Barcelonës Marc-Andre ter... Më shumë