Xhaka ka një porosi domethënëse për bashkëlojtarin Mkhitaryanit
Mesfushori i Arsenalit, ka thënë se mungesa e Henrikh Mkhitaryanit në finale të Ligës së Evropës është zhgënjyese, por ka shtuar se ai dhe bashkëlojtarët e tij do të tentojnë ta fitojnë titullin për armenin. Henrikh Mkhitaryan nuk ka udhëtuar me skuadrën e tij në Baku të Azerbajxhanit për... Më shumë
Xavi Hernandez nis karrierën zyrtarisht te ky ekip
Karrierë e re për Xavi Hernandez. Vetëm pak muaj pasi vari këpucët në gozhdë ish-mesfushori i Barcelonës është zyrtarizuar si trajneri i ri i kampionëve të Katarit Al Sadd, skuadër me të cilën luajti 4 vitet e fundit të karrierës si futbollist. Stërvitjet e para në krye të Al... Më shumë
Ja çfarë ndodhi me transferimin e Savic te Juventusi
Mbrojtësi i Lazios, Claudio Lotito, ka pohuar se Juventusi nuk do të transferojë Sergej Milinkoviç-Savic. Milinkovic u raportua se kishte qenë në bisedime me Juven – por Lotito e bëri të qartë se mesfushori i Lazios nuk ishte i lidhur me Bianconerët, përcjell GazetaBlic. “Milinkovic-Savic nuk është në shitje,”... Më shumë
Moggi e thotë publikisht: Ja kush mund të jetë trajner i Juves!
Pep Guardiola? Jo nuk është ai. Po Simone Inzaghi? Ndoshta. Më mirë Maurizio Pochettino. Jo, jo, është Maurizio Sarri ai që do të drejtojë Juventusin nga sezoni i ardhshëm. Pasardhësi i Massimiliano Allegri në pankinën e “Zonjës së Vjetër” është kthyer në një rebus të vërtetë, teksa me emrat... Më shumë
Pas mbylljes së kampionateve kryesore në Europë, është koha për të bërë disa bilance. Një ndër portalet më të specializuara të statistikave “WhoScored”, ka publikuar formacionin më të mirë në Europë, rol për rol, në bazë të perfomancës së tyre, duke u nisur nga statistikat. Në të janë futbollistë... Më shumë
Fiton 30 mijë euro në javë, por luan me këpucë të grisura! Ky është lojtari i famshëm i Premier Ligës
Jack Grealish ishte një nga lojtarët, që e bënë realitet ëndrrën e kthimit të Aston Villa në Premier League. Dhe e ka bërë këtë me këpucë të grisura sporti, pamja e të cilave nuk ka lënë indiferent askënd. Të mësuar për ta parë botën e futbollit me këpucë luksoze... Më shumë
‘Zbulohet’ plani gjenial i Barcelonës,  këta janë dy lojëtarët që do t’i largojë për Coutinhon
Barcelona synon që këtë verë ta transferojë Antoine Griezmann dhe Matthijs de Ligt, dhe ta largojë Philippe Coutinho-n, sipas Goal. Ky medium madje ka përpiluar një listë se kush do të vijë e kush do të shkojë te kampioni në fuqi i Spanjës. Në portë pritet ardhja e Pau... Më shumë
Largohet nga Man Utd, Pogba fillon aventurën në këtë ekip!
Duket se Paul Pogba përfundimisht po largohet nga skuadra e Manchester Unitedit. Pogba do të jetë përforcimi i madh i afatit kalimtar të verës. Paul Pogba ka vendosur të largohet nga Manchester United. Por, e ardhmja e tij do të jetë një aventurë e re në La Ligë. “Goal... Më shumë
Arrestohet ish-lojtari i Realit, arsyeja është skandali trukimeve në Spanjë!
Tjetër skandal trukimi ndeshjesh në Spanjë. Sipas medieve nga vendi iberik, policia spanjolle ka arrestuar disa futbollistë në aktivitet por jo vetëm, në kuadër të një hetimi për një seri ndeshjesh të trukuara në sezonet 2016-2017 dhe 2017-2018. Burime të policisë bëjnë të ditur se mes të arrestuarve është... Më shumë
E mbylli me 1 trofe, 5 arsyet pse Barcelona dështoi të fitonte “tripletën”
Barcelona, deri fare pak kohë më parë, mendohej se po e mbyllte sezonin me një bilanc fantastik. Pasi siguroi titullin në La Liga, konsiderohej favorite për të triumfuar në Champions dhe as që mendohej që do të dështonte në finalen e Kupës së Mbretit ndaj Valencias. “El Mundo Deportivo”,... Më shumë