Përfundon gjithçka, edhe lojtari tjetër largohet nga Barcelona, por, në formë huazimi
Andre Gomes, mesfushori qendror i Barcelonës, është huazuar tek Evertoni. Dy skuadrat kanë arritur marrëveshje dhe shumë shpejt pritet zyrtarizimi i marrëveshjes. Barcelona nuk ka pasur aspak fat me transferimin e Gomes, i cili ka kaluar kohëra të vështira në ”Camp Nou”. Evertoni do t’i paguajë Barcelonës 2.6 milionë... Më shumë
Konfirmohet: Largohet ylli nga Barcelona, nënshkruan me klubin e ri
Yerry Mina ka nënshkruar për Evertonin. Mbrojtësi kolumbian ka vendosur që të largohet nga Barcelona pasi që i është treguar se nuk do ta ketë minutazhin e duhur këtë sezon pas ardhjes së Clement Lenglet. Marrëveshja është finalizuar për 30 milionë euro, plus 2 milionë euro bonuse, transmeton IndeksOnline.... Më shumë
Arrihet marrëveshja: Kurt Zouma e lë Chelsean për ekipin e madh të Premier League
Evertoni ka arritur marrëveshje me Kurt Zouman. Skuadra angleze është pajtuar me Chelsean që ta huazoj për një sezon mbrojtësin francez për një sezon, përcjell ORAinfo. Për pak minuta do të bëhet marrëveshja zyrtare, pasi në ora 18:00 mbyllet afati i transferimeve në Premier Ligë. Në garë për Zouman... Më shumë
Courtouis-Messi, karikaturë tejet interesante
Tibo Kurtua është përforcimi më i ri i Realit të Madridit dhe sot presidenti Perez e ka prezantuar portierin e Çelsit të cilin e bleu për 35 milionë euro. Sot ka dalë edhe karikatura e ditës që lidhet me portierin e ri të “Los Blancos” dhe Lionel Mesin. Në... Më shumë
Ofertë sensacionale në orët e fundit për Dembele, a po i bashkëngjitet Arsenalit
Arsenali raportohet se ka bërë një ofertë prej 90 milionë funtesh për ta transferuar anësorin e Barcelonës, Ousmane Dembele, shkruan IndeksOnline. Klubi londinez do ta ”sfidojë” kohën për ta finalizuar marrëveshjen pasi afati kalimtar në Premier League mbyllet sot në ora 18:00. Dembele i është bashkuar Barçës nga Borussia... Më shumë
Real Madridi në hall të madh, “vetëm i vdekur e lëshoj vendin e titullarit”
Real Madridi është në hall të madh tani. Skuadra spanjolle e ka transferuar Thibaut Courtoisin nga Chelsea, por tani ka një problem të madh. Keylor Navas ka bërë të ditur se ai nuk do ta lejoj portierin belg që ta marr vendin e titullarit, duke bërë me dije se... Më shumë
Zbulohet lista e të nominuarve për çmimet individuale në Champions League për sezonin, 2017/18
Real Madridi edhe njëherë është skuadër dominues në garë për çmimet individuale për sezonin e kaluar, transmeton IndeksOnline. Kampioni i Evropës ka gjashtë lojtarë të nominuar, përfshirë edhe Cristiano Ronaldon i cili u transferua te Juventusi, por kontributi i tij ishte i jashtëzakonshëm për madrilenët. Kemi nga tre lojtarë... Më shumë
Gjigandi i Premier League që po i transferon 2 lojtarë të Barcelonës këtë merkato
Evertoni janë shumë afër transferimit të Andre Gomesit të Barcelonës si huazim për një vit. Gomes do t’i kryej testet mjekësore dhe do ta kompletojë këtë transferim në Spanjë para se të udhëtoj në Angli për ta bërë publike transferimin, përcjell Gazeta Express. Ai do t’i bashkohet ish-bashkëlojtarit të... Më shumë
Gjithçka që duhet të dini për mundësitë e kalimit të Modric tek Interi
Të gjithë prisnin që të premten të zgjidhet gjithçka mes Luka Modric e Florentino Perez, por presidenti i Real Madridit e ka shtyrë takimin vendimtar me mesfushorin kroat dhe kjo e ka irrituar 32-vjeçarin. Lajmin e ka dhënë gazetari i njohur dhe i respektuar, Gianluca Di Marzio. Di Marzio,... Më shumë
Klubi anglez ofertë 60 milionë euro për yllin e Milanit, kjo është përgjigjja e gjigandit italian
Gjiganti italian Milan raportohet se ka refuzuar oferten prej 60 milionë euro nga Wolverhampton për Kessie, përcjell ORAinfo. Milani ka refuzuar skuadrën angleze, për transferimin e mesfushorit Franck Kessie Wolverhampton. Sipas Calciomercato, Rossonerët refuzuar plot 60 milionë euro për lojtarin e tyre. Raportohet se Milan është duke bërë gati... Më shumë