Silva në fund të karrierës së tij?
Ndeshja e radhës mund të jetë e fundit për mesfushorin David Silva në Manchester City. Sipas the Sun, futbollisti 33 vjeçar mund të largohet nga stadiumi Etihad gjatë verës së këtij viti, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova. Për futbollistin në fjalë thuhet se ka marrë një ofertë fitimprurëse me... Më shumë
Plas keq te Barcelona, Pique sherr me Messin dhe Suarez në autobus
Humbja 1-2 e Barcelonës në finalen e Kupës së Mbretit ndaj Valencias ka lënë një shije të hidhur te lojtarët. Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, yjet e këtij ekipi, liderët dhe veteranët Lionel Messi, Gerard Pique, Luis Suarez janë përfshirë në një debat të ashpër. Katër protagonistët kanë zënë... Më shumë
Shaqiri po largohet nga Liverpooli
Duket se Xherdan Shaqiri së shpejti do të largohet nga Liverpoolit. E ardhmja e Xherdan Shaqirit duket larg Liverpool. ‘DailyStar’ bën të ditur se 27 vjeçari nuk i ka plotësuar pritshmëritë pas një fillimi të mirë të sezonit në Premierligë, përcjell lajmi. Shaqiri në vitin 2019 është përdoruar shumë... Më shumë
Solskjaer nuk është opsioni e preferuar i Fergusonit
Legjenda Alex Ferguson ka dëshiruar që Mauricio Pochettino të bëhet drejtues i skuadrës Manchester United. Sipas Daily Mail, Ole Gunnar Solskjaer nuk ka qenë opsioni i preferuar i ish-menaxherit Alex Ferguson, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova. Besohej se Solskjaer kishte marrë bekimin e veteranit Ferguson për ta drejtuar skuadrën... Më shumë
Ofertë marramendëse nga Katari, David Silva pranë largimit nga Manchester City-t
Aventura e David Silvas te Manchester City-t është drejt fundit. Siç raportojnë mediat angleze, fantazisti spanjoll i cili ka edhe një vit kontratë me kampionët e Anglisë, ka marrë një ofertë faraonike nga Katari. Al Sadd mund të jetë skuadra që i ofron 2 vite kontratë lojtarit spanjoll, i cili mund të... Më shumë
Anderlecht nuk ndalet, pas Kompany “peshkon” sërish te Manchester City
Vincent Kompany ka nisur të marrë frenat e Anderlecht. Pasi i dha lamtumirën Manchester Cityt, mbrojtësi 33 vjeçar u rikthye te skuadra ku u formua, duke marrë role të rëndësishme. Kompany iu besua roli i trajnerit të skuadrës si dhe një vend në fushë, por ky dypunësim kërkon që... Më shumë
Sarri do të bëhet menaxher i Juventus
Pas refuzimit të Pep Guardiolas, skuadra Juventus është e vendosur që ta përvetësojë trajnerin italian, Maurizio Sarri. Sarri mori kritika të ashpra gjatë sezonit të tij të parë në Chelsea, pavarësisht faktit se ai e çoi klubin në Ligën e Kampionëve dhe Europa Ligë, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.... Më shumë
Porto nuk e fitoi dot Kupën, por gjesti i Soares bën Casillas të shpërthej në lot
Është luajtur sot finalja e Kupës së Portugalisë mes Porto-s dhe Sporting Lisbone, me këta të fundit që kanë arritur të fitojnë trofeun pas gjuajtjes së penalltive, teksa koha e rregullt dhe ajo shtesë është mbyllur me rezultatin 2-2. Porto ka kaluar në avantazh në minutën e 41-të falë... Më shumë
Pogba afër rikthimit në Torino, Juventus ofron dy lojtarë për të
Sa herë që afrohet fillimi i merkatos, aktivizohet telenovela “Pogba”. Mesfushori i Manchester United sipas të gjitha gjasave po kalon javët e fundit në “Teatrin e Ëndrrave”, derisa skuadrat më të interesuara për të mbeten Real Madrid dhe Barcelona, shkruan GazetaBlic. Megjithatë nuk përjashtohet edhe mundësia e rikthimit në Torino,... Më shumë
Manchester United dhe Barcelona në garë për këtë lojtar
Skuadra Manchester United është e gatshme që t’i paguajë 79 milionë euro për ta përvetësuar mbrojtësin holandez, Matthijs de Ligt. Ndërsa më herët është raportuar se ylli i Ajaxit është venën në shënjestrën e katalunasve, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova. Mirëpo Djajtë e Kuq janë të gatshëm që t’i... Më shumë